• Fantasy

Král Šamanů (2001) (seriál)

Seriál s veľkým potenciálom, ktorý však neostal úplne využitý. Najväčšou prednosťou seriálu je vývoj charakterov, aspoň niektorých, solídny nenudiaci príbeh, originálne nápady s šamanmi a ich duchmi a zábavné súboje. Taktiež dialógy a myšlienky jednotlivých postáv sú občas prekvapivo na vysokej, priam až filozofickej úrovni. Niekedy je atmosféra veľmi hustá až mrazivá, čo sa v seriáli určenom pre deti príliš nevidí a ten tak má čo ponúknuť aj dospelému. Len škoda, že tvorcovia zaradili aj také veľké množstvo vypchávkových epizód a scén, ktoré trieštia tempo príbehu. Ten by nutne potreboval zahustiť, hlavne v druhej polovici seriálu, keď po dobrom začiatku začne trochu stagnovať. Koniec má však znova slušné grády. Niektoré postavy, ktoré majú na začiatku svoju funkciu alebo zaujímavú rolu sú na konci už iba do počtu (Ryo, Horo Horo/Tray, Lenny/Ren), čo vcelku zamrzí. Ale inak všeobecne (aj napriek príšernému dabingu) seriál príjemne baví a nenudí.

Spider-Man 3 (2007) odpad!

Jeden z najhorších filmov všetkých čias. Väčšina filmu je na smiech. Zbytok na zaplakanie. Pre fanúšika komiksového Spideyho nemôže byť horší zážitok a horšie sprznenie jeho obľúbenej predlohy ako tento hollywoodsky pukancový odpad.

Wasabi (2001)

Komédia s Jean Renom plná tisíckrát omieľaného klišé. Všetky postavy sú veľmi schématické, počnúc samotným Renom, ktorý hrá rádoby drsného policajta s neortodoxnými metódami (stokrát videné) a musí si poradiť so svojou rebelskou japonskou dcérou o ktorej sa náhle dozvedel až po vražde svojej dávnej japonskej milenky (tisíckrát videné). Ďalej tu máme jeho podareného parťáka, ktorý so svojimi hláškami má plniť úlohu humorného elementu filmu, ale pôsobí skôr trápne. No a v neposlednom rade sú tu gangstri, výhradne oblečení v čiernom s čiernymi slnečnými okuliarmi, zrejme preto aby ich Reno mohol v dave ľudí ľahko spoznať a chlapácky zlikvidovať. No a šéf mafie, to je kapitola sama osebe. Toto všetko by ani nevadilo, keby film bavil, ale nezáživný a neoriginálny humor postavený najmä na kultúrnych odlišnostiach, prípadne na tom, že jeho dcéra nenávidí svojho otca ale nevie že to je práve Reno sa u mňa minul účinkom. Dialógy sú trápne, akcia ničím nezaujme a je nudná. Kŕčovité patetické scény si tvorcovia tiež mohli odpustiť. Vlastne v celom filme nie je jediný moment ktorý by ma niečím upútal, pamätám si z neho len to, že tam hral Jean Reno a potom neustále kladenú otázku, prečo tento charizmatický herec má potrebu hrať v podobných brakoch.