Thor (2011)

Scény ze země zábavné svým nadhledem, Asgard těžce odzívanej. Neurážející průměr a Hemsworth je sympaťák. Jako zahřívačka letošní komiksové sezóny postačující.

Captifs (2010)

"Já tě budu mrdat."

Butchered (2009)

Roger Ebert: "The worst film screened at Cannes' --- dopis Quentina Tarantina režisérovi: "Bravo on your diffcult troubling work. Your decission to never dramatize the murder, never indulge in movie suspense…. was bold, daring, and to me, the whole point of making the movie in the first place. I felt it was completely a eyewitness acount of a horrble murder. I believed everything I saw. Your point wasnt to dramatize it. It was to capture it."-- Film vyhrál Zlatou Palmu v Cannes za režii

Rubber (2010)

Guma by chtěla být strašně chytrý film (zcizovací efekty, reflexe diváctví), ale je tím jenom otravná

Chuligáni (2010)

Povedený příspěvek k problematice mladistvých, ale k trvalejšímu usazení v paměti by neškodilo zkrátit stopáž a věnovat se více pohnutkám a nitru hlavního grázlíka (mimochodem skvěle vybraného). Rozhodně stojí za vidění. 7/10

Balada o smutné trumpetě (2010)

Šílená nápaditá barvitá stylizovaná jízda s přehnanými emocemi a zároveň krutým realismem. Slovy těžko popisovat, musí se vidět. Souhlas s Marigoldem, že finále trochu ztrácí, ale k čertu s tím. A romantická linka mě semlela víc, než bych čekal. Co ale taky čekat, když se hlavní oslňující herecká kráska jmenuje Carolina Bang :). P.S. Dají se tu najít určité styčné body s americkou stylizovanou šíleností Sucker Punch, nekecám

Sucker Punch (2011)

Motta nelhaly. Nebyl jsem připraven. A myslím, že nikdo nebudete. Unikát, který musím vidět minimálně ještě jednou, zatím jsem moc plný neuspořádých dojmů. Každopádně nějakým způsobem ve mně ten film roste. Musím se tam vrátit.

Essential Killing (2010)

"Největší světový úspěch polského filmu" (z plakátu). Essential Killing vychválil v Benátkách sám předseda poroty, Quentin Tarantino. Meditativní artovka o přežití za každou cenu mě nepřikovala do sedačky po celou dobu, ale zase je to jeden z filmů, který vyvolává o šílené situaci hlavní postavy spoustu myšlenek a úvah. A za tu kontemplativní podněty dávám palec nahoru. 7/10 P.S. Srovnávat s Rambem je výsměch