V.I.P. (1998) (seriál)

Kedysi dávno ma tento seriál bavil a nenechal som si ujsť žiadnu časť. Páčilo sa mi hlavne to, že v každom dieli je veľa akcie. Potom som tento seriál nevidel asi nejakých 7 rokov a musím povedať, že moje vnímanie filmov ( v tomto prípade seriálu ) sa asi trochu zmenilo. Bolo to príšerné, skutočne o ničom a mal som smolu, že som videl práve tú časť, kde sa zloduchovia inšpirovali filmom Ace Ventura - zvierací detektív. To bol naozaj vrchol všetkého. Takže tá jedna je tam hlavne z nostalgie, že niekedy sa mi to páčilo. Ale úprimne, rozhodne to nemusím vidieť znovu.

Křižovatka smrti 2 (2001)

V porovnaní s jednotkou sa toho veľa nezmenilo. Jackie stále rozdáva rany a Chris má stále problémy zatvoriť ústa. A je to vlastne dobre, že si tento film udržal kvality originálu, ba čo viac, prišiel ešte s väčšou porciou akcie, ktorá je tu takmer stále.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Mne sa to páčilo. Aj keď to už síce nemá psychológiu predošlých X-menov, stále to stojí za pozornosť. Hlavne kvôli tej akcii.

Kurýr 2 (2005)

Fakt luxusná popcornová zábava pre tých, ktorí vedia, že Jason ani zďaleka netočí umelecké filmy. Ako človek, ktorý sa skvele bavil pri CRANK musím jednoducho povedať, že tento film je... v svojom žánri akčných filmov dokonalý. Akcia je skvelá a celkovo, tento film je proste - skvelý.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Skvelý film, nadupaná réžia, rýchly dej, dobrá akcia. Skutočne mi to pripomína natočenú nejakú videohru.

Denní hlídka (2006)

Slušný film, plný efektov, akcie a humoru, ktorý v tomto filme pôsobí divne, ale je o to vtipnejší. Ku koncu dosť zmätené, nevedel som, čo, ako, prečo, a kvôli tomuto strhávam Dennej hliadke pár bodov. Ale keď sa na to dívam ako na celok, je veľmi prekvapujúce, čo dokáže Timur Bekmambetov urobiť s takým rozpočtom, s akým v Amerike točia céčkari svoje nezmyselné "filmy". Rozporuplný, ale veľmi zaujímavý film.

2001 maniaků (2005)

Musím priznať, že mám rád filmy Eliho Rotha, ale toto si skutočne celá partia mohla odpustiť. Film sa dosť vlečie a o nejakom napätí nemôže byť ani reči. Sullivan nevyužíva námet naplno a už vôbec ho nevie podať tak, aby bol zaujímavý, či nebodaj nápaditý alebo vtipný. Celý tento film je jednou veľkou fraškou, ktorá sa zviezla na súčasnej popularite Rotha. Tie dve len za starostu Roberta "Freddyho" Englunda a sem-tam podarené nástrahy v tomto mestečku "neviemakosavolá". 1:0 pre Cabin Fever.

Likvidátor (1996)

Takéto filmy mi v súčasných kinách chýbajú. Akčné, a keď sa povedalo akčné, myslelo sa naozaj akčné, Arnie spolu s Stevenom boli ešte najväčšími machrami na plátne a tieto oldschoolové akčné filmy ma bavia preto, že sú jednoduché skvelé. Psychológia? A načo, prosím vás. Akcia je akcia a ja som dosť veľký nostalgik na to, aby som sa k týmto starším kúskom vždy rád vrátil. A medzi tých machrov samozrejme rátam aj Bruca a Sylvestera :D

Začalo to jedné žhavé noci (2001)

Vcelku pohodový filmík. Dá sa povedať, že nuda tu jednoducho nemá šancu a je skutočne zaujímavé tento film sledovať až do jeho finále. Som spokojný.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Ani keby som akokoľvek chcel, pod 4 nepôjdem. Aj keď sa musím priznať, že som sa miestami možno trochu nudil. Ale to ani tak nevadí, pretože niečo tak geniálne natočeného sa len tak nevidí.