Transcendence (2014)

Lidé tento film hodně nesnáší a já se upřímně divím proč. Jistě, má své chyby jako každý jiný film, ale výborné herecké obsazení, bravurní kamera a vize technologie budoucnosti jsou uchvacující. Bavil jsem se od začátku do konce.

Futurama - Fialový trpaslík 1/4 (2009) (epizoda)

Trochu lepší než předchozí filmy, ale pořád to není Futurama. Postavy se chovají úplně jinak.

Monster Camp (2007)

Osobně nechápu lidi, kteří se převlékají do jakýchkoliv obleků, protože vidina toho, že si hraju na někoho jiného je pro mě naprosto nepřijatelná. U LARPu se u toho přidává místy nesnesitelná trapnost při pohledu na lidi, co jen stojí kolem a řvou po sobě vymyšlené formulace. Na druhou stranu, když je to baví, tak proč ne. Pořád lepší, než sedět doma u počítače. Navíc se dostanou do kolektivu stejně smýšlejících lidí, což je vždy krásný zážitek.

Nadějná mladá žena (2020)

Suprově natočený revenge film, který se ve druhé půli přehoupne ve feel-good romantiku, aby se zase celý zbortil. Po dlouhé době film s výbornou Carrey Mulligan a objeví se dokonce i Alfred Molina, kterého sem ve filmu neviděl neskutečně dlouho. Mimochodem zajímavý výběr chytlavých písniček.

Země nomádů (2020)

V jednoduchosti je krása. A já miluji jednoduchost. Líbí se mi, že Frances McDormand se ukazuje taková, jaká je. Žádný makeup ani speciální účes. Ani sem se nedivil, že opravdu při natáčení přespávala v dodávce. Samotný film není nic objevného, ale cítil jsem z něj nádech divočiny ala Into the Wild, což je moje srdcovka. Nejpřekrásnější byly momenty ticha a souladu s přírodou, doplněné o nádhernou hudbu. To si člověk uvědomí, že život není o tom, aby si koupil barák, auto a jezdil na dovolené. Není nic krásnějšího a hodnotnějšího než příroda. Na rozdíl od Manka, kterého jsem sledoval den předtím, je Nomadland útěchou pro duši. Zatímco v Mankovi nikdo nesklapne ani na deset vteřin a neustále o něčem žvatlá, takže vnímám, že můj mozek vypíná a sleduje pouze obraz, Nomadland je přesný opak a absence dlouhých dialogů je výtanou změnou. Nominace na Oscary jsou mi víceméně ukradené, ale vždy nepochopím, jak některý film může být nominovaný v kategoriích, v nichž nic nepředvede. Například onen zmíněný Mank byl nominován za hudbu, přičemž jsem během sledování ani nepostřehl, že by nějaká hrála, zatímco Nomadland má překrásnou hudbu a nominaci nikde. Akademici, styďte se.

Tom a Jerry - Kočičí proměna (1961) (epizoda)

Co jsem to právě viděl? Tohle má s Tomem a Jerrym společný leda název. Vypadá to spíš jako nějaký pokus studenta oboru animace o kopii vynikajícího originálu, avšak bez toho, aniž by viděl jakýkoliv předchozí díl Toma a Jerryho. Člověk by nevěřil, jak moc přidají na celkové kvalitě zvuky, protože tady byl téměř každý zvuk úplně mimo. Nepochopím, jak mohl někdo tuhle hrůzu schválit a poslat do televize. https://www.dailymotion.com/video/x7bsx55

Mank (2020)

Scénáristická onanie. Nudný a neskutečně utahaný film o jednom hollywoodském pisálkovi a hollywoodské smetánce. Častokrát jsem se přistihl, že vůbec nevnímám, co postavy říkají, protože ani na chvíli nezmlknou. A chvílemi jsem ani nevěděl, o kterých postavách se vede dialog, protože mě to vůbec nezajímalo. Po půl hodině jsem to nevydržel a film jsem vypl. Nakonec jsem se musel dodívat na několik pokusů. Mnoho nominací na Oscara nechápu. Letošní ročník byl očividně velmi chudý na skvělé filmy.