Sebevražedný oddíl (2016)

DC ala Marvel :D HA-HA. Takze Dc to dokazalo natocilo vtipny, akcny film v temnom a veselom kabatiku :) Davam plnu palbu za humor, hercov zvlast za Leta, Margot a najma za Smitha a za skvelu hudbu. Kedze ma bavil Muz z ocele aj BvS tak chvalim DC za dobry rozbeh a dufam ze budu v tomto pokracovat.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Snyder to opäť dokázal :) rozdelil fanúšikov na dva tábory. Musim uznať že film je skôr určený fanúšikom DC komix ako bežnému divákovi. Plný počet nedávam len kvôli pomalšiemu začiatku ale ten keď prežijete :) tak Vás čaká skvelý filmový zážitok. Warnery vsadili na vážnejší tón ako konkurenčný Marvel a to je len dobré aspoň máme rozdielne komixové filmy. Určite musím pochváliť výber Bena Afflecka do roli Batmana. Nie že by bol lepší ako Bale alebo Keaton ale určite je na rovnakej úrovní. Za zmienku určite stojí aj skvelá hudba Hansa Zimmera. No a teraz sa len modliť :) aby film finančné uspel a môžem sa tešiť na pokračovanie.*** po zhliadnutí ultimate verzie zdvíham hodnotie. Nato že to ma tri hodiny je ultimate verzia oveľa plynulejšia ako kino verzia. Veľa scén je dlhších a dávajú viac zmysel. Celkovo film pôsobí viac nolenovsky :) Clark dostáva viac priestoru. Dosť nechápem warnerov prečo nepustili do kín práve túto verziu, možno by bolo menej kritických komentárov.

Podfu(c)k (2000)

Pre mna najlepsi film Guya Ritchieho. Velmi dobre natocena gangsterka pre mna je tam vsetko anglicky humor, obcasne napatie, velmi dobre urobeny strih a Brat Pitt v roli cigana :) Osobne mam rad cesky dabing ale pri tomto filme preferujem skor slovensky dabing pri ktorom som sa nesmierne bavil a dokonca co je nezvykle je tam viac nadavok ako pri ceskom :)

Soumrak mrtvých (2004)

Tak jak Paldiny napisal :) velmi dobra pocta Romerovi ale zabavnejsim stylom natocena. Typicky anglicky humor, zombie a Simon Pegg :)

Městečko South Park (1997) (seriál)

Vynikajúci seriál. Tvorcovia veľmi trefným a zaujímavým spôsobom poukazujú na hlúposť ľudstva. O dosť vulgárnejšie ako Simpsonovci ale rovnako vtipne. Vrelo odporúčam.

Futurama (1999) (seriál)

Dalsie skvele dielo od PANA Groeninga :) obcasna podobnost so simpsonovcami tam je ale ta je minimalna. Velka skoda ze serial skoncil tak skoro. Nastastie ukoncenie bolo zvladnute dobre ale potesil aj bonus v podobe crossovera v Simpsonovcoch. Snad sa este raz Futurama vrati ako celovecerny film :)

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Skvela parodia na zname horory aj ked obcasne tam su aj trapnejsie situacie ale urcite sa oplati pozriet :)

Simpsonovi (1989) (seriál)

Seriál ktorý sledujem už vyše 25 rokov a naďalej aj sledovať budem. Dobrý ironicky humor pre dospelých ktoré deti moc nepochopia ale rovnako dobre sa môžu na tom pobaviť. Niekto ma názor že po 13 sérii prišla tvorcom šťava ale dovolím si nesúhlasiť a skôr tvrdím to že ten humor ešte viac okorenili. Veľmi dobra satira na Americky spôsob života, náboženstvo a podobne :-) a samozrejme musím podotknúť jeden z najlepšejších českých dabingov.

Jurský park (1993)

Pre mňa najväčšia filmová revolúcia v trikoch v 90 rokoch. Steven Spielberg na vrchole aj spolu s filmom Schniedlerov zoznam. Začiatok možno trošku pomalý ale zhruba po pol hodinke to začne vrieť a diváka to necháva v napätí až do konca.