• Fantasy

Sestry z kouřové sauny (2023)

Na chození do kina moč casu nemám. Ale dneska jsem dostal tip na tento film od kamarádky. Neuvěřitelně krásně nasnímané drama. Hudebně i zvukově rovněž paráda. Není to pro každého, protože se tu jen mluví. Převážně monologem.Co nechápu je rating 18+. Co je důvodem? Že by záběry na nahé ženy nemající dokonalou postavu jako z pornofilmu? 5 nahých žen v sauně probírá život. U toho záběry na těla. Povadlá prsa, celulitida, sem tam obezita, nebo hubená žena co má pokrčenou kůži na břichu. Prostě normální těla. To je bohužel velmi časté a vidím to u žen okolo sebe. Ten stres z nedokonalosti, diktovaný okolím.Věřte, že většina holek na fotkách co fotím, má pocit, že mají hroznou postavu a nebo jsou dokonce tlusté i když mají postavu na hranici vychrtlosti. A ty co jsou trochu při těle se fotit nechtějí vůbec. Vlastně i v tomto filmu mají obličej v záběru jen ty štíhlé. Důvod neznám. Možná stud dané ženy. Nebo záměr režisérky. Nevím.

Chudáčci (2023)

Surrealistické intelektuální porno. Dospělá žena s mozkem novorozence, objevuje znova svoji nymfomanickou závislost přímo v centru Paříže. Do toho naprosto šílená zvířata v době jejího stvořitele. Pokud vás baví divné filmy, tohle vás bude bavit taky. I když je pravda, že naturálních záběrů různých součástek, nejen člověka je tam víc než dost!

Na střeše (2019)

Tak tohle se hodně povedlo. Kdo má rád pomalé tempo filmu a zároveň skvělé herce, vyprávějící o jednom životě. Celé je to hodně k zamyšlení a trochu smutné. Jak se dva naprosto rozdílní lidé nakonec mohou potkat v jedné vlně. Doporučuji shlédnout.

Pepa (2018)

Chápu, že tento film není pro každého. Ono je těžké vidět předobraz běžného života, tak jak se spoustě lidí opravdu děje. Připomíná to trochu remake filmu postel.

Zahrada (1995)

Na tento film mne upozornil kamarád poté, co jsem napsal o smrti velkého, malého herce Mariána Labudy. Nuže neuvěřitelně krásné vizuálně. Hlavně já jako fotograf oceňuji. Proměna člověka přes různá setkáni a je tam i trocha romantiky;) "Ale je taky kurva krásně"

Kouř (1990)

Skleparna kterou by měli pouštět v občanské nauce. Sice nemám rád muzikál jako žánr, ale tady se to dá přetrpět.

Život a doba soudce Roye Beana (1972)

Legenda z VHS a moje dětství. Westernová komedie, kterou je nutné vidět, pokud jste fanoušek tohoto žánru. Zlodějíček přijíždí do zapadákova a v hospodě se ho rozhodnou okrást kolegové. Následně ozdoben fešnou kravatou přichází sjednat pomstu a stane se samozvaným soudcem, jehož neortodoxní metody a úprava zákonů podle dané situace stanou se legendárními. Přidejte ještě medvěda a to že najdete na pozemku naftu a máte vystaráno. Za Texas a slečnu Lili!