Kick-Ass (2010)

Potoky krve doprovází transformaci obyčejného kluka v superhrdinu. Celé to působí poměrně reálně, má to svižný tempo v podstatě bez jediného prázdného místa. Cage je zpátky.

Čepel smrti (2009) odpad!

Amatérský “horor“ vyrobený na koleni, který má hodnotu asi jako jeden díl českého seriálu Rodinná pouta. Trapně napodobuje Vřískot a skoro to vypadá jako parodie. Pro nějaký školní projekt asi dobrý, pro distribuci v trafikách je to dost málo.

Zazel (1997)

Jedna scéna černobílá, další s oranžovým odstínem a další s co nejvíce barvami. Pomalované ženy, plno barevných kytek, zajímavých kostýmů a měnící se pozadí. To je všechno hezký, ale co z toho, když erotické scény vypadají tak průměrně.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Tarantino si natočil film sám pro sebe. Mnoho rozhovorů v dlouhých pasážích bez změny prostředí. Po první bouračce se zdá, že se to celé rozjede, ale místo toho se ocitnete zase na začátku a musíte si projít další rozhovory o ničem. Zakončení a vrchol filmu je ve výsledku jen na efekt natočená nesmyslná automobilová honička.

Prci, prci, prcičky: Na táboře (2005)

Čtvrtý díl Na táboře asi spoléhá jen na své jméno, který zná přece každý. Třetím dílem to mělo celé skončit, protože tohle je hodně hnusná nastavovaná kaše. Vtip v podstatě nulový a hlavní postava skoro až otravná. Totálně bez nápadu.

Tahle země není pro starý (2007)

Pomalu rozehraná hra o kufru s penězi v pustině, která ke konci ještě víc zpomaluje. Napínavé scény střídají prázdná místa, kde se nic moc neděje. Naštěstí to nijak zvlášť nevadí. Uvěřitelnou atmosféru mají i akční scény, které jsou spíše takové minimalistické. Film jako dělaný pro dlouhé zimní večery.

Gran Torino (2008)

Grand torino je nejlepší ukázka toho, jak z obyčejného příběhu udělat nadprůměrný film. Vlastně ani neumím popsat co je na něm tak vyjímečné. Možná kamera, možná styl odvyprávění, možná hlavní postava která má opravdu hloubku, ale spíš to bude úplně všechno dohromady. Druhé shlédnutí mě přesvědčilo, proto plné hodnocení. Poctivý snímek který má své silné osobní kouzlo.

Rok jedna (2009)

Komediální prvky vyznívají tak na prázdno, že herecké výkony, nebo příběh nemá šanci film nějak výrazně vylepšit. Celkově spíš nuda.

Nezvratný osud 3 (2006)

Už mě to nebaví. Příběh je pořád dokola takže jediné co je jinak je způsob zabití, který se ovšem častokrát taky nijak zvlášť nepovedl. Několikrát se i stalo že jsem si říkal, “není tam jiná možnost? proč to nešlo udělat takhle?“ Některé “nehody“ působí dokonce i vtipně a to u takového hororu není zrovna ideální. Pokud vás takové věci provázejí skoro celým filmem, asi nebude něco úplně v pořádku. Na druhou stranu má trojka pár slušných momentů a nepůsobí to tak dementně jako čtvrtý díl který jsem viděl dřív. Oproti čtyřce je to vlastně veledílo. Oproti jedničce a dvojce nejhorší díl.

Nezvratný osud 4 (2009) odpad!

Do háje, co to bylo? Dementní rozhovory, přehnaně béčkově nesmyslné triky které někdy působí skoro až nechtěně vtipně a po kterých si hned řeknete “bože co to je za hovadinu“. Jediný štěstí že to trvalo jen těch asi 80 minut i s titulkama. To kam až došla tahle série je děsivé, s jedničkou nesrovnatelné. Totální znásilnění něčeho co dřív fungovalo v něco co vůbec nefunguje. Nemám co chválit, ani herce. Nezvratný osud 4 prostě považuji za podvod. 3D nemá žádnou šanci tuhle brutální frustraci zachránit. Příběh je pořád dokola, jen způsob zabití je občas jiný, (říkám občas protože častokrát napodobuje minulé díly) někdy předvídatelný a někdy až překvapivě nepředvídatelně labilní. I ta jedna hvězda mi přijde hodně stejně jako 46%, proto odpad.