Temná voda (2002)

Tak nevím, ale pro mě to byla hodina a půl nudy. Trochu zajímavějších bylo snad posledních cca 15 minut. Nejspíš se film pokouší vytvořit nějakou atmosféru, ale tu mi neustále kazila postava matky, byla mi vyloženě nesympatická.

Taxidermia (2006)

Horor? Ne! Komedie? Ne! Drama? Ne! Je to čistá dekadence. Z popisu filmu jsem toho moc neodhadla a tak jsem byla opravdu překvapená a současně šokovaná. Nesmála jsem se, občas jsem zavírala oči a třetí příběh mě opravdu okouzlil.

Casino Royale (2006)

Originální způsob mučení, Praha jako Miami, Karlovy Vary jako Černá hora. Relativně pěkný chlap s nádhernýma očima. Pěkná akce, skvělá kamera a trocha té romantiky, kterou tak nesnáším....

Survive Style 5+ (2004)

Jedna hvězdička za naprostou originalitu, druhá za barevnost, kterou mohou jiné barevné filmy závidět (trochu připomíná hororovou klasiku Suspiria) a třetí hvězdička za geniální nevkusnost a pár super hlášek. Ve výsledku se mi to zas až tak nelíbilo, párkrát jsem se zasmála, ale protože jsem nevím proč čekala horor, bylo to zklamání. Osobně by mě více potěšilo rozvedení linie nesmrtelné upgradované manželky, zbytek je na mě asi bláznivý až moc a třeba linie reklamní ředitelky mi přišla naprosto o ničem.

Pád do tmy (2005)

Velmi nadprůměrný horor. Začátek sice ukazuje na stupidní americký film pro teenagery, ale jak se rozjede hororová linie, nemá to chybu. Hodně nepředvídatelných zvratů mě nenechalo odejít od tv a donutilo se příjemně bát.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Velice povedená kamera, která oživí vzpomínky na New York. Vcelku pěkný soundtrack, ale dějově je to hezky zpracované klišé a konec typicky americký.... Běžný divák bez vyššího vzdělání finančního směru navíc nemůže tušit, o čem se ve filmu velkou část doby mluví.

Temná strana čokolády (2010)

Naprosto jsem nepochopila, co měl tento dokument dokázat a čemu měl pomoct. Že se v Africe obchoduje s dětmi a že to velkým společnostem dovážejících jejich produkty nevadí respektive problém ignorují? Asi žádná novinka. Neviděli jsme ani co přesně se dětem na plantáži děje. Prostě dokument o ničem. Přestanu kvůli tomu kupovat čokoládu? Ne! Budu kupovat jen fair trade zboží? Ne! Přispěju na děti v Africe? Ne! Dokument aspoň na mě neúčinkoval a ani mě nezaujal. Pěkný je snad jen závěrečný nápad s promítáním u Nestlé.

Nebezpečná posedlost (2008)

Horor? Rozhodně ne. Když nad tím tak přemýšlím,nevím, ani za co si to zaslouží ty dvě hvězdičky. Přišlo mi to celé takové stupidní, ale byla v tom aspoň trocha napětí. Romantika a mystická zápletka, no asi to tak mají američani rádi....

Srbský film (2010)

Je to zvrácené, ale zároveň neuvěřitelně působivé. Rozhodně to není film pro každého, ale mě posledních několik minut naprosto dostalo.

Antikrist (2009)

Vizuální orgie jsou zde zaručeny. Pokud by šlo prolog hodnotit zvlášť, byl by rozhodně v mém top 10, nic lepšího jsem totiž dlouho neviděla. Občas mi připadalo, že některé scény jsou čistě účelové a mají jen šokovat, což působí lehce rušivě. Film jako celek je ale rozhodně fascinující a herecké výkony obdivuhodné.