Pod elektrickými mračny (2015)

Náročná, existenciálna, pomaly plynúca freska ruskej spoločnosti s ťaživou atmosférou. Nádherne komponovaná kamera. Silný zážitok.

Hlupák (2014)

Relatívne jednoduchá myšlienka, ktorá je tak univerzálna, až to mrazí. Niktoré momenty pôsobili až satiricky. Výborná gradácia a audiovizuál. Tento rok je radosť pozerať ruské filmy.

Zvězda (2014)

Jednoznačné víťazstvo formy nad obsahom. Škoda otravnej kamery (Kto sakra ukázal kameramanovi kde sa zoomuje ?). Inak výborný, vtipný, povzbudivý film so slušnou dávkou sentimentality. ( Počkať sekundu! Ruský, prílišne sentimentálny film ? To už čo sa deje vo svete.)

Svět zítřka (2015)

Ooo Don Hertzfeldt, zase si to dokázal! Myšlienky evokujúce dielo, ktoré je vtipné a zároveň originálne . SOLD !!!

Stop (2015)

Zábava k posraniu. Som presvedčený, že scenár k tomuto klenotu písal niekto mladší ako 10 rokov a Kimove výroky o vážnosti a ťaživej atmosfére sú len súčasťou jeho premysleného plánu. Ak nie, boh nás ochraňuj!

Sourozenecká láska (2015)

Otrasná gradácia, nesympatické, priam otravné postavy a plytká psychológia. Námet mal veľký potenciál ale stroskotal na slabom scenári a réžii.

Tengen toppa Gurren Lagann (2007) (seriál)

Mecha shounen na extáze so silnou dávkou LSD. Neskutočne energické, neskutočne "over the top" ale pri tom si zachovávajúce relatívne priamočiary a zrozumiteľný príbeh so silnými a nečakanými zvratmi. Dobré postavy, parádna animácia a dynamický sountrack.

Barakamon (2014) (seriál)

Neskutočne príjemný seriál plný nostalgie, priateľstva a životných múdrostí. Postavy ktoré niesu len jednorozmerné stereotypy, pekná animácia a chytľavý soundtrack. Škoda len, že príbeh nieje trochu komplexnejší a nejde viac do hĺbky. Oddychová záležitosť 4*