Vřískot (1996)

V rámci slasherov jednoznačne špička, ktorá nestavia na otrepaných klišé, ale ich pekne prevracia naruby a celý tento film pôsobí vlastne ako pocta tomuto žánru. A ešte rozhodne musím oceniť, že slasher konečne stavia aj na scénári. A ten koniec... jednoducho super.

Daredevil (2003)

Po čase musím hodnotenie zdvihnúť na 4. Nehovorím, že by bol Daredevil nejakým geniálnym počinom, ale ako film na jeden raz to bohate stačí. Dá sa povedať, že úplny protipól neskoršieho Ghost Ridera.

Ghost Rider (2007)

Tento film je dosť divný, len čo je pravda, ale čo je horšie, je aj strašne nudný. Prvú hodinu sa nedej NIČ, ale vôbec nič, čo by aspoň trošičku zaujalo oko diváka a scenár mu v tom nijako nepomáha. Po prvej hodine príde veľká premena na slávneho ghost ridera, ale ani teraz sa nedeje nič, čo by aspoň trochu zaujalo. Pýtam sa - ako je to možné??? Dokopy ani neviem, potenciál tu bol, a možno aj snaha sa nájde, ale rozvaha, či dokonca súdnosť zúfalo absentuje, takže tento film, ktorého námet by dokonale vystačil na hodinu dvadsať čistého času, má nekonečené dve hodiny a musím priznať, že tá akože akcia ma skutočne dostala. Hups... vlastne, ona tam žiadna ani nebola. Tomu hovorím smola. Obrovský rozpočet a nakoniec je z toho len obyčajné béčko, ale čo je horšie, zúfalo nudné béčko, ktoré od úplnej hrôzy zachraňuje jedine len tá jedna jediná vecička, ktorá ma akčný potenciál a tou je riderova jazda po mrakodrape. Áno, a ešte triky. Jednoducho, nič moc, Daredevil bol rozhodne lepší. 30%

Grindhouse: Werewolf Women of the S.S. (2007)

Rob Zombie je jednoducho macher. Je to krátke, je to úderné, rozhodne to nie je špatné, ale takú Mačetu či Thanksgiving si môžem púšťať stále dokola, toto ma tak rozhodne nebaví. Ale sranda to je, to sa musí nechať.

60 sekund (2000)

Parádny film. Mám rád filmy o rýchlych autách a tento patrí k špičke.

Spider-Man (2002)

Ako to všetko začalo alebo prvý diel skvelej trilógie, ktorú mám veľmi rád. Sam Raimi to natočil skvele, je to film pre celä rodinu a nestráca nič zo svojho čara ani v pokračovaniach. Paráda.

Spider-Man 3 (2007)

Po tretie, najvelkolepejšie a zrejme aj najlepšie. Raimi ukočíroval megalomanský rozpočet a vytvoril dokonalý letný film, ktorým nádherne završuje svoju pavúčiu trilógiu. Som spokojný, veľmi spokojný a už teraz sa teším na štvorku.

Loupež po italsku (2003)

Zábavná záležitosť, ktorá nám predvádza dosť veľké množstvo sympatických hrdinov, ktorí navyše používajú viacej rozum, ako svaly. Takýto film tu chýbal.

Tři králové (1999)

Zaujímavý nápad nevšedné prevedenie sa postupne strácajú v dosť nudných častiach a aj tá akcia tam bola naozaj skromná. Nie je to vyslovene zlý film, ale čakal by som rozhodne viac. Takých 50%, čo znamená, že to nie je najhoršie, kľudne si to môžem pozrieť aj viackrát, ale nie je to až také sympatické ako napríklad... napríklad neviem čo :D

Odstřelovač (2007)

Veľmi dobrý film. Dobre premyslený a akciou našlapaný thriller, ktorý nenudí ani minútu a svojím spôsobom mi pripomenul Nepriateľa štátu zmiešaného s Komandom. A verte, alebo nie, táto kombinácia funguje dokonale, Fuqua s prehľadom režíruje a Wahlberg to ako skvelý herec potiahne do vydareného finále. Ja na tomto filme nevidím nič, čo by som mal nejako kritizovať.