Zaklínač: Pokrevní pouto (2022) (seriál) odpad!

Na tento seriál som sa tešila a trvalo dlho kým ho vydali. O to väčšie bolo sklamanie po pozretí tejto našťastie len štvor dielnej zlátaniny. Nesympatické postavy, ktoré ani z rýchlika nepripomínajú vznešených elfov, dej nejak absentoval a na efekty asi neboli peniaze. No proste zlé. Nechápem ako môžu po niečom ako je Zaklínač takto šliapať. Dúfam, že ľudí čo napísali scenár k tomuto veľdielu už nenechajú napísať ani nákupný zoznam. Dávno som nevidela nič takto otrasné. Herci budú asi ešte dlho ľutovať, že šliapli do ... tým, že sa na toto dali.

Black Adam (2022)

Dwayne Johnson by mal začať čítať scenáre k filmom, ktoré natáča. Black Adam absolútne nefungoval ako samostatný film prišlo mi to skôr ako kuca paca ala vyvrcholenie viacerých filmov dokopy. Snažili sa síce predstaviť nové postavy, ale nijak extra sa to nevydarilo. Okrídlený muž nejak mi uniklo jeho meno sa dokonca tešil, že ho zabijú a obetovanie sa vo finále nemalo nijaký efekt pretože vzťahy a väzby medzi postavami som tam nejak nepostrehla. Dej takmer žiadny. A oslavovať dakoho čo rozmláti trištvrte už tak chudobného mesta no neviem to ma tiež nejak nedojalo. Ani vizuál nejak neočaril. Neprehľadné, prehnané bez wow efektu. Bol to proste hodinu a pol trvajúci digi bordel.

Winx Saga: Osud - Série 2 (2022) (série)

Problémy prvej série sú aj v druhej. V prvej sérii boli záporáci aspoň ako tak hrozivý. Tu máme záporáka nabitého schopnosťami a oni ho vybavia za minútu bez toho aby sa nejak bránil. Taktiež hrozivá Rozalind "najmocnejšia víla" len hodí tupú hlášku a puf je po nej. Bloom je otravná a na facku stále rovnako. Palec hore dávam postave Rivena, Sky a Muse, sú to jediné postavy čo ma nevytáčajú a majú motivácie pre svoje činy. Zbytok proste dačo rieši a nič z toho. Špeciálne otrasné, nesympatické a otravné postavy sú Terra a Aisha.  Už len pohľad na ne mi dvíhal tlak. Dobojovala som to až do konca. Ale je to zas a znova premárnený potenciál. Herci vyzerajú dospelejšie a čakala som aj dospelejšie prevedenie deja, ale to sa nestalo. Efekty sú tiež na úrovni nič moc. Tréning špecialistov pôsobí dobre, je vizuálne dobre spracovaný čo vlastne ešte zvýrazňuje detské prevedenie schopností víl. Neviem v tom nájsť kto je vlastne cieľovka tohto počinu. Na deti je to moc a na dospelých málo.

Obi-Wan Kenobi - Část I (2022) (epizoda)

Čakala som viac. Scenár je dosť tupý. Sa aj čudujem, že Ewan McGregor do toho šiel. Že nesedí kánon a postavám sa menia charaktery lusknutím prstu sme si pri týchto filmoch už zvykli, ale pevne verím, že tá séria bude len jedna.

Peacemaker (2022) (seriál)

Jedným slovom VÝBORNÉ!!! Je to šialená jazda od začiatku až do konca. Nový anti-hrdina Vigilante je úplne super. Jon Cena prekvapil, doposiaľ som ho poznala ako nesmrteľného supermana bez výrazu. Celkové obsadenie je super, chémia medzi hercami funguje na výbornú, humor šlape a akčné scény majú náboj. Hudba taktiež super. Dúfam, že sa dočkáme aj 2. série. Po dlhej dobe niečo nové, neokukané a nápadité.

Jeho temné esence (2019) (seriál)

Seriál som začala pozerať preto, že pred pár rokmi som videla film Zlatý kompas, ktorý bol prijatý vlažne a nedočkal sa pokračovania. Bola som zvedavá akým smerom sa tvorcovia vyberú. Nanešťastie zatiaľ to vyzerá na rovnako ťažkopádny seriál ako bol aj film. Vizuál a efekty sú na vysokej úrovni bohužiaľ dej je nudný a nejak moc sa od filmu nelíši. Je zdĺhavý a zmena je asi len v tom, že tu vidíme aj prechody medzi svetmi. Seriálu chýba pomyselná iskra, ktorá núti pozerať ďalší a ďalší diel. Kasting tiež moc neoslovil, voľba padla na dosť nesympatických hercov, ktorý nejak moc  neoslovili.  Dám tomu ešte šancu, pretože ma zaujíma čo bude po prvej sérii, ktorá je vlastne natiahnutý Zlatý kompas na dlhšiu stopáž, ale zatiaľ hodnotím max 3 hviezdičkami.

Slovania (2020) (seriál)

Tešila som sa a bohužiaľ celé zle. Nemastné, neslané bez deja. Zvraty predvídateľné a slabé. Mytológie a mágie mohlo byť pokojne viac. Finálna bojová scéna bola úplne o ničom. A záver nestál za nič. Dopozerať seriál bolo ťažké pre celkovú nezáživnosť. Škoda roboty a peňazí.

