Marťan (2015)

Ridley Scott mě mile překvapil. Čekal jsem vážnou sci-fi, dostal jsem odlehčenou, velmi příjemnou one-man show Matta Damona. Super!

Za řekou je Texas (1966)

Špičkoví herci v hrozné píčovině. Najde se tu pár silných scén, to ano, ale vše pohřbívá ten debilní, hloupý humor. Jako smát se, jak indiánovi praskne luk, nebo jak se praští o hlavu větví, prostě nemůžu.. Je pravda, že občas jsem se zasmál, některé hlášky prostě mají šťávu, ale jako celkem jsem z toho spíše zhořknul. Posledních deset minut jsem nedokoukal. Bylo mi to jedno.

Purpurový vrch (2015)

Hodně slabé. Tváří se to místy jako horor ale děsivé to není ani omylem. Všechny rádoby horrové scény jsou nudné až úsměvné. Na druhou stranu najde se pár silných scén. Podle mě dost dobrá látka, kterou, kdyby měl v rukou dobrý režisér a scénárista, mohl to být výborný film. Jessica Chastain dobrý herecký výkon, Mia Wasikowska tragická, vyloženě otravná role...Dobrá záležitost na jedno podívání.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Nemám slov. Film roku 2015. A dost možná zatím nejlepší film, který jsem měl tu čest, vidět v 21. století. Těším se na Blu-ray...a hodně mě bude pokoušet jít na to do kina :)..Zatím nejsem schopen napsat víc.....(minimalistická hudba, která je právě pro to tak intenzivní..)....

Suri (2015)

Takovéhle dokumenty svět potřebuje. Měl by je vidět úplně každý....škoda že většina lidí je na ně hluchá, slepá a zatvrzelá. Díky, tomu, co se nám Pavol Barabáš snaží svým dokumentem říci, je to jasných 5 hvězdiček. Protože tady jde o sdělení. O zamyšlení. Mohl to samozřejmě pojmout úplně jinak. Akční podívaná při proplouvání hroších teritorií? Senzace z natočení utajeného domorodého rituálu?....pak by to byl jen průměrný dokument, ale nebyl by to Pavol Barabáš. Děkuji!!!!

Osamělý jezdec (2013) odpad!

Sesbírat odpadky z filmu Piráti z Karibiku, hodit je na hlavu divákovi a ještě očekávat, že za to zaplatí a bude to hltat, je značně NAIVNÍ!

Avengers: Age of Ultron (2015)

Avengers 2: Vymývač mozku. Chceme více vydělat? Uděláme to větší, šílenější, rychlejší, nasereme to divákovi pod nos tak rychle a zběsile, ať se tím udáví! Tohle že má být pokračování? Těch pár hlášek to bohužel nezachrání....Marvel se bohužel potápí ve své nabubřelé zegovatělé bublině do hlubin béčkových vod. Bylo mi líto těch výborných herců, kteří tu vlastně ani neměli co hrát. Kdybych si odmyslel trikové scény, zbyl by mi k pláči prostý příběh, který bych odvyprávěl třemi čtyřmi větami a to je bohužel špatně. Moc mě to mrzí, tohle je SRAČKA

Poltergeist (2015)

Ach jo.Co my jako dětí vykopali kostí na zahradě a nikdo si s tím nelámal hlavu. Ty Američani jsou prostě divný :D ...............Hodně přehnaný. Dalo se to natočit o moc líp. Napětí nízké, lekačky nula, příběh prostý. Jedno podívání asi bohatě stačilo. SPOILER: A aby horor končil happy endem? To je zlo!

Jurský svět (2015)

Kvalitně natočené béčko. Průměrný příběh a nijak ohromující triky na zabití jednoho večera potěší ale nijak nedojmou..

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Ridley Scott je zpět. Na takovýhle film od něj jsem čekal od Kingdom of Heaven. Nebo možná od Gladiátora. Nejen proto, že zženštilého Blooma nahradil Christian Bale. Pan herec (Mojžíše se asi nikdo nemohl zhostit lépe). On nepotřebuje Bena Kingsleyho, on nepotřebuje Sigourney Weaver. On je ten, kdo s přehledem táhne celý film....Ale abych se nezaseknul jen u herců - dechberoucí vizuál, na který jsme od mistra historických eposů zvyklí, opět vyráží dech. A co je hlavní - není jen efektem na oko - provází nás nesmrtelným příběhem, příběhem skutečně biblických rozměrů. Je určitě výhoda, když znáte souvislosti a je naopak dobře, že se film otrocky nedrží písma a že nám vše dopodrobna nevysvětluje, o to víc se můžeme zaměřit na jeho pojetí celého příběhu.