Město žen (2009) (seriál)

Tak predsa len je to "iba" na 60%.

Čtvrtý druh (2009)

Tento film nie je o tom či v nadpozemskú civilizáciu veríte alebo nie. A predpokladať, že Zem je jediná planéta v tomto obrovskom (a neustále sa rozpínajúcom) vesmíre, na ktorej funguje alebo môže fungovať život, je absurdné. Štvrtý druh je najmä o jeho spracovaní, hercoch, ale v prvom rade o atmosfére, ktorá je naozaj pôsobivá. Nevadí, že v určitých momentoch sa stráca obraz, pretože aj audio dokáže byť napínavé a účinkovať takmer strašidelne. Dokonca si myslím, že to v tomto prípade zvyšuje možnosti aktívneho využitia divákovej fantázie a načrtne v našich hlavách scenáre, ktoré by nám pri videu ani len nenapadli. Veľmi milé prekvapenie a pekných 70%.

Jáma a kyvadlo (1991)

Tak teda úroveň filmu žiadna. Nepozdával sa mi tu ani Henriksen, ktorý býva zvyčajne veľmi dobrý. Ale svojim spôsobom to dokázalo pobaviť (v dobrom, aj v zlom), čo oceňujem asi najviac:)

Let's Dance (2006) (pořad)

Jedna za to, že sa na obrazovky dostala aj štipka kultúry - tanec.

Zneuctění (1964)

Úplne niečo iné než sme zvyknutí pri klasických westernoch. Nadštandardné výkony a príbeh, ktorý pobaví azda každého fandu takéhoto filmu. S atypickým výzorom aj rolou (ktorá mu mimochodom padla ako uliata!) by tam Newmana možno niektorá fanynka ani nespoznala:) Odporúčam.

Poločas rozpadu (2007)

Tak toto pôsobilo neskutočne silene, akoby sa všetci snažili silou-mocou tlačiť na emócie diváka, no tu to nefungovalo ani náhodou (aspoň nie na mňa). Ukážka toho, že máme krásne a sexi herečky, charizmatických hercov, ale to je asi tak všetko... A milostné scény Pauhofovej s Kronerom - totálne neprirodzené medzi týmito dvoma hercami!

Samotář v Seattlu (1993)

Príjemná romantika, dobrý humor a Ryan s Hanksom, ktorí sem pasujú ako vyšití. Ideálny oddychový film.

Spálené vzpomínky (2007)

Bravó Benicio! Pri tomto filme som si uvedomila, že on sa pre herectvo narodil a je pre neho poslaním. Fantastický výkon! Zaujímavý príbeh, ktorý sa neprehupol do trápnych momentov, ktoré silou mocou tlačia na emócie diváka, ale dačo tomu aj tak chýbalo... No keby bol Del Toro vo filme sám, dávam hneď 5*.

Synecdoche, New York (2008)

Pokiaľ sa chcete dostať do peknej depresie, odporúčam pozrieť tento film:)