Strážci - Watchmen (2009)

Nádhera, prostě úžasný film a ani nečekám že nějaký film letos překoná pocit po kterým jsem odcházel z kina. Vizuální i příběhová orgie plná inteligentního humoru, odkazů a skvělé hudby. Nutno vidět v kině a vychutnávat si všechny pasáže které nám Snyder servíruje. Myslel jsem že to bude zajímavý lehce nadprůměrný film ale takhle jsem se nebavil už hodně dlouho. Je ovšem pravda že to má dvě chybičky = film trvá skoro tři hodiny a je celkem krvavý takže brát jen otrlné přítelkyně a druhá je že zdaleka ne všichni pochytají všechny detaily, vtipy a narážky což jsem zjistil podle toho že se mnou se skrytým vtipům zasmálo jen pár lidí a podle obličejů ostatním to ani nedošlo :) Rozhodně na ten film jděte do kina a prostě si ho jen užívejte kousek po kousku jako já. 9/10

Valkýra (2008)

Nebýt konce který dostatečně nevyužil našlapanou atmosféru která u mě panovala v prostředku filmu dal bych pět hvězdiček. Je pravda že film je hodně pro lidi kteří vědí fakta o druhé světové válce a dokáži se v postavách orientovat a přestože bylo dobře vysvětleno kde kdo je a kdo to je tak i tak se můžou lidi kteří nevědí ztratit v důsledcích činů postav (přítelkyni sem musel vysvětlovat kdo je kdo a proč :) ) Atmosféra je právě o to tíživější kolik věcí víte o fungování fašistického systému a jaké hrozné dopady to má pro "kladné" hrdiny kdyby selhaly a vy samozřejmě podle historie víte že selhaly a čekáte na to kdy se domeček z karet začne pomalu skládat. Já jsem si tento film dokonale vychutnal a opravdu mě bavil. Tom Cruise to zahrál na jedničku ale bylo tam mnoho dalších výborně zahraných postav. 4 hvězdičky si to u mě opravdu zaslouží.

28 dní poté (2002)

Výborný postapokaliptický film který opravdu vyniká atmosférou plnou bezmoci nad světem který jsme si sami stvořily a do kterého jsou uvrhnuty všechny postavy a každý záběr výborně pasuje do celku. Hlavně se dokážete ztotožnit i s protější stranou nakažených lidí a představujete si jaké by to bylo z vaší strany v jakékoliv chvíly která vás napadne. Děj samozřejmě těží z legendární knihy Den Trifidů (nutnost přečíst!!!) a i přesto že se děj motá kolem jiného problému je nádech knihy který ji dělá unikátní výborně čitelný. Boyle prostě umí točit výborné filmy což dokázal i v Sunshinu se stejným hlavním hercem. Těším se na milionáře z chatrče a vím že Boyle zase nezklame.

Proposition (2005)

Hodně působivý film plný zvláštní atmosféry a napětí které mě po celý film nepustilo. Je plný krásných záběrů a scénu s kopím jsem si musel přehrát několikrát protože mě zaskočila naprosto nepřipraveného a to se mi právě líbilo. Příběh je opravdu dobrý a hlavně není nudný. Celkově na mě nechal tento film silný dojem a vůbec bych nelitoval ho vidět ještě tak 2x

Den, kdy se zastavila Země (2008)

I když jsem se u tohoto filmu nenudil a celkem se mi svižně promítl před očima tak nějak nemohu říct jestli si z něj lze něco vzít. Všechny scény mi přišly takové nemastné a chyběl v nich jakýkoliv náboj, sžití s hercema a cítění strachu z čehokoliv se nestalo. Ani s ženou postrádající a opatrující nevlastní ditě které je kdesi v nebezpečí sem nesoucítil protože to na mě nepůsobilo a určitě nebude důvod to vidět po druhé.

Všichni starostovi muži (1996) (seriál)

Výborný komediální seriál který byl ze začátku opravdu hodně zábavný ale později jak se všichni herci zavedly do svých rolí to ztratilo trochu kouzlo a taky střídání herců bez vysvětlení bylo trochu proti mě. Někdo říká že je tento seriál dobrý teprve až po té co příjde Charlie ale já vidím nejsilnější stránku právě na začátku. Ale celkově je tento seriál velice návikový a zábavný a to je to hlavní pro oddechové noční večery kde bych všem doporučoval nahradit podobné seriály trapnými telenovelamy žeroucími mozkové buňky po milionech z Novy a Primy.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Byla to pro mě jízda :) Johny s Beniciem mě skvěle bavily a ty různé stavy mysli byly opravdu halucinogení. Hlavně scéna s vanou a nebo kolotoč. Když sem to shlédl tak až poté jsem zjistil že je režisérem je Gilliam a už se té šílenosti vůbec nedivím když z jeho produkce vznikl Brazil a jiné myšlenkově ulítlé filmy.