Prázdniny (2006)

Přátelé, přátelé..když jsem úspěšně prošel testem a získal tak právo připojovat ke svému hodnocení komentář, mé srdce zaplesalo..ale ouha, o pár filmů dále se již neraduji a přemítám, zda to stálo za to, protože by mě nikdy nenapadlo, že to bude až takhle těžké. Například tento konkrétní počin, Prázdniny. Což o to, film je to hezký, dojemný, pohladí na duši atd., potud vše v pořádku. Přesto mi (zvláště ke konci) hlodal v hlavě malinký červíček, slabý hlásek, který říkal "To je to vážně tak prosté a jednoduché?" Vážně stačí vzít nešťastnou dámu a příjemného muže, popř. nešťastného muže a příjemnou mladou dámu, popř. jakoukoliv další kombinaci, přidat starého člověka, pár dětí, pejska, celé to promíchat, prohnat kosmetickým studiem povinných emocí a klišovitých scén a tradááá - milion ubrečených diváků odchází z kina s pocitem, že dokud se na světě dějou podobné věci, není přeci jen tak zle, jak se říká. Kolikpak z nich si někde v koutku své okoralé duše, stejně jako já, uvědomí, že TAKHLE svět nefunguje? Dávám čtyři, protože Prázdniny mě osvěžily a potěšily, jako správná dovolená. Ale někde vzadu na patře zůstává ona hořká pachuť klišé a nepravděpodobné romantiky. Zkrátka jsem zmaten jako nikdy předtím..

Strážci vesmíru (1993) (seriál)

Jednou jsem si vyrobil kombinézu Strážců vesmíru z igelitu a hokejové helmy..byl jsem nejvíc cool typ z celé vsi. Klasika jako řemen..

Pánská jízda (2004) odpad!

Bezkonkurenčně největší sračka, jakou jsem kdy viděl..a to jsem omylem viděl i pár filmů s Richardem Gerem..

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Jak říkal už Tim Roth, když našel pod postelí mrtvolu.."What the fuck is this?!" Celý tenhle "film" byl stejně příšernej jako vlasy pana Palmera..Nevím, pravděpodobně mi chybí hlubší intelektuální nazírání, ale scény typu plačící dívka/střih/kůň v kuchyni/střih/křepčící pidimužík podle mě OPRAVDU nedávají smysl, pokud nejste při sledování na nějakých opravdu tvrdých drogách..dvě hvězdy za slavná jména (David Lynch) a občas velmi vtipné scény..jakkoliv nechtěně.

Superbad (2007)

Hohoo!!! Kam se hrabou veškeré teenagerovské komedie posledních let! Naprosto úžasná jízda, u které jsem se královsky bavil od první po poslední minutu. Těžko říct, co se mi líbilo nejvíc, jestli policejní duo, ústřední dvojice, nebo neodolatelný bůh sexu McLovin, každopádně tenhle film se do mé knihy zapsal zlatým písmem. "Žádné křestní jmén? Kdo kurva jsi? Seal?!"

Příběh rytíře (2001)

Nic moc mě to nebavilo, ty tří hvězdy jsou za krásnou princeznu a sympatického básníka. Zbytek si nepamatuju, což o filmu taky leccos vypovídá..

Knight Rider (1982) (seriál)

To auto bylo naprosto bez chyby..bohužel, celý seriál stálo/jezdilo ve stínu Davida, který předváděl herecké výkony srovnatelné snad jen se svým legendárním hamburgerovým videem. Dvě a může být rád.

Pretty Woman (1990)

Richard Gere..je můj osobní trest za to, že jsem propadl filmům a jakýsi ekvivalent známého Memento mori..při pohledu na něj si vždy znovu uvědomím, jaké hlubiny a temná zákoutí skrývá nablýskaný Hollywood. Tří hvězdy a to se musím sakra přemáhat..:(

V jako Vendeta (2005)

Jo, jo a ještě jednou jo! Komiksová adaptace, která (minimálně) nedělá svému vzoru ostudu a na tomhle poli jeden z mých favoritů. Na to, že scénář pochází od chorých bratrů je překvapivě srozumitelný a stravitelný i bez drog, což se např. u Matrixů nepovedlo, akce je decentní a spíš jen na ozdobu a dokonce se zde dá najít i nějaká ta hlubší myšlenka. Čtyří jen to svistne.

Já, legenda (2007)

Ze začátku to vypadá velmi nadějně, bohužel, v průběhu času se z filmu stává obyčejná zombie-like lekačka s ultradrsnědigitálními monstry, kterým se co do "hustoty" může rovnat pouze kulturista-jediný přeživší-čirou náhodou biolog Will Smith. Závěr raději ani nekomentuju, podobný bodyček by mohl Willovi každý hokejista závidět. Škoda, těšil jsem se.