Elektra (2005)

Teda, chtělo to asi hodně úsilí vymyslet tak lehce předvidatelný film. Nuda to není, ze začátku to dokonce vypadá na průměrný akční film s velice zajímavými postavami a efekty. Postavy a efekty zůstanou, nicméně ostatní spadne do podprůměru. Škoda, přestože na ženské hrdinky je radost pohledět, na dobrou podívanou to je hodně málo a bohužel podobné filmy toho o mnoho více nenabízejí.

Góóól! (2005)

Pro fanoušky fotbalu a i sportu obecně velice dobrá podívaná o tom, kterak se chudý fotbalový talent ke štěstí dostal. Copak mi to jen připomíná ... . Mihne se zde i pár známých fotbalových tváři, některé však jen za záznamu (včetně pořád padajícího Baroše :)). Má to spád, příběhové převraty, mírně romantickou odbočku, krásnou anglickou mluvu a hapyend. V Anglii to prostě fotbalem žije, nechte se vtáhnout ...

Seabiscuit (2003)

Pohodový film z dostihového prostředí, který se o něco více zajímá o osudy lidí a koní v něm, než o samotné sportovní výkony. Důležité události a zvraty jsou dopředu avizovány, takže nějakého velkého napětí se nedočkáme, prostě taková víceméně poklidnější a příjemná podívaná.

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Výborná komedie, která mě velice příjemně překvapila. Každá postava přidává svůj díl do této skládanky neskutečných událostí, které by nám v reálném životě připadaly absurdní, nicméně tady slouží k perfektnímu pobavení publika. A stejně ... asshole je nejlepší.

Pěst legendy (1994)

Jeden z těch lepších bojových filmů s velice propracovanými scénami. Tradičně však slabší příběh a některé vyloženě slabé pasáže. Záleží, jestli jste příznivci tohoto typu filmů či ne. Pokud ano, určitě nejaké to plus navíc můžete přidat.

Kung-fu mela (2004) odpad!

Komedie, parodie, bojový film, ale především totální ubohost. Vtípky se dají spočítat na prstech jedné ruky a jinak nás tady nečeká nic než nuda a sbírka skoro imbecilních nebo úplně imbecilní postaviček. Naprosto nechápu, co se komu na tomhle může líbit ...

Klan létajících dýk (2004)

Pěkná a barvitá pohádka s velice předvidatelným koncem. Hromada vizuálně přitažlivých bojových scén, stejně jako záběrů přírody. Kameraman si každopádně vyhrál.

Těžká váha (2005)

Tak tohleto je opravdu parádní film. Spojuje to nejlepší ze sportovního žánru, kdy kráčí ve stopách starého dobrého Rockyho, k čemuž přidává drama o nelehkém životním osudu člověka, který se nedal zlomit. Nabízí nám tak jak strhující boxerské vložky, zejména finální boj, tak i dojemné a chytlavé momenty, které musí snad na každého zapůsobit. Podařilo se i vyhnout těm nejkřiklavějším klišé (samozřejmě stále jich hodně zůstalo :)) a spolu s výbornými hereckými výkony, kamerou a střihem se tak podařilo vybudovat skvělý film s výbornou atmosférou, která postupně graduje až k závěru. Pro mě rozhodně velké překvapení, i když jsem dobrý film očekával.

Svět podle Prota (2001)

Skvělý a až mrazivě inteligentí film s perfekntími dialogy a Kevinem Spacy. Netřeba dalšího popisu, tohle se musí vidět.

Hranice života (2005) odpad!

Ano, tohle je jeden z mála filmů, na který jsem se skutečně nevydržel dívat. Hodina a půl utrpení kvůli ne příliš vyjímečné pointě, díky, nechci. Neskutečne zmatený, zamotaný a nudný film, zkrátka naprosto o ničem. A nevytrhnou ho z této bídy ani zajímaví herci a některé záběry. Určitě tohle pojetí někdo může vydávat za dokonalé a obecné nepochopení zaměňovat s propracovaností, ale pro mě jednoznačně ztráta času dívat se na něco takového.