• Thriller

Prostři pro tři (2010) (pořad)

Jak tady někteří zmiňují, ta jedna hvězda je za I. Šmoldase, jinak hrůza.

Skečbar (2010) (pořad)

Zdeněk Izer je výbornej bavič, netřeba představovat. S Dobrodinským předváděli úžasný scénky, kdy se diváci za břicho popadali. Pak byla pauza, ani jeden z nich nebyl vidět, ale teď je zpátky aspoň Izer. Bohužel už to není ono, hodně vtipů je násilných a až moc prvoplánovitých, což se pak samozřejmě projevuje i na kvalitě pořadu, potažmo jeho hodnocení.

Kniha přežití (2010)

Hmm řekněme, že kdybych věděl už před sledováním, o jako knihu se jedná, nejspíš bych se na to ani nedíval. Denzel je hodně dobrej herec, ale tady to nestačí. Mám taky rád postapokalyptickou atmosféru ve filmech, ale tady to taky nestačí. Mělo by to být akční (aspoň podle ukázek), ale není. Tak kde se teda stala chyba? Udělejte si obrázek sami. P.S.: Propaganda do filmu nepatří... :)

Habermannův mlýn (2010)

Kéž bychom takových filmů měli víc. Juraj Herz ukázal po kontroverzním filmu T.M.A., že umí točit kvalitní filmy. Dobře jsou zvolení herci, vynikající je výprava a ta drsná atmosféra tehdejší doby na vás dýchá ze všech stran, až člověka mrazí. Jediným problémem byl dabing... kdyby byly titulky všude tam, kde herec mluví cizím jazykem (německy), bylo by to mnohem lepší. Takhle to trochu působí jako zvláštní slepenec. Taky není jednoduchý v tak krátkým čase shrnout události několika let, ve kterých se film odehrává. Ale jak jsem řekl na začátku, víc takových českých (koprodukčních) filmů!

Dotek zla (2000)

Nic novýho, nic zajímavýho, spíš naopak. Má to být horor/thriller a já jsem se dokonce několikrát zasmál (např. scéna se starou babkou u zubaře, pak střih a ona vypíchne chlapovi v autě oči jehlicema na háčkování :D:D, tak to je konec!). Nemám potřebu to vidět znova ani náhodou.

Tajemství bulváru - lež nebo realita? (2010) (TV film)

Dám tomu 4 hvězdy z prostého důvodu. Konečně pár lidí řeklo, jak to doopravdy s bulvárem je. Nejsou špatní jenom bulvární novináři (a to se jich nezastávám), jak je to všeobecně známo. Bulvár tvoří hlavně taky čtenáři, kteří chtějí číst o skandálech, nehodách a dalších nepovedených akcích někoho jiného, no a samozřejmě taky samotné "celebrity", které poskytují různé informace (nejen o sobě, ale i o jiných - citace z pořadu "nebudu jmenovat, ale jsou to ty silikonový práskačky") jenom proto, aby se o nich psalo. Krásně to taky okomentoval Aleš Cibulka: "...já například vím den za dnem, co dělá Iveta Bartošová, kde byla na dovolené, s kým, že se tam opalovala nahoře bez, co měla k obědu, k večeři, jaké oblečení si koupila a s kým se bavila na večírku, vím o krizi v jejím manželství, ale přitom už jsem ji neslyšel asi 10 let zpívat!" Prostě ať si každej udělá svůj názor :)

Vůně ženy (1992)

Velice dobrý ale poměrně náročný drama na sledování. Al Pacino exceluje, zatrpklýho a arogantního slepce hraje opravdu věrně, tomu jen tleskám. Náročnost se ale projevuje především tím, že je celý film trvající tři hodiny postaven na dialogu dvou hlavních postav. Objevuje se nemálo "hluchých" míst, zdlouhavých scén atd. Někoho to může odradit.

Madhouse (2004)

Ničím zvláštní ani originální film stojící na pomezí hororu a thrilleru. Bohužel ani jedna z částí není dotažená do nějaké kloudné kvality, takže film kulhá a kulhá. Ano, chvílema člověk má pocit strachu, ale někdy se skoro musí chytat za hlavu kvůli všemožným klišé. K tomu je hlavní hrdina vcelku nesympatickej, takže není co řešit a snažit se hledat bodíky navíc.

Black Books (2000) (seriál)

Nakonec jsem se rozhodl pro plnej počet. Mezi britskýma komediálníma seriálama (snad kromě Mr. Beana) jednoznačně Black Books kraluje.

Na nože! (2010) (pořad)

Ano, šéfe! bylo rozhodně zábavnější i zajímavější, přece jenom nahlídnout do kuchyní různých restaurací po celé republice byl hodně dobrej nápad. Hlavně to ukázalo, že ne vždycky to tam mají v pořádku. Tady jde o soutěž typu Hell´s Kitchen, kde se snaží soutěžící (kuchaři i amatéři) dojít až do konce. A jak se ukazuje, není to zase taková hračka (např. připravit za půl hodiny jídlo z vajíčka se ukázalo jako nelehkej úkol). Spousta lidí tady nadává, že se tam na začátku krájí cibule a mrkev a že to není adekvátní měřítko kuchařskýho umu. Naopak. Umět rychle a dobře nakrájet zeleninu, to není jen tak. Taky se to vyučuje na všech kuchařských školách.