Spravedlnost podle Spensera (2020)

Snad by pánově mi měli vysvětlit, jak věděli padouši, že policejní kapitán žvanil? Kdo jim to řekl? Vytáhli to mučením od agenta? Tím se nikdo ve filmu nezaobírá. Úvodní soud se Spenserem a jeho násilí na policejním kapitánovi měl ale podklad ve zaznamenané bitce, která usvědčovala vrahy z ubití mladé ženy, a nikdo úmyslně nekonal (u policie skoro trestný čin) a soud to nezajímalo? Podivné. A ta dvojka supráků: Černý a Bílý je klišé tak ohrané, až to bolí. Postava Ilizy Shlesinger byl ten jediný originál v této laciné tuctovce.

Wilson (2017) odpad!

Woody Harrelson patří mezi mé oblíbené herce, Laura Dern si letos došla pro Oscara, vše vypadá dobře, ale tenhle typ filmu mě irituje na mocninu.

Neviditelná (2019)

Takovéto scifíčko, které je nakonec alegorií, ale má to nápad, spád, sympatické herce a příšernou Megan Fox, která se do té role hodí. Olivia Thirlby je zde jiná, než byla v Dreddovi, o to více možná zajímavá. Podruhé si to nedáte, nevidět to by bylo chybou.

Vražedná bilance (2018) odpad!

Ženské herecké výkony doslova strašné - že by dívenky od Weinsteina? Grillo jako by zapomněl, že je herec a Willisovi se divím, co to bere za role. Hlavní padouch se chová nesmyslně (na co limit každé tři dny něco vykrást?) a už vůbec není jasné, proč to dělá. Ukradené peníze nechá tam, kde je mohl najít kdokoliv, když je má, tak střílí jako blázen po kde kom místo toho, aby s nimi utíkal. Zkusil někdo spočítat kolik výstřelů na motorce udělal z jedné pistole? 26 a tohle umí jen Glock. To by tak bylo asi jediné na to filmu zajímavé. Jinak nepříjemná hudba a přiblblý scénář doslova nabitý těmi nejstupidnějšími filmovými frázemi. Ideální půjčit DVD někomu, komu chcete zkazit večer.

Yeh Ballet (2020)

Pozoruhodný příběh (na konci se ukáže skutečnost obou úspěšných talentů) a film se nese v takovém poklidném duchu s tou typickou indickou barevností a horkokrevností mládí. Julian Sands v roli učitele baletu v Indii nepochybně odráží vzpomínky každého, kdo tam byl. To chce prostě silné nervy. Také škodlivost ímána tam není náhodou a celkově je to pojaté jako poloviční muzikál. Některé skladby jsou pozoruhodné. A to filmu neubírá, spíše naopak. Rozhodně stojí za vidění.

Isi a Ossi (2020)

Na pozadí zaláskované teenegerské komedie je taková kritika multikulti Německa, že to stálo za hvězdičku navíc. Romeo a Julie samozřejmě splní očekávání, film lehce s Rockuje (Stallone má radost) a večírky bohatých dětiček jsou ukázkou tuposti této vrstvy. Korupce na škole je jak na Západočeské a kamera konečně nemá jen ta ponurá černočernonazelenkavé filtry, které už začínají být v mnoha filmech otravné. Za to Ernst Stötzner tu stojí za vidění, protože ten tomu filmu dá grády. Fakt je i čemu se smát.

Skrytá hra (2019)

Lepší, než se na první pohled zdá a Bill Pullman do hlavní role seděl jako ulitý. Ten odraz toho, jak si sovětští mocipáni dělali v táboře socialismu a míru" co chtěli byl přesný a herecky výborně obsazený. "Soudruhu promiňte jde se sám udat..." možná to zní jako legrace, ale vůbec to v té době nebyla. Trefné připomenutí, jaký byl Chruščov a jeho klaka idioti. Ta zelená kamera tomu dala ten správný šmrnc a ta bezútěšnost z toho lezla přesně, jak to tenkrát muselo být. Zápletka zajímá, konec je s překvapením.

Dead in a Week (Or Your Money Back) (2018)

Černější humor to už asi být nemohl. Freya Mavor je vycházející skotská hvězdička a asi se od ní toho dočkáme více. Aneurin Barnard mi až příliš připomínal podobný typ Tobey Maguireho a to mě upřímně trochu nudilo. Tom Wilkinson odvedl svou obvyklou profesionální porci a na jedno kouknutí to šlo. Tři hvězdy za Ivana, protože konečně se někdo nebál ukázat, že Rus zabiják může být vůl.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Seth MacFarlane mě jako herec neoslovil a scénář filmu je děsivě vulgární. Asi se tomu někdo směje. Hm. I parodie by měla mít míru vkusu a ten jsem tu postrádal. Opačně cením tu kritiku stupidní politické korektnosti, dětských sňatků (kdopak je asi dělá), přehnaného náboženského pózování a lhostejnosti policejní moci k nezákonnostem. S kým vším si tu Seth MacFarlane vyřídil účty ví jen o sám. Ale ta indiánská moudrost o společném sjetí byla fakt ránou.

Charlieho andílci (2019)

Zábava s nadsázkou, takové ty bondovky v ženském provedení. Hlavní herečky sympatické, bojové scénky dobře provedené, hudba dobrá a spravedlnost zvítězila. O to přeci v zábavném filmu jde. Nehraje si na umění, ani nenastavuje zrcadlo a vidět moulu miliardáře je také typ zábavy. Jen ta role Naomi Scottové mi připadala přehraná, protože chytré holky na počítače jsou chytré obecně a ona tu hraje naivku až blbku a to v reálu moc nepotkáte. Možná proto řada hodnocení propadla, protože to jde na nervy. Opačně rebelka Kristen Stewartová chytne od začátku a drží do konce. Že je to feminismus na druhou? Sice je,ale má půvab a šarm.