Riverdale - Kapitola 2: Dotek zla (2017) (epizoda)

"No matter what, no boy will ever come between us again." Tak to jsem teda zvědavá... Úplně to nejhorší na tomto seriálu jsou (zatím) hudební čísla.

Bohemian Rhapsody (2018)

Nyní již máte dostatek informací, abyste mohli vydedukovat, jak to bylo doopravdy. / Ne, jsou to silnější tři, váhala jsem nad čtyřmi, ale prostě to se mnou neudělalo tolik, kolik bych očekávala, a několik dokumentů o Queenech či Freddiem, které jsem viděla, mělo ten emocionální náboj silnejší, a fakta nebyla zkreslená kvůli tomu, aby se lépe vystavěl příběh (ale to tady celkem chápu). Mohla bych se zlobit, že chronologie se podřizuje příběhu (např.dle filmu vymýšlejí Queeni intro k We will rock you v roce 1980, ačkoliv už pár let předtím vyšla skladba na albu News of the world), toho si každý fanoušek všimne, no, ale není to prostě dokument, tak mi to tolik nevadí. Co mi trochu vadí byla určitá míra povrchnosti, plochosti. A taky dojemná scéna s tatínkem./ Pobavil mě Bob Geldof :-) Dobrý a výstižný komentář napsal trx2010.

King Skate (2018)

Úderný soundtrack, bez něj by to nebylo ono. Například Moimir Papalescu and The Nihilists & Markéta Muchová a její Superden. A pak taky hláška: "No, nemám moc rád, když holky jezděj na skejtu. Fakt to moc nemusim. Radši jsem, když tam stojej kolem a koukaj na nás." Rozhodně skvělý autentický záběry. Můj táta sice na skateboardu asi nikdy nestál, ale na tenhle film bych ho klidně vzala (Papalescu!).

Columbo - Případ diplomatické imunity (1975) (epizoda)

V 54.minutě 55 vteřině si všimněte, že jeden ze Suarianů vypadá jako Zdeněk Řehoř, kdyby mu dali na hlavu prostěradlo. I grimasy hází stejný. A taky je v této epizodě možný asi na jednu a půl vteřiny zahlídnout Jeffa Goldbluma v úplně poslední scéně s protestujícími studenty.

Columbo - Série 3 (1973) (série)

Řekla bych, že třetí série je snad ještě o kousek lepší, než druhá. Ale v obou případech se jedná o skvělou (v případě epizody s Johnny Cashem i napínavou) podívanou s charismatickými či slizkými vrahouny. Dabing na dobré úrovni, potěšil mě např. Županič . A Columbo je pořád stejně sympatický, jako když jsem na to v devadesátkách koukala v televizi coby malý capart. Jen si to možná dnes o něco víc vychutnávám.

Columbo - Vydat nebo zemřít (1974) (epizoda)

Škoda, že ten nájemnej vrah nedostal víc prostoru, vypadal totiž jako kombinace Steva Buscemiho a Tima Rotha (a dělal stejný škleby).

Columbo - Nebezpečná hra (1973) (epizoda)

"Pane Claytone, obávám se, že je to šach mat, pane." "Co?!" Columbo: "Jen hloupá nepozornost, to se může stát..." Za tuhle vtipