Nadějná mladá žena (2020)

Suprově natočený revenge film, který se ve druhé půli přehoupne ve feel-good romantiku, aby se zase celý zbortil. Po dlouhé době film s výbornou Carrey Mulligan a objeví se dokonce i Alfred Molina, kterého sem ve filmu neviděl neskutečně dlouho. Mimochodem zajímavý výběr chytlavých písniček.

Země nomádů (2020)

V jednoduchosti je krása. A já miluji jednoduchost. Líbí se mi, že Frances McDormand se ukazuje taková, jaká je. Žádný makeup ani speciální účes. Ani sem se nedivil, že opravdu při natáčení přespávala v dodávce. Samotný film není nic objevného, ale cítil jsem z něj nádech divočiny ala Into the Wild, což je moje srdcovka. Nejpřekrásnější byly momenty ticha a souladu s přírodou, doplněné o nádhernou hudbu. To si člověk uvědomí, že život není o tom, aby si koupil barák, auto a jezdil na dovolené. Není nic krásnějšího a hodnotnějšího než příroda. Na rozdíl od Manka, kterého jsem sledoval den předtím, je Nomadland útěchou pro duši. Zatímco v Mankovi nikdo nesklapne ani na deset vteřin a neustále o něčem žvatlá, takže vnímám, že můj mozek vypíná a sleduje pouze obraz, Nomadland je přesný opak a absence dlouhých dialogů je výtanou změnou. Nominace na Oscary jsou mi víceméně ukradené, ale vždy nepochopím, jak některý film může být nominovaný v kategoriích, v nichž nic nepředvede. Například onen zmíněný Mank byl nominován za hudbu, přičemž jsem během sledování ani nepostřehl, že by nějaká hrála, zatímco Nomadland má překrásnou hudbu a nominaci nikde. Akademici, styďte se.

Tom a Jerry - Kočičí proměna (1961) (epizoda)

Co jsem to právě viděl? Tohle má s Tomem a Jerrym společný leda název. Vypadá to spíš jako nějaký pokus studenta oboru animace o kopii vynikajícího originálu, avšak bez toho, aniž by viděl jakýkoliv předchozí díl Toma a Jerryho. Člověk by nevěřil, jak moc přidají na celkové kvalitě zvuky, protože tady byl téměř každý zvuk úplně mimo. Nepochopím, jak mohl někdo tuhle hrůzu schválit a poslat do televize. https://www.dailymotion.com/video/x7bsx55

Mank (2020)

Scénáristická onanie. Nudný a neskutečně utahaný film o jednom hollywoodském pisálkovi a hollywoodské smetánce. Častokrát jsem se přistihl, že vůbec nevnímám, co postavy říkají, protože ani na chvíli nezmlknou. A chvílemi jsem ani nevěděl, o kterých postavách se vede dialog, protože mě to vůbec nezajímalo. Po půl hodině jsem to nevydržel a film jsem vypl. Nakonec jsem se musel dodívat na několik pokusů. Mnoho nominací na Oscara nechápu. Letošní ročník byl očividně velmi chudý na skvělé filmy.

Jumpin' Jupiter (1955)

Jeden z nejlepších dílů Looney Toones. „Mňau“ :D.