• Thriller

Machete (2010)

Litry krve, nahý ženský (Lindsey Lohan tam není kvůli ničemu jinýmu), Danny Trejo a Steven Seagal. Naprosto ideální béčkovej film. Jessicu Albu bych tam ani nepotřeboval, její postava mně nebyla sympatická, za to M. Rodriguez se mohla víc odvázat :). De Niro hraje politika věrohodně (velký proslovy, laciná gesta), líbí se mně, jak je jeho postava ve filmu uzavřena. Na víc jak tři to ale nemá, je to prostě klasický béčko, kde nejde o přiběh a logiku. PS: Nejvíc jsem se zasmál u scény s motorovou kosou, skoro jsem nemohl dýchat :D

Ďábel (2010)

Přestože jsou ve filmu známá hororová klišé, lekačky a hra se světlem a tmou, divák se bojí. Zvlášť ve chvílích, kdy je tma na plátně i v sále a slyšíte jenom podivný zvuky linoucí se ze všech stran. Žádná novinka, ale je to účinný. A vzhledem k tomu, že je to nízkorozpočťák odehrávající se v jedné budově a hlavně jednom výtahu, je to dost dobrý.

Ten nejlepší (2000)

Je to vcelku dobrej film s válečnou tematikou a výborným hereckým obsazením. Problémem je až moc velká pohádkovost, přestože je to podle skutečné události. Všechno je až moc dokonalý, všechno dobře dopadá, nenastane žádnej zásadní zvrat, nic. To je škoda, protože jinak by tenhle snímek měl našlápnuto mnohem výš. Stejně tomu ale dám 3,5/5.

Sociální síť (2010)

David Fincher prostě umí. Přestože se jedná v podstatě jenom o konverzační drama, divák se rozhodně nenudí. Dvě hodiny filmu uběhnou jak nic a najednou je konec. Konec přesně takovej, jakej si to zaslouží. Vlastně ani konkrétně neumím popsat, proč nedávám 5 hvězd. PS: Géniové jsou opravdu nepoužitelní... :)

MacGyver (1985) (seriál)

A znáte tenhle? Z desátýho patra letí šroubky a na zem dopadne bagr.... jasně, kdo by to neznal?! Jo jo, legendární MacGyver a jeho pověstnej nožík. :)

Dexter (2006) (seriál)

Prozatím 4 hvězdy.. pomáhá tomu především 4. série, která seriál vrátila zpět na výsluní. Když to celkově zhodnotím, 1. série (jak už to tak bývá) byla zatím jasně nejlepší - 100%, druhá hodně kulhala, snažila se svou starší sestru dohnat, ale nešlo jí to - 75%, třetí série se začala zase pomalu vyškrabávat nahoru, ale pořád byla od té první daleko - 80%, čtvrtá série je v podstatě stejně dokonalá jako ta první, ALE... (dám jí o trochu míň kvůli nevyváženosti, má pomalej rozjezd a až ke konci to začíná být nářez) - 95%, pátá série se pak pohybuje kolem 80 - 85%, což je celkem slušná bilance. EDIT 23.9.2013 - tak nám seriál (pravděpodobně) skončil a skoro mně ukápla slza. Ne proto, že by to byl doják nebo že bych byl smutnej kvůli ukončení, ale spíš kůvli tomu "jak" seriál skončil. Poslední série naprosto popřela všechny předchozí, Dexter se najednou chová jinak, chvílema až nesmyslně a z chladnokrevnýho a pečlivýho vrahouna se stává roztržitá cíťa... Celkově mně v závěru dost věcí praštilo do očí a největší pecka (a to berte velice ironicky) byl poslední díl, kterej mohl vygradovat monstrózně, ale místo toho se stal jakousi sebetrýznící telenovelou v podání hlavní postavy, která se zachovala zcela iracionálně a nekompaktně vůči svým dosavadním postojům. Podle mě je to konec dost násilně naroubovanej na předchozí celek a jestli to nebude mít nějakej dovětek nebo pokračování, bude se tento konec hodně přibližovat ubohýmu záveru Ztracených. P.S.: Spousta otázek zůstala nezodpovězených, jako by si tvůrci ponechali zadní vrátka pro případ nouze... EDIT 27.1.2022 Ono to vypadalo, že si tvůrci po nějakých deseti letech řekli, že zkusí reparát toho posranýho konce jinak výbornýho seriálu. A ze začátku to docela funguje, nastupuje nostalgickej pocit, když zazní známá melodie, a ještě víc při větě "Tonight´s the night!". Ale to je všechno. Jak se série začne lámat ve své polovině, všechno to upadá, no a pak přijde zase poslední díl, kterej je za mě totálně posranej, takže nedošlo k žádnýmu poučení a divák může být tak akorát nasranej. Takže díky, ztratil jsem kvůli tomu několik hodin a pro jistotu to do celkovýho hodnocení ani nezahrnu. Naprosto zbytečná záležitost...

SuicideGirls: Guide to Living (2009)

Tohle je celkem sranda a ještě ke všemu s nahatýma ženskýma. Co k tomu dodat?! Já s tím rozhodně problém nemám :)

Suicide Girls Must Die! (2010)

Tak jednu usmrkanou hvězdičku za nahatý holčiny, ale jinak tady je úplně všechno špatně. "Blairwitch" styl už není originální, dialogy jsou o ničem, nemá to příběh.... Popravdě nebýt tam těch suicidek, byl by to odpad jak vyšitej.

ČT Live - Ewa Farna (2009) (koncert)

Rozhodně jsem to téhle slečny vkládal mnohem větší naděje. Nemělo to šťávu, chtělo to trochu víc takové té správné agrese. Ale jsem rád, že aspoň někdo u nás má na starosti "výchovu" mladých rockerů.

Andělé a panny (2007) odpad!

Drama to nebylo, komický mně to nepřišlo, dobrodružný už vůbec ne a romantika s erotikou tam byly fakt jen poskrovnu. Chcete se podívat na nahý ženský? Pusťte si radši něco na netu. Chcete se zasmát? Podívejte se na pořádnou komedii. Chcete si ušetřit 95min. svýho života? Nedívejte se na tohle!!!