Ultimátum - Epizoda 1 (2022) (epizoda)

Ďalšia vec, čo mala veľkú reklamu a zatiaľ veru nič moc. Je vidno, že na akčné seriály ešte slovenská produkcia nedospela.  Strih je chaotický a celkový pokus o ponurý vizuál moc neoslovil. Uvidíme čo seriál ponúkne ďalej čo sa deja týka, pretože prví diel zatiaľ veľa neukázal. Dúfam, že sa to celé nebude točiť okolo atentátnika v nemocnici. Herecké obsadenie vcelku fajn, už len aby mali aj čo hrať. Dúfam, že to nebude rovnaký prepadák ako boli Slovania.

Survivor Česko & Slovensko - Série 1 (2022) (série)

Fuuu kde začať. Na Survivor som sa veľmi tešila. Som veľký fanúšik originálu, ktorý beží už roky a FUNGUJE!!! Toto čo vytvorila televízia Markíza je strašné. Príde mi to ako keby jedna ruka nevedela čo robí druhá. Najskôr nasadia 2 - hodinovú stopáž čo bolo šialené. Potom sa umiernili a dali klasické cca 45 minútové epizódy. V snahe naháňať sledovanosť ich začali ukončovať v strede súťaží čož diváka akurát naštve. Strih je príšerný, pozerám každý diel a veru dakedy sa strácam o čom rozprávajú. Dôležité taktiky pre dej neodvysielajú, ale capnú tam nezmyselné reči čo by kto jedol. Systém súťaží je zbytočne náročný a prekombinovaný. Sa potom môžu čudovať, že "celebrity" odpadávajú ako muchy keď majú hladný a nevyspatý denne absolvovať vrcholové športové výkony. Pekne vidno, že celebritám je venovaného viac času, keď sa zraní dakto z nich tak sa to rieši dva dni. Keď sa zranil Braňo a mal celú ruku od krvi, ani len nepovedali čo konkrétne sa stalo, zalepili a utekaj súťažiť. Neskutočný miš maš robí aj to, že v televízii sa visielajú tuším tri časti do týždňa. Na Voyo 5 častí dopredu, tým pádom kam človek pozrie tam je spoiler a ešte aj markíza prezrádza dej dopredu tými pripečenými titulkami a článkami na fb. Nedarí sa im získať sledovanosť programom tak z toho robia Farmu 200 a riešia kauzy okolo toho kto bol kde s kým za ktorým kríkom. Príšerne dlhé nezaujímavé kmeňové rady, súperiaci tým prítomný na kmeňovke som tiež nepochopila. Spomalené zábery na tváre účinkujúcich ako v Tureckej telenovele. No des a hrúza. Bude to asi prvá a aj posledná séria tejto súťaže čož je fakt škoda.  Kasting tiež zaujímavý, človek sa dočíta, že vyberali z 8600 ľudí. A majú tam bandu, z ktorej trištvrte ľudí asi ani netušilo kam ide a čo tam bude robiť. Naháňať lajky na instagrame je síce pekná vec, ale čo z toho má bežný divák? Neviem veru, asi len nervy z toho keď sa musí dívať na bandu akože influenseriek čo nerobia nič iné len ohovárajú koho môžu a viditeľne sa šetria na šúťažiach lebo im vlastne o tie prachy nejde, základ je vyzerať dobre na kamere. Ďalšia vec, lokácie. To tam fakt nieje kúsok peknej pláže kde by natáčali? Tie rozhovory v buši medzi suchými listami a bordelom. Hádam aspoň vynechali miesta kde vykonávajú toaletu. Nevravím, že majú slepo kopírovať americkú predlohu, ale mohli si pozrieť aspoň jednu sériu. Tam majú zábery kde sa rieši hra logiku, viete sa orientovať v tom kto ako hrá a s kým má spojenectvo. V tej našej to nemá ani hlavy ani päty. Uvediem príklad.  Na začiatku Vojta Drahokoupil v jednom zábere hovorí ako je rád, že tam je a aká to je výzva. A päť minút na to je záber kde sa pomaly mentálne zrúti a chce ísť domov a takých preklepov je tam kopa. To ako hráči hrajú nejdem riešiť, vďaka zlému strihu veľa vecí nevidno takže človek ani nevie čo sa tam vlastne deje a netaktické rozhodnutia, zlé spojenectvá, zrady a podrazy to je už problém súťažiacich. Ale asi budú veľmi prekvapený keď prídu domov a uvidia čo z toho vlastne vzniklo. Momentálne sme sa konečne dožili zlúčenia kmeňov tak uvidíme akým štýlom to bude pokračovať. Najviac ma mrzí zas a opäť premárnený potenciál. Niektoré reality šou sú už vcelku dobre zvládnuté a pozerateľné.  Toto je prúser z veľkým P. A ešte ozaj keď vidím o aké odmeny sa tam hrá tak neviem či plakať alebo sa smiať. Idú sa tam prizabiť aby vyhrali lebo jesť hrnček prevarenej ryže a trochu kokosovej dužiny a podávať športový výkon nie je sranda a výhra je tram ta da da dá kúsok čokolády, špízik ovocia, kúsoček pizze a pod. Som sa aj čudovala daktorým, že im to stálo za tie úrazy.

Duna (2021)

Ako prvú som mala v ruke knihu. Tá ma bohužiaľ moc neoslovila, vznikla už pred dosť veľa rokmi a je to poznať na štýle akým je písaná. Taktiež bolo dosť zložité orientovať sa v množstve postáv a vžiť sa do deja. Preto ma celkom potešilo, že vznikol film. A tu musím povedať, že je to epické dielo hodné pozornosti. Film možno nie je pre každého, ale tvorcovia vytiahli z knihy to najlepšie a dali filmu úžasný vizuál. Zábery sú fakt nádherné a zážitok v kine bol skvelý. Taktiež herecké obsadenie je výborné. Teším sa na pokračovanie.