Duel Frost/Nixon (2008)

excelentný dialógový súboj medzi moderátorom Davidom Frostom a čerstvo odstupeným, aférou Watergate postihnutým prezidentom Richardom Nixonom...dvaja hlavný herci sú bezchybní a je radosť sa na nich pozerať a k tomu ešte treba pripísať veľmi kvalitnú hudbu

Pátek (1995)

sklamalo...asi je to určené len pre černochov...na to že je to komédia som sa výrazne nezabavil, upišťaní černosi a černošky mi liezli maximálne na nervy a v podstate ten film je o NIČOM, nemá čo ponúknuť...v podstate sa pozeráte hodinu a pol doblba...neviem čo by som na tom vyzdvihol ale až taký prúser to zase nebol

Spalující touha (1999)

Kubrick ma doteraz ešte ani raz výrazne nesklamal a tento film patrí určite do jeho lepšej tvorby aj keď nie všetkým sa môže páčiť...skvelí herci, skvelá hudba, napätie, atmosféra...výborný ľahko-erotický mysteriózny thriller ak by sa to tak dalo nazvať...a záver bol tak absurdný že bol až geniálny :)

Ohnivé oči (1984)

noo tak dialógy otrasné a herci tiež neboli bohvieako presvedčivý a miestami to bolo nudné ale keď sa Charlie pustila do práce hneď bolo na čo pozerať, najmä vo finále...

Generál Patton (1970)

celý film stojí na úžasnom hereckom výkone...Patton bol tvrdohlavý, razantný, svojský, charizmatický, plný vtipných poznámok a nedalo sa ho nemilovať (avšak vo filme sa našlo pár ktorí ho nemilovali)... vidíme jeho kariéru počas druhej svetovej vojny...možno práve zobraziť celé obdobie jeho pôsobenia v WWII bola chyba lebo to potom pôsobilo nesúrodo a chaoticky a o prepálenej stopáži ani nehovorím...hudba skvelo dopĺňala príbeh a tiež parádna výprava...určite treba vidieť :)

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

milujem fantasy a sci-fi ale mám z toho zmiešané pocity.....bolo to miestami nudné a ten záver mi pripadal ako narýchlo dopečený a neprišlo mi to až také originálne (ako kópia resp. mix iných fantasy či sci-fi filmov) ale samozrejme že to malo aj svetlé stránky - dobrá hudba, dobré obsadenie a dostatočná pozeratelnosť a v neposlednom rade nádherná výprava a vizuálne efekty

Love (2011)

je to film jasne orientovaný pre mladé publikum a starší akurát tak ohrnú nosom...musím uznať že na slovenské pomery celkom dobré ale stále to bol iba priemerný (možno ľahko nadpriemerný) film, ale je už na čase aby sa slovenská kinematografia začala trošku spamätávať a možno toto bol začiatok...každopádne sa to pozerať dá :) vidieť známe miesta Bratislavy vo filme tiež poteší :)

Tohle je válka! (2012)

This Means War bolo príjemnou oddychovkou...ta vedľajšia dejová línia bola úplne zbytočná a v podstate nič nie je dotiahnuté úplne dokonca ale bolo to vtipné, milé a dalo sa na to pozerať

Stíhači Red Tails (2012)

bola to pastva pre oči, všetky tie letecké eskapády, ale tam to asi aj končí...nič viac tento film neponúkol...nebolo to originálne, časté klišé, a hlavné i vedľajšie postavy mi vôbec neboli sympatické (jedine taká Talianka čo sa tam dokopy objavila asi na 5 minut =D)...bolo to tak povediac o ničom...bolo vidno že všetka sila sa sústredila len na efekty a v iných ohľadoch film neobstál

Hnus (1965)

dalo by sa povedať že to bol naozaj "hnus" ... začiatok veľmi sugestívny a v takom duchu sa nesie celý film...film geniálne vyjadruje pocit úzkosti, stiesnenosti a beznádeje a Deneuve podáva skvelý výkon