• Thriller

Twilight sága: Nový měsíc (2009) odpad!

Jedním slovem: "Blití!" Jestliže už první díl stál na pokraji propasti, tenhle tam spadl a snad se ještě zavrtal pod dno. Neuvěřitelný utrpení.

Láska nebeská (2003)

První a nejspíš poslední romantickej film, kterýmu dám plnej počet (i když... teď jsem si vzpomněl na Osobního strážce :)). Je to dlouhý, je to sladký, zamilovaný, romantický, chvílema komický a přesto je to jiný - lepší. Ta vzpomínka na Osobního strážce mně ale prostě říká, že dám o trochu míň, ale vážně jen maličko. 4,5/5

Kajínek (2010)

Když jsem vyšel z kina, měl jsem pocit, že to ani nebyl českej film. To se mně už dlouho nestalo. Pěkná výprava, akční scény, početnej komparz a solidní kriminální zápletka (je důležitý zmínit, že šlo o "inspiraci" nikoliv o "přesné zobrazení" kauzy J. Kajínka!). Mělo to vlastně všechno, co to mělo mít, ale pět hvězd tomu nedám a hned vysvětlím proč. Za prvé - film skončí a vy máte pocit, že Kajínek je nevinnost sama o sobě (to je hodně zavádějící) a za druhé - ty dohozený kšefty pro Vašuta a Bendovou (kvůli čemu tam asi tak hrála?!) byly zbytečný. PS: Klaním se před Vladimírem Dlouhým!!!

Počátek (2010)

Jediný, co se tomu dá vytknout, je... Ehm vlastně vzhledem k celku je to asi dost pomíjivý, takže není potřeba se snažit hledat nějaký mouchy. Je fakt, že jsem si v průběhu několikrát vzpomněl na Matrix, ale ten lze od roku 1999 najít skoro ve všech sci-fi filmech. Jsou tady vynikající efekty (popření gravitace patří rozhodně mezi nejlepší), výborná hudba H. Zimmera, v hlavní roli DiCaprio, kterej je prostě lepší a lepší a 148 minut akce, zábavy a napětí. Pořád potřebujete najít nějakou chybku? Tak já vám jednu dám - českej překlad "Počátek" je hodně špatnej a nesmyslnej. Kdyby to přeložili doslova (tzn. Inception = vnuknutí), bylo by to prakticky dokonalý.

Stmívání (2008)

Chtěl jsem to vidět jedině z toho důvodu, že se o tom pořád někde mele. Je to všude, až to leze na nervy. Po shlédnutí jsem si ale řekl, že jsem to radši vůbec neměl dělat. Stupidní, nudnej, romantickej film, kde jsou hlavní představitelé značně nesympatičtí až odpudiví. Jde vlastně o klasickou americkou teenage/highschool sračku, akorát tam tam zapasovali upíří prvky. Nehledě na to, že během dvou hodin ani jednou neuvidíte natolik typickou věc, jako jsou pořádně ostrý a špičatý tesáky. Je to divny? Ano, je. Ale já už jsem se pak vůbec ničemu nedivil, protože to byla hrůza a utrpení.

Dvojnásobná vražda (2007) (TV film)

První polovina filmu působí tak nějak v pohodě, prostě taková normální kriminálka. Začne to seznámením se s postavami, vraždou, pak soudním přelíčením. Nic zvláštního, ale ani nic hroznýho. Pak ale nastane zlom. Hlavní hrdinka (obžalovaná, která se svým právníkem výborně spolupracuje) se najednou nedostaví na poslední přelíčení, kde má být vyřčen rozsudek, a začne pátrat na vlastní pěst, protože se jí na celým případu něco nezdá. Tak tady jsem se zarazil a pousmál. Největší hřebík do rakve ale nastává v situaci, kdy se dozvíte, kdo je vlastně vrah (a to ještě zdaleka není konec!). Nejdřív jsem propadl záchvatu smíchu, pak jsem se chytil za hlavu. Celej film je najednou vzhůru nohama, kde "ti špatní" jsou najednou "dobří" a obráceně. Hodně komicky taky působí fakt, že nejhledanější žena ve městě (kvůli nedostavení se k soudu) se prostě normálně pohybuje v ulicích, telefonuje s právníkem, s detektivem atd. a nikdo ji přitom není schopen najít. Tady udělali z policajtů pěkný kretény teda. :)

Neumírejme mladí (2007) (seriál)

Není to vůbec špatnej dokument. Během třiceti minut se seznámíte s problematikou lidského těla a jeho orgánů. Výklad je dobře srozumitelný i pro laiky a poměrně zábavně zpracovaný, takže se po chvíli oprostíte od toho, že vlastně sledujete dokument, kterej do vás hustí nějaký informace.

Tajemství modelek (2009) (TV film)

Sice to není kdo ví jak ohromující dokument, kterej vás usadí do křesla a nechá vás tam přikovaný, ale přece jenom je k něčemu dobrej. Jedna věc je ta, že se člověk dozví o modelingu trochu něco jinýho a zajímavějšího, než známe z místního bulváru, a druhá, za kterou hlavně dávám vyšší hodnocení než průměr, že konečně někdo řekl nahlas a veřejně, že ty naše "modelky/celebrity všeho druhu" by ve světě nikdy neuspěly. U nás je to o tom udělat si obří umělohmotný kozy, nechat se nafotit nahoře (někdy i dole) bez a tím je úspěch zaručen. Kdyby např. taková Mašlíková přišla v zahraničí na casting, tak by si o ni ani neopřeli kolo. Jenom se mi tím potvrdil můj dlouhodobej názor a za to jsem opravdu rád. Profesionální modeling je přece jenom o něčem jiným než ten náš, o čemž svědčí i finanční ohodnocení za přehlídku - u nás modelka dostane 3 - 10 tisíc korun, za hranicema třeba 5 - 10 tisíc dolarů (taky tam ale musí něco předvést).

Právnička na roztrhání (2002) odpad!

Souhlasím s tím, že tady chybí označení "erotický", ale naopak nesouhlasím s tímhle vysokým hodnocením. Sice se autoři snažili kromě nahých scén vpravit do filmu i nějakej ten příběh, ale všechno je to špatný a hloupý (zase ty zápletky) jak to erotickým kravinám bývá vlastní. Nehledě na to, že se objevují nesmysly typu "právnička jde k soudu v minisukni jen o něco širší než je pásek" atd. Je to jen další potvrzení toho, že v erotickým žánru rozhodně o kvalitu nejde.

Norbit (2007)

Nemám potřebu se dívat na debila, kterej se ožení s naprosto otřesnou, hnusnou a neskutečně tlustou černoškou, která ho celou dobu šikanuje. Humor se v tomhle snímku převlíká za trapnost, takže celkovej dojem klesá ještě víc. Takže 102 minut utrpení (samozřejmě jsem v průběhu přepínal i jinam, protože se to fakt nedalo!) dělá jednu malou hvězdičku, která pomalu vyhasíná.