Zombieland (2009)

Odlehčená zombie verze kde se celkem plýtvá municí, hlavní postavy mají občas zvláštní nápady, ale jde o zábavu která se nechce brát moc vážně, takže se to povedlo.

Hurvínek na scéně (2010)

Hurvínek na scéně je bohužel naprosto bez nápadu. Doufám že tohle není standardní představení, já si teda takového Hurvínka nepomatuji. Vzhledem to jako původní představení vypadá, ale obsahem je to prázdné. Hodina v asi 8. kapitolách je určena pro ty úplně nejmenší diváky a myslím si, že do kina nepatří. Jediný dabing loutek bych asi označil za povedený.

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Přestávka Červenému trpaslíku moc neprospěla. Bohužel musím říct že už to není co to bývalo. Celý příběh o cestě na zem ve třech dílech je docela povedený, jen se už tolik nenasmějete. Škoda že nevznikla normální plnohodnotná 9. série o šesti nebo osmi dílech. Zpátky na zemi je spíš takové rozloučení bez smíchu imaginárního publika.

TRON: Legacy 3D (2010)

Tmavý futuristický svět dohromady s asi čtyřmi barvami je sice vizuálně nápaditý, bohužel převypráví trochu obyčejný, ale spíše nudný příběh. Moc jsem tomu celkově nedokázal věřit a spíš jsem jen sledoval vizuálně zajímavé akční scény. Tron vůbec není špatný film, jen to chtělo o něco nápaditější scénář, který bohužel občas vypravěčsky pokulhává, dává spíš důraz na svůj “kybersvět“. Díky CSFD za projekci.

Na doraz (2010)

Scénář vypráví jednoduchý příběh ovšem s povedeným obsahem. Nejde o nic převratného nebo originálního, spíš poctivé vyprávění u kterého se zasmějete, chvílemi se budete divit, ale hlavně pravděpodobně bavit. Jediný zádrhel je scéna s pistolí která náhodně vystřelí v autě, tam se na realitu dost zapomnělo. 90% filmu herecky leží na dvojici hlavních postav, které odvedli kus dobré práce.

Rodinka (2010)

Stalo se to čeho jsem se obával. Představte si dvě místnosti, v nich asi 10 lidí a v podstatě žádný děj, přesně taková je Rodinka. Chtělo by to více vtipné nebo zajímavé rozhovory, které by mohly vše zachránit. Připomíná to spíš dnešní český nekonečný seriál trvající 90 minut, ovšem na trochu lepší úrovni. Nejzásadnější problém vidím ve skrytých reklamách, které se šíří jako vir dnešními českými filmy. Díky nim se musel přizpůsobit i scénář. Bez Bramacu by se rodince asi nerozbila střecha a bez Penny marketu by paní Konvalinková nenosila igelitové tašky s nákupem. Je toho ale víc. Rodinka je prostě oddechová záležitost na kterou se jednou podíváte a stačí to.

Red (2010)

Vkusně vtipný, akčně zajímavý, hodně kostýmů, občas pár scén pokračuje díky docela velkému štěstí, ale vůbec nevadí.

Rande s celebritou (2004)

Podívaná pro mladší holky s ne příliš zajímavým obsahem na který se podíváte a druhý den si už ani nevzpomenete na název. City, láska, zklamání, vše po Americku naivně servírované, navíc předvídatelné. Koukat se na to ale dá, což je u podobných filmů hlavní.

Predátoři (2010)

Predátoři jsou zpátky v džungli. Základní nevýhoda je, že Predátora po všech těch filmech už dobře známe, takže překvapení z neznáma odpadlo a jako kompenzace přibylo několik dějových zvratů. Jsem rád že nepřišel třetí Vetřelec vs. Predátor a spíše je to takové třetí pokračování Predátora samotného. Originál těžko může něco překonat, ale tento predátor se mu asi nejvíc přiblížil, ne jen kvůli džungli. Nového vlastně není skoro nic, to však vůbec nevadí. Jediné co by vadit mohlo, že je to prvnímu predátorovi docela podobné, možná by to chtělo nějaký nový nápad, což sebou také nese určité riziko. Tento díl sází na jistotu, zajímavé dějové zvraty a skupinu lidí co se snaží přežít.

Sociální síť (2010)

The social network není ani trochu reklama pro nalákání dalších uživatelů, facebook nepotřebuje reklamu. Příběh opravdu mělo smysl natočit hlavně proto, že zrození FB předcházelo hodně zajímavých událostí, které Fincher mistrovsky natočil. Vše je velmi poctivě prezentované od všech hereckých výkonů až po vtip. Nedivil bych se kdyby tento nápad ještě někdo napodobil, za pár let se možná budeme dívat na film o tom, jak vznikl třeba Mcdonald. Díky csfd za premiéru.