Kladivo na čarodějnice (1969)

Jeden z nejdrsnějších českých filmů. Co všechno dokáže moc... Tento film by se měl povinně pouštět všem politikům - ne z důvodu, který zmiňuje Gemini, protože to je opravdu trochu mimo... ale proto, aby si každý z nich uvědomil, kým se může stát (pravda v dnešní době trochu přeneseně, ale podívejme se třeba do KLDR). No a pro ostatní by jej měla ČT vysílat vždy týden před volbami v hlavním vysílacím čase, abychom si uvědomili, koho můžeme volit...

Život Briana (1979)

Když milujete britský humor Monty Pythonovců, ministrů, prémiérů, červených trpaslíků, či ajťáků, Zařadíte něco z toho do oblíbených. Zase jsem měl cukání přidat do oblíbených Svatý grál, ale ten má o dost šílenější výstavbu (opomineme-li mimozemšťany v Brianovi). No a navíc scéna s graffiti na stěně je nepřekonatelná. :D http://www.youtube.com/watch?v=IIAdHEwiAy8

Sedm statečných (1960)

Dlouho od dětství to byl můj nejoblíbenější western. Z toho důvodu za 5*. Ale pak přišly Spaghetti westerny. No a poslední hřebíček byl film Sedm samurajů. Takže teď je to jen oblíbený western.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Z domu jsem na kolej přišel televizí nedotčený, a proto není divu, že se všichni spolubydlící divili, že neznám Indyho. No tak trochu z donucení jsem si stáhnul veškerýho Indiana Johnese, který byl k dispozici. A víte, že to vůbec není špatný. A to jsem to nepozoroval nijak z povzdálí :D. Jenže problém mého hodnocení tkví v tom, že jsem za den stihl skouknout všechny filmy Indiana Jonese. No a bohužel pro Lost arc mi na pět hvězdiček přišla Last crusade... Prostě se podívejte, a uvidíte. btw velmi se mi líbí John Rhys - Davies, který o 20 let později hraje Gimliho a dabuje Stromovouse v Pánovi prstenů...

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Připadal jsem si jako naprostý neznalec a vesnickej buran, že neznám Pulp Fiction. Všichni kámoši oplývali hláškami z filmu, a já nevěděl, jestli se mám smát, anebo brečet. Popravdě, ani teď si nejsem jistý... Jsem trochu divnej, já vím, filmy s přehršlí fuck nevyhledávám... Ale přeci Snatch jich má taky dost, ale když bych to měl porovnat s Pulp fiction, připadne mi, že to tam tak nějak víc pasuje. Prostě PF je zajímavý film, rozhodně stojí za zhlédnutí, ale natolik mne neoslovil, abych jej hodnotil za 5*.

Rain Man (1988)

Jo, to je pěknej film. Ještěže nedošlo na původní verzi scénáře, tedy že Raymond měl být veselý a družný. To by pak nevyznělo tak skvěle apropo jak by pak vypadal DiCaprio o pět let později, když v Co žere Gilberta Grapea hraje podobnou roli? Hodně se zdůrazňuje výkon Hoffmana, ale trochu je opomíjen Cruise. Mě osobně se jeho výkon líbil velice. U Hoffmana jsem na to totiž zvyklý (Např Malý velký muž - doporučuju).

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Tento film považuji za nejlepší film vůbec (samozřejmě zatím), pročež doplňuje mé top ten. Archetypy dobra, zla a blbosti. Pomsta není vždycky sladká, jak se přesvědčil Eli Wallach alias Turco. Scéna s hledáním hrobu a doprovodnou hudbou Moriconeho mi utkvěla nadosmrti. Český divák by se mohl ptát, proč nemám v oblíbených spíš Tenkrát na Západě. Jenže já nějak nezvládám tu šílenost scénáře už v první části, když si lupiči jen tak povražděj rodinku horalů.

Forrest Gump (1994)

Rok 1994 byl podle filmových kritiků i laiků velmi povedený. Jenže já jsem divnej, takže mě se na zasloužený vrchol z hvězdného tria Vykoupení, Forrest, Pulp fiction dostalo pouze vykoupení. Není vyloučené, že u Forresta ještě hodnocení zvýším, uvidíme po dalším zhlédnutí.

Gándhí (1982)

Tak to bylo něco. Začátek prosince a na Pohořelci brácha s kámošem pořádaj další filmovej klub. Fajn, mají tam velkej bejvák s oknama na náměstí, na okenní stěnu zavěsí obrovský prostěradlo, do místnosti natahaj spoustu matraček, pozvou kámoše a už se promítá. No a tak jsem se díval na Gándhího. A to Vám prostě nedá, abyste si ho neoblíbili.