Svět na drátě (1973) (TV film)

(LFŠ 2010) S obdivem zírám, jaký v Německu v sedmdesátých vznikl vychytaný předchůdce Matrixů, Třináctých pater, Smrtihlavů a jiných hrátek s realitami. Tempo je trošičku vleklé, ale o to víc vás pohltí a obklopí podezřelá a nepříjemně neopravdová atmosféra reality hlavního hrdiny.

Počátek (2010)

Stručně řečeno .. Wow! Je poznat, že někdo vyjímečně strávil nad konceptem filmu více, než jen prodloužený víkend a nebál se trošku profackovat divákovu zakrslou a otupělou pozornost. Od počátku Počátku mi oči neuhnuly z plátna a párkrát jsem se přistihl jak vyjeveně zírám nebo samovolně svírám pěsti. Tep zrychlující napětí roste s každou (s)novou vrstvou a při finále se mi až zatajil dech. O něčem podobně vychytaném si v dohledné době můžeme nechat tak akorát zdát .. přibližně dvanáct a půl minuty.

Nebezpečná rychlost 2: Zásah (1997)

Parník plovoucí rušnou ulicí .. Jedna hvězdička je za hlášku ''Už nikdy nevytáhnu paty z domu'' a druhá za tu o nikotinové náplasti.

Nekonečný příběh (1984)

Tuším, že Nekonečný příběh byl můj první filmový zážitek v kině .. a výsledek? Z Falca mi naskakovala husina, z té obrovské želvy jsem měl pravidelně noční můry a (!SPOILER ALERT! :-D) ze smrti toho koně trauma. Od té doby nemám potřebu vidět to znovu. Třeba se mi to jestě někdy přihodí a budu schopen tento fenomén zhodnotit jinak, než z pohledu .. co já vím .. 6ti 7mi-letého? Dám pak vědět.

Batman navždy (1995)

Všechno špatně. Val Kilmer .. špatně. Jim Carrey .. pro něj je ta jedna hvězdička. Zbytek obsazení .. nechápu, proč na ně dostal Schumák prachy. Dekorace, kostýmy, batmobil .. špatně. Temná batmanovská atmosféra .. veškerá žádná. Přebarvená papundeklová pakárna.

Co jsem ti nikdy neřekla (1996)

No vážně.. jak se má jeden psychicky nezhroutit, když nemaj ''Capuccinové nadělení'' ani ''Čokočokochipsovou''?!

Tron (1982)

Skončíme jednou všichni ve virtuální totalitě?

Mamma Mia! (2008)

Mamma Mia je jako levná čokoládová bonboniéra .. sladká jak hovno z nutrie, jde rovnou do boků a po prvním nesměle smlsnutém bonbónu, bez ohledu na to, jak je tučná a nezdravá, ji musíte sežrat komplet celou. Ještě týden pak budete spokojeně brkat zbytky ABBY. Prostě takový malý kalorický hřích, který jednou za čas neuškodí .. nemá smysl odolávat.

Jak chytit kraba (2009)

(KVIFF 2010) Film je takřka bez děje, což se mi ovšem nezdálo být na škodu. Situace je nastíněna jasně hned ze začátku a pak stačí nechat se jen unášet, nasávat atmosféru odlehlé vesnice žijící vlastním tempem a vcítit se do pozice cizince z města, který se v tomto prostředí na chvíli zasekl. Podobné minimalistické kousky si dopřávám velmi rád.

V pasti (1986)

(KVIFF 2010) Od začátku nabízí DRIVE IN až překvapivě strhující atmosféru zkažené, špinavé a neutěšené budoucnosti a výpravně si nezadá s kousky jako MAD MAX nebo třeba RUNNING MAN. Škoda, že se v tak vypiplaném a zabydleném světě, snad kromě závěrečné honičky, totálně nic neděje .. mládež se poflakuje a blbne v autech, takže je to vlastně GREASE bez písniček (možná kdyby se zpívalo, neusínal bych u toho).