Michael Jackson: You Rock My World (2001) (hudební videoklip)

Písnička a klip super, jen ten Michael už tu vypadá zničeně po plastických operacích. Když Chris Tucker říká, že nerad chodí na jídlo se svými kamarády-černochy, je to poněkud zvláštní, protože Michael vypadá jako běloch s nepovedeným nosem.

Michael Jackson: Thriller (1983) (hudební videoklip)

V roce 1983 se musely děti při sledování klipu rozhodně klepat hrůzou :). Perfektní praktické efekty! Nemluvě o kvalitě songu, tu snad netřeba zdůrazňovat.

Králové videa (2020)

Tuhle éru rychlodabingu jsem osobně nezažil, protože jsem se narodil v polovině osmdesátých let, ale jako malý jsem se vždy těšil ke kamarádovi, který měl na rozdíl od nás VHSko a doteď si pamatuji, jak jsme snad do půlnoci koukali na E.T: Mimozemšťana a já to zbožňoval. Možná i u mě tehdy díky hitovkám na VHS vznikla láska k filmu, která trvá dodnes, ačkoliv doba suprových akčních filmů je dávno u konce. To třeba strýc to byl jiný frajer, ten měl kazet habaděj a o akčňáky nebyla nikdy nouze. Jako náctiletí jsme se s bráchou konečně dočkali vlastního VHS přehrávače a na vánoce jsme dostali Skálu od Baye, což byla naprosto kultovní božárna. Následoval Den nezávislosti a další pecky a éra zapůjčování kazet od kamarádů a z půjčoven mohla začít! Doteď si pamatuji, jak jsme si nahrávali filmy z televize a já jsem poctivě štítkoval kazety, abychom měli přehled všech filmech. Panečku, to byly bezstarostné doby. Suprový dokument, škoda, že jsem ho nestihl i v kinech.

Jiný druh lásky (1988) (hudební videoklip)

Chytlavá písnička a k tomu typický Švankmajer se svou stop motion animací. Výsledkem je nádherná podivnost.

Burrow (2020)

Vynikající příběh o zajíčkovi, který touží po vlastní noře, ale ať už kope kdekoliv, neustále naráží na ostatní zvířata. Roztomilá animace. Kdyby Disney raději použil tento typ animace namísto tradičního okoukaného 3D...

Chlast (2020)

Letos jsem se rozhodl, že zhlédnu všechny snímky nominované na Oscara a „Chlast“ je všechny až na jednoho hravě strká do kapsy, ačkoliv se nominace nedočkal. Nejspíš to má co do činění s tím, že nebyl uveden v amerických kinech. Po všech stránkách vynikající film. Mads Mikkelsen v rukou evropských režisérů je nezastavitelný. A těch Oscarů by si film zasloužil nejvíce ze všech nominovaných. Oscary jsou očividně fraška. Není to ocenění pro filmaře, ale pro hollywoodskou smetánku. 1,8 % a vše šlo do kytek :D.