Čtyři slunce (2012) odpad!

Česká kinematografie si po létech klesání již spokojeně hoví vedle rozpadajícího se vraku Titanicu... Kromě nespočtu vulgarismů, oplzlých hospodských slyntů a kupy feťáků zde nic neuvidíte. A přesně tohle já ve filmu vidět nepotřebuji. I když je stěžejní myšlenka celkem zajímavá, tvůrci ji doslova zasypali horou, chci být slušný, takže odpadků. Navíc snímek dovede nádherně uspávat. Napadají mě jen tři slova: Nuuuda, děs a škoda.

Flash Gordon (1980) odpad!

Tehdy to mohlo být celkem zajímavé scifi. Dnes je to jen přes 30 let stará a neuvěřitelně trapná představa vyspělých technologií a vesmíru. Rád bych tento film nazval jakýmsi pradědečkem dnešních úspěšných fantasy filmů jako jsou bezesporu Avengers, ale to by byla příliš velká urážka. Je to prostě jen stará vykopávka, kterou je dnes lepší nevidět.

Skyfall (2012)

Pokud zde hodnotíme filmy, nemůžu jinak, než 5 hvězd. Film je to skutečně vynikající. Trochu dobrodružství, trocha romantiky, dostatek akce i úvodní píseň, kterou by si jen tak nějaký film dovolit nemohl, je toho ale víc. Nudit se nebudete. Nicméně, je to James Bond, na jakého jsme zvyklý? Ne!! Mnozí říkají, že je to to nejlepší, co s 007 kdy vzniklo. To není tak úplně přesné... Je to první Bond jakési "nové generace", jinými slovy to žádný Bond není. Je to úplně něco jiného, až na pár nostalgických připomínek starých dobrých časů. Nejsou zde žádné technické vymoženosti. Agent 007 již není nedotknutelný a nepobije sám klidně celou armádu jednoho kontinentu. A především - smrt staré dobré M (mé oblíbené Judi Dench), pouze potvrzuje tuto domněnku. Tvůrci zde dosti razantním způsobem změnili dějiny bondovek, pošlapali staré ideály, rozcupovali zvyky a obvyklá očekávání. Po velkém třesku zde nezůstal kámen na kameni. Takže shrnuji. Není to bondovka, ale když budete Skyfall brát jako úplně normální akční film, rozhodně nezklame. Je výborný!! Hodnotím 90%

Méďa (2012)

Potencionál filmu je obrovský a o to víc mě mrzí, jak to nakonec dopadlo. Nechápu tak vysoké hodnocení filmu, stejně jako tomu je například u Projektu X. Nemístné, obscénní, vulgární a trapné výroky a chování možná zabírá na bezmozky v Americe a 90% pubertálních výrostků. A pokud má být komedie založena jen na tomto, pak se omlouvám, ale to nemá s komedií naprosto nic společného. Naštěstí bylo ve filmu i pár světlejších okamžiků, takže nakonec hodnotím 50%. Mohlo to dopadnout ale podstatně líp. PODSTATNĚ

Aeon Flux (2005)

Trochu nezvyklé, že má scifi takhle nízké hodnocení. Navíc, když hlavní roli ztvární Charlize Theron. Mě se film líbil, měl zajímavý příběh, očekavaně šťastný konec a taková maličkost, jako je nereálnost, se u scifi spíše vyžaduje, než že by byla na škodu. Netradiční film s hlavním hrdinou s bondovskými vlastnostmi, pouze v ženském pohlaví. 60%

Tamara Drewe (2010)

Bože, jak jen můžou být ty náctileté holky takhle blbé?? Než mít něco takového doma, tak bych asi radši zabíjel. Film je vážný, na můj vkus až příliš. Takže synonymum pro děsná nuda, krom toho, že zde stále každej s každým ššš.... (v tohle ohledu dosti podobné Ordinaci v růžové zahradě) a také krom mírně dramatičtějšího závěru. Ale jinak opravdu, naprosto úděsná nuda. 25% - alespoň za snahu hereckého osazenstva, lepší to už být nemůže.

Velká vánoční jízda (2011)

To je ale famílie... Senilní dědek, až příliš ambiciózní nacista z Hydry, pomatený Santa a jeden výstavní nešika k tomu. No, ještě že žádný Santa Klaus neexistuje, protože je docela možné, že by to takto vypadalo i v reálu. Ale pohádka to byla dobrá. ;-)

Zpátky se Sobotou (2012) (seriál)

Scénky jsou dobré, horší je to s panem Sobotou... Někdy se mu uvedení povede, jindy je až neuvěřitelně trapný. Pořad je tak někdy až zoufale podprůměrný. Škoda

Show Jana Krause (2010) (pořad)

Jan Kraus je prostě nejlepší a Česká televize udelala zásadní chybu, že jej nechala odejít do komerční televize.