Oddělen (2011)

Krásne, sugestívne, dojemné, úprimné a pravdivé. Veľa myšlienok mi utkvelo v hlave, nad ktorými by sa ľudia ozaj mali zamyslieť. Je potrebné sa venovať malým deťom, aj dospievajúcim deťom vo všetkých oblastiach života, ak očakávame, že budú schopné naložiť so svojou budúcnosťou správnym spôsobom. Jeden z naj z tohto prostredia a s touto tématikou.

Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Hrá sa to na niečo viac ako Twilight, no pritom to je len ďalšia podobná pičovina. Upírov a vlkodlakov doplnili démoni a lovci démonov. Milostný trojuholník vystriedal "awkward" milostný štvoruholník. Scenár je napiču. Predvídateľný dej a "šokujúce" zvraty by prekvapili asi len prvostupniara na základke (aj to tým sopliakom možno krivdím =D)

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

80-85% ... Určite lepšie ako úvodná časť trilógie, viacej akcie, plusko dávam za nádherného draka (i keď trošku ukecaného) a elfíkov Legolasa a Tauriel, ktorí sa postarali o zábavu. Ale stále mi tam niečo chýbalo alebo vadilo, čo ma nedoviedlo k úplnej spokojnosti. Ale inak dobrodružná jazda ako sa patrí. A celkový príbeh nedokáže nestrhnúť a neočariť diváka. A o audiovizuály ani nehovorím. Byť to nie také rozvláčne, že musí tu uzučkú knižku rozdeliť na 3 trojhodinové filmy (vkľude by to nacpal aj do dvoch 2,5 hodinových) tak by to bolo ešte strhujúcejšie. No nie, on musí samé omáčky okolo všetkého mazať. :D

Rok nebezpečného života (1982)

Aj keď ma to bavilo pozerať, musím uznať, že miestami mi to prišlo ako nedotiahnuté do konca. Všetkého sa režisér chytil na povrchu, no do výraznejšej hĺbky nezachádzal. Plus filmu akokeby chýbalo nejaké vyvrcholenie. Čo je škoda, pretože s námetom sa mohol lepšie vyhrať. Ale Gibson bol úžasný a malá Linda Hunt v úlohe trpasličieho fotografa (áno, mužský rod) bola nezameniteľná. Prostredie revolučnej Indonézie tiež hodnotím pozitívne. (70%)

As I Lay Dying (2013)

Tento film sa dá charakterizovať jedným slovom - pseudoumelecký. Monológy hrajúce sa na nositeľa hĺbavých myšlienok a pritom sa ich výpovedná hodnota blíži nule, delenie obrazu na dve časti a využívanie slow-motion pôsobia viac rušivo ako by mali zintenzívniť filmový zážitok (ak tam vôbec nejaký je). Jednoducho, tomuto filmu bude chápať asi len samotný Franco.

Únosci (2000)

Celkom slušná (aj keď obyčajná) akčná zábavka s finálnou scénou ako lusk! Za ňu dávam o hviezdu viac.

Dávám tomu rok (2013)

Nič moc, to je síce pravda. Hlavne niektorí herci sa teda nepretrhli. Ale film ponúka veľmi triezvy pohľad na vzťahy a manželstvo ako také. A sem tam sa nejaký vtip vydaril až som sa zadusil smiechom. =D 50-60%

Příběh mého syna (2012)

Hrozne nevyvážené. Väčšinu filmu som mal pocit, že sa pozerám len na nejakú nie príliš presvedčivú inscenáciu a potom prišli pasáže kedy sa tomu naozaj dalo veriť a aj niečo cítiť. Ale žiaľ bolo ich málo. Ani Penélope, na ktorú sa mi vo filmoch veľmi dobre díva, ma tu vôbec nepresvedčila. Azda top celého filmu je nádherná hudba.

Poslední dny na Marsu (2013)

Krutý žart?! Čakal som oveľa viac a čakal som že to bude niečo serióznejšie. Ako fanúšik sci-fi som nadmerne sklamaný.

Svět podle Lelanda (2003)

"Just because what you did was wrong, doesn't mean that giving up on your life is right." Aj keď na pozadí nepeknej udalosti, film vykresľuje plno životných právd a osud jedného nepochopeného chlapca. S výborným podmazom a hercami. A Gosling tu teda vôbec nevyzeral ako Gosling =D