One Piece - Arigatō Merī! Yuki ni Kemuru Wakare no Umi (2007) (epizoda)

Opravdu vyjímečný arc a budu si ho vždy pamatovat, protože je zde spoustu důležitých momentů, například uvedení budoucího slamáka a budoucích záporáků, ale je zde taky spoustu emotivních momentů, kdy jsem opravdu málem brečel (Hlavně scény ohledně Going Merry a pohřbu). Za mě bylo nejvíce epický uvedení Gear 2 a Gear 3 technik (Konečně Luffy zesílil a jde to vidět). Opravdu nádhera.

Hudba Zdeněk Liška (2017) (TV film) odpad!

Nuda až taková, že jsem u toho usnul. Hrůza (Nic pro mě).

One Piece - Season 1 (2023) (série)

Hraný One Piece je vážně něco a 1. série si bere od předlohy jen to nejlepší, a dokonce něco i vylepšuje (Například zde mi přišel Buggy o dost lepší). Když jsem se dozvěděl o tom, že to má existovat, tak jsem se zhrozil a bál se, že dostaneme něco jako Death Note z roku 2017, ale nestalo se. CGI je neskutečné a herecké obsazení je vybrané na jedničku. Opravdu to nejlepší, co jsem od Netflixu viděl.

The Covenant (2023)

Tento film mě zaujal hned na první pohled, jelikož v něm hraje můj milovaný Homelander (sice tam není hlavní postava a objeví se až později, ale furt se to počítá). Zajímavé záběry s příběhem tvoří velkolepou podívanou, která mě nezklamala. Akce není hlavním tématem filmu, ale když už tu je, tak funguje parádně a napínavě protože má svůj smysl a důvod dění. Jake Gyllenhaal, Dar Salim, Antony Starr a další tu hrají parádně a nemám si na co stěžovat.

Pianista (2002)

Opravdu úchvatný příběh, který hýbe mými vlastními slovy. Adrien Brody je fenomenální v této roli a dokazuje, že si Oskara skutečně zasloužil (Fakt, jako smekám klobouk). Nádherně natočené scény a perfektní prostředí z toho dělá můj oblíbený film.

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Začnu s tím dobrým a to jsou krásně natočené záběry, neskutečná atmosféra a vynikající herecké výkony. Film má dobré budování děje a ukazuje nám toho opravdu hodně a vypadá to přirozeně. Všechny emoce a vztahy postav jsou sice někdy až moc zamotané, ale většinu času jsou uvěřitelné a zajímavé. Bohužel, ale na mě je film trošku moc dlouhý a v kině už mě bolela zadnice od dlouhého sezení to je pro mne bod úrazu. Bylo fajn vidět, že se tam ukázal i Brendan Fraser (škoda, že jenom na chvilku, ale i tak to zahrál dobře).

Saw X (2023)

Saw X má opravdu žaludkem hýbající scény a peckovou hudbu, ale bohužel ne vše je dokonalé a tenhle film podle mého názoru má slabší konec. U některých obětí dokážeme cítit nenávist a u dalších zase lítost. Zde mi přijde, že se film hlavně zaměřuje na Johna a Amandu a ne na oběti. Suma sumárum čekal jsem to o něco lepší, ale i tak to není nejhorší horor, co jsem viděl a koukat se na to dalo (jakžtakž).

Hunter x Hunter (2011) (seriál)

No, nevím, kde bych začal. Anime jako takový je dobrý. Pěkná animace, skvělá hudba a výborné postavy. Přibližně prvních 50 dílů jsem si užíval a pociťoval jsem z toho opravdu promyšlený a živý svět, ale najednou se něco zpomalilo a já vyhořel. Posledních 12 epizod bylo strašně nudných, ale vždy to zachránil třeba i jediný dobrý moment. Líbí se mi, že hlavní postava není žádný vyvolený nebo nejdokonalejší. Je to jenom malé ubrečené dítě, které chce poznat tátu.