Dějiny násilí (2005)

Cronenberg režíruje striedmo a nikam sa neponáhľa, čo tomuto filmu rozhodne pomáha, viacej sa sústredí na postavy a neukazuje samoúčelné hrátky s kamerou a strihom. Aj keď sa musím priznať, že zo začiatku ma to trochu prekvapilo, potom som si ale na to rýchlo zvykol. Minimum hudby a skvelí herci, na malý okamih mi to pripomenulo Funny Games, ale tento pocit rýchlo odišiel. Čo by som viac povedal, zaujímavý film, rozhodne hodný pozornosti.

Cliffhanger (1993)

Myslím si, že nič nepokazím, keď poviem, že tento film je právom kultovým klenotom, ktorý nezostarne. A je to pravda, tento film nezostarol ani o deň! Pritom zďaleka nejde len o nostalgiu, tento je film je jednoducho vynikajúci.

Soudce Dredd (1995)

Existujú jednoducho klasické filmy, ktoré by som mohol sledovať hoci aj niekoľkokrát za deň. Sudca Dredd je jeden z nich, nielenže je to priamočiaré, ale akcia je rovnako výborná ako vo všetkých Stalloneho filmoch. Je mi skutočne ľúto, že dnes sa podobné filmy netočia. No teda, až na jednu výnimku, ktorá si zahrala v tomto filme hlavnú úlohu...

Trestná lavice (2005)

Športové komédie mám rád a túto obzvlášť, pretože sa v nej ukázala komediálna elita. Navyše je to všetko perfektne napísané a zrežírované, tak prečo nie rovno 5*? Je to tam.

Velký táta (1999)

Sú jednoducho komédie, ktoré ma neprestanú nikdy baviť.

Šišouni v New Yorku (1993)

Tak, no sci-fi komédia, v ktorej vlastne ani nikomu nie je podozrivé, prečo majú tí mimozemšťania tie haluzné kužele na hlave. Musím priznať, sú aj lepšie sci-fi komédie o mimozemšťanoch na Zemi. Áno, myslím rozhodne MEN IN BLACK.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Neskutočne brutálna jazda, natočená pred zeleným pozadím. pôvodný grafický román nepoznám, ale toto, toto bolo nabité energiou a adrenalínové až po okraj. Sú filmy, ktoré majú vymakané, bojové finále, proti ktorým film 300 vyzerá ako jedno veľké bojové finále, jedno z najlepších. Je síce pravda, že sem-tam sa dej povinne na chvíľu zastaví, aby si zrejme všetci oddýchli, ale Snyder následne rve jednu akčnú scénu cez druhú a výsledkom je tak dokonalé remeslo. Tak, a teraz už len zhliadnuť Watchmen, aby som sa ustil, či Snyder náhodou nestratil dych. Osobne, pochybujem o tom.

Terminátor: Příběh Sáry Connorové (2008) (seriál)

V rámci toho, čo v súčasnosti beží v televízii, je tento seriál rozhodne príjemným osviežením. A nie len to, je skutočne nadpriemerný a hodný pozornosti. Akčné diely sa striedajú s tými menej akčnými, ale zlú časť by ste zrejme nenašli. Aj keď musím povedať, že som ho celý nedopozeral.

Policajt v Beverly Hills III (1994)

Celkom pohodová komédia, v ktorej je aj dostatok akcie, a aj dostatok vtipných scén, pričom film nenudí a hluché miesta tam prakticky nie sú. Nadpriemer.