Želvy Ninja (2014)

Chtělo by to míň Michaela Baye a víc kvalitního scénáře. V příběhu se neděje nic překvapivého. Na začátku se vysvětlí kdyby náhodou někdo nevěděl kdo je kdo, následuje přehnaná delší akční scéna v zasněženém svahu, boj s hlavní zápornou postavou a konec. Víc jak hodina u půl by byla chyba.

Ona (2013)

Na první pohled film zaujme jednoduchým a zároveň vizuálně pěkným designem skoro všech interiérů, versus hipsterské oblečení, které nosí většina postav. V podstatě jediný zápor je, že se příběh docela pomalu táhne, ale na druhou stranu ho dost vylepšují rozhovory a většina myšlenkových pochodů v nich. ONA také vyniká především námětem možné blízké budoucnosti.

Sedm životů (2008)

K velmi silnému finále se budete muset dostat po cestě, o které ve skutečnosti spoustu věcí nevíte. První polovina je spíše takový úvod pro dojemnější druhou polovinu. Film chce, aby divák v příběhu spíše tápal a teprve ke konci dostal odpovědi na otázky. Až pak je možné zjistit, že si Sedm životů průměrné hodnocení nezaslouží.

Hon (2012)

I když si budete říkat, že každý je jiný, jinak reaguje na různé situace, tohle už bylo prostě moc. Dobrá myšlenka s nesnesitelným provedením. Celý příběh a vše co se v něm děje, je účelově vymyšlený tak, aby se absurdní bublina (hlavní zápletka) neustále uměle nafukovala. Kombinace šíleně vážného nádechu s nepřirozeně vytvořeným problémem. Hlavní věc je, že podezřelá osoba nepochopitelně nikdy nic nevysvětluje, nikdy nikoho nepřesvědčuje, neustále se jen podivně tváří jako že je vinná a člověk neví, co si o tom má myslet. Ve filmu se stane mnoho nesmyslných událostí, které vždy vycházejí ze zvláštního myšlení a přesvědčení téměř všech postav, kteří hrají přesně to, co je potřeba, aby se absurdní bublina stále nafukovala. Pokud dokážete tohle všechno ignorovat, je možné pochválit třeba herecké výkony a atmosféru.

Babovřesky (2013) odpad!

Dvouhodinová reklama bez humoru. Troška se snažil vrátit v čase a napodobit sérii Slunce, seno, která ovšem kvalitativně s Babovřeskami nemá absolutně nic společného. Scénář je příšerně umělohmotný, přizpůsobený pro vstřebání všech skrytých reklam. Dějově je postavený na demetních absurditách a trapných sexuálních narážkách. Celkově jde v podstatě o business, který je za hranicemi naprosto nefunkční. Po skončení jsem si vzpomněl na komentář pana Trošky, jak hovořil o tom, že lidé se smějí vždy na stejných místech. I přes velkou snahu jsem nedokázal ani odhadem zjistit, která místa by to mohla být.

Konzultant (2013)

Spousta rozhovorů, které vlastně častokrát se samotným příběhem nemají nic společného a spíše to jsou takové úvahy o všem možném, ze začátku především o ženách a sexu. Děj hlavní zápletky běží někde v pozadí a divák z nelegálního obchodování vidí minimum. Druhá polovina ukazuje brutální následky toho všeho a zároveň stále nejsou vysvětlené role jednotlivých postav. Scénář o konzultantovi se prostě snaží být jiný, nabízí spoustu “filozofických“ nebo i úchylných dialogů a v samotném příběhu nechat diváka spíše tápat. Po necelých 2 hodinách jsem čekal aspoň částečné vyřešení situace a místo toho přišel velmi nečekaný konec.

Kick-Ass 2 (2013)

Nejzajímavější složka prvního dílu bylo, jak superhrdina vznikal a s čím vším se musel potýkat. V druhém dílu už příběh není tak atraktivní, i když je v něm mnohem víc postav. Změna režiséra je dost viditelná a i když je to pořád kvalitní zábava, první díl je o dost vyšší level. Každopádně na zápornou postavu se Christopher Mintz-Plasse skvěle hodil.

Lesní duch (2013)

Tvůrci si možná myslí, že množství krve a uříznutých končetin určuje míru hrůzy, kterou divák u filmu zažije. Označení nejděsivější film, který kdy uvidíte, má zde asi stejný význam, jako kdyby vám někdo prodal párek v rohlíku, na kterém by bylo napsané – nejchutnější jídlo které kdy sníte. Lesní duch se celý odehrává u malé chatky v lese. Inovátorství vzhledem k tomu že se jedná o remake jednoduchého námětu neočekávejte. Celkově jde o takový klasický průměrný horor.

Fighter (2010)

Kdybych nevěděl že je film podle skutečných událostí, po shlédnutí by mě to asi ani nenapadlo. Téměř všechny postavy se poměrně intenzivně zajímají o Wahlberga jako by svůj vlastní život odsunuly na druhou kolej. V ringu to naštěstí vůbec nevypadá jako by boxoval Rocky a tak zápasy vypadají poměrně věrohodně. Příběh rozhodně mělo smysl natočit a celkem se povedl, ale třeba na Warriora natočeného ve stejném roce, který je z podobného prostředí určitě nemá.

Insidious (2010)

Poměrně dobře fungující horor i přesto, že někdy působí trochu jako halloweenský karneval.