Nikdo nic neví (1947)

Průměrná ničím zvláštním nevyčnívající komedie s velmi dobrým hereckým obsazením dvou hlavních protagonistů, kteří tu zcela jiste nechali pospávat svůj komediální talent.

Bílá nemoc (1937)

Režisér, herec a scénárista Hugo Haas chtěl tímto velice důležitým (kór v době vzniku) filmem přimět lidi k rozumu a odvrátit tak blížíci se hrozbu z Němec. Bohužel jeho snaha vyustila vniveč, stejně jako duo Voskovce a Wericha ve snímku Svět patří nám či později Chaplinův Velký diktátor. Skvělý herecký výkon zde předvedl i Zdeněk Štěpánek jako neohrožený vůdce jenž se zachoval ve finále narozdíl od svého nechvalně známého vzoru správně. Zajímavá idea řešit strašnou válku ještě strašnější nemocí.

Ples příšer (2001)

Pěkně zpracované psychologické drama, krutého, rasistického otce (asi po svém otci), kterého donutí změnit pohled na svět až sebevražda vlastního syna. Halle Berry a Billy Bob Thortona svede dohromady až eskapáda neštěstí a tragédií. A je vidět, následkem špatných událostí může vzejít dobro, láska a pochopení. Parádní muchlovačka s k rásnou čokoládovou Halle byla třešinka na dortu. Jo a zkuste uhodnout co má společného kromě zaměstnání despotický otec a psychicky nevyrovnaný synek. No přeci blonďatou šlapku jenž je vždy dokázala chladně ukojit a to dokonce ve stejné poloze a stejném pokoji.

Cliffhanger (1993)

Sly jako horolezec příjemně překvapil. Parádní akce z drsného prostředí vysokých hor. Nádherná kamera zachycující úžasné scenérie. Abych jen nepochleboval tak ve filmu mě překvapilo pár scén vymýkajících se logice a fyziologických zákónů. No a nejvíc jsem se asi divil jak Sly číhajíc pod chatrným mostem stáhl do zamrzlého jezírka zločince. Poté co ho zlikvidoval a ve vodě se svlékl do půl těla (asi mu bylo horko :) ) se v další scéně objeví zase oblečený a suchý. Jinak vcelku vydařený snímek.

Muž od Sněžné řeky (1982)

Krásná hudba co doprovazí tento líbivý film z drsného prostředí.(hard country makes hard men). Jemná romantika zde není na škodu. Láska ke koním je tady velmi znát. Finální hon na divoké koňské stádo byl majsterštykový. Kirk Douglas se své dvojrole chopil perfektně.

Experti (2006)

Neodolatelný programátor a vejpitka Oskar působí na ženy jako DDT na mravence, to jest dokonale. Scéna v vyprosťováním opilce z dětské skluzavky hasičemi jenž servali při couvání semafor mě dost pobavilo. Bohužel takových scen bylo ve filmu jako šafránu a nezachránil to ani Čtvrtníček a jeho PC zavirované čertovými obázky :) .

Uprchlíci (1986)

Takhle parádně skloubené drama s komedii a jako bonbónek geniální hudba od Vladimíra Cosmy to jsou Uprchlíci. Nádherně se zde prolíná těžká životní situace ovdovělého Francoa a čerstvě propuštěného, sobeckého Lucase. Tyhle 2 absolutně protipólné osoby spojí roztomiloučká němá Jean. A je tu nádherný film plný emocí.

Phar Lap: Národní hrdina (1983)

Phenom-enální AMD ehm Phar lap umí vítězit. Krásný film o vzestupu a pádu nejrychlejšího koně světa. Peníze vládnou všude, hlavně u sázkových kanceláří. "Když je někdo dobrej tak je to ok, když je někdo moc dobrej naruší to systém."

Jedinečný (2001)

Zde se jasně ukazuje, že duo Statham a Li není takové dobré jak bychom dle zvučných jmen čekali. V dalším snímku War to jen podtrhli. Těmto hercům jde nejlíp, když si každý kráčí po své pěšince. Jedinečný je pěkná ptákovina s (ne)dobrými prvky scifi, otravnou bullet kamerou, imbecilní hudbou, nepřirozenými efekty i chvaty. Tohle se fakt nepovedlo.

Boj (2007)

Tohle byla, ale blbost s ještě blbějším finálem. Jet Li zas upadá na kvalitě což dokazuje tímto snímkem a stupiditou Mumie III. Škoda mám tohohle herce rád a o to víc mě zamrzelo, že tady vůbec nic neukázal ze svého kunf fu umění. Finální bitva s bossem měla k bojovému umění hodně daleko. A mezi tím si Jet Li kosí nepřátelé jen pistůlkou. To umí i major Zeman. Přeci jen od takovýhleho bojovníka očekávám nějakou parádní bojovou akci což tenhle snimek bohužel postrádá stejně tak jako kvalitní kameru.