Divočina bez hranic (2012) (seriál)

Výborný seriál o národních parcích našich sousedů. Krásná příroda, zajímavé povídání a charismatický průvodce jsou zárukou dobrého naladění na cestu do divočiny, ať už jedete do Tater nebo jdete na procházku do nejbližšího lesa. Nejlepší je pro mě díl Sächsische Schweiz, ale to je asi tím, že k téhle krajině mám zvláštní vztah a rád se tam vracím :)

Zrození Planety opic (2011)

Kult Planety opic mě minul, původní filmy se mi od dětství protiví, proto jsem k tomuhle filmu přistupoval se značným pesimismem. Ale hned na začátku mě film zcela chytil a čím dál tím více mě dostával. Film totiž skvěle graduje a ve druhé polovině, kdy před kamerou vládnou opice, je skutečně strhující. O kvalitě triků tady nemá cenu hovořit, ale tvůrci perfektně zvládli především psychickou proměnu opic v přemýšlející a spolupracující stvoření. U některých scén až mrazí. Je to po všech stránkách vyvážený, působivý "vícenežblockbuster".

Kdo přežije - Thajsko (2002) (série)

Poměrně dobrá série tohoto průměrného seriálu. Jedna z mála, která mě i docela zaujme, abych zvedl zrak od počítače a kromě sluchu popřál i vidu. Nejoblíbenější hráčka: Shii Ann

Red (2010)

Tak tihle 4 důchodci jsou zábavnější než všichni mlaďáci v akčňácích v celém hahalyvůdu. A šlape jim to perfektně. Svižná a svěží akční komedie! Nic víc nic míň.

Polibek hada (1997)

Nečekal jsem moc, dostal jsem dost. Komorně natočený příběh vlastně neopustí prostory jedné vily a přilehlé zahrady, přitom rozehraje podivný a poutavý příběh plný intrik. Nejdůležitější je ale vztah podivínské mladé šlechtičny, kterou neodolatelně ztvárnila půvabná Carmen Chaplin se zahradním architektem, kterého hraje Ewan McGregor. Všechny dialogy s ní jsou opravdu zvláštní, stejně jako je zvláštní i ona. Má však velmi čistou duši a touží po svobodě. A právě o ní ten film je, o svobodě, o touze ovládat přírodu i blízké kolem nás. A ten závěr, vystačí si s gesty, slova nejsou třeba.

Wanted (2008)

Po druhém shlédnutí jsem už nebyl tak nadšený. Akce je sice skvělá ale celý film se nese v dost pubertální vlně a nakonec to vlastně není taková bomba jak se to tváří. 3 hvězdičky jsou za akci, efektivnost a nabušenou hudbu.

Sucker Punch (2011)

Tohle Snyderovi žeru i s naviákem. Tímhle filmem plní nám chlapům všechny sny: Považte, parta pěti holek v sexy kostýmcích vraždí roboty, nemrtvý vojáky z první světový, draky a já nevim koho ještě, v nadupaném vizuálu za zvuků řízné hudby. To vše je navíc zabalené do nevšedního příběhu, u kterého snad ani sám autor neví, jak to myslel. Takže je zároveň o čem přemýšlet. Má to jen jednu vadu - je to tak krátké....

Prázdniny v Římě (1953)

Nejkrásnější pohádka pro dospělé neboli nestárnoucí klasika všech klasik na poli romantických komedií. A nejhezčí princezna na světě Audrey H.

Melissa P. (2005)

Na druhé podívání už to nemělo tu sílu překvapení, jako když sem si to naprosto nepřipravený pustil poprvé. A bojím, se, že kdybych to viděl potřetí, šlo by hodnocení ještě níž. Nemůžu říct nic proti herečce v hlavní roli, je nejen pěkná, ale ďábelsky dobře hraje, ale to je asi jediný důvod, proč bych si to pustil znovu.

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Dobře jsem se bavil. Tři hvězdičky za humor a spád a edna hvězdička za Anne Hathaway :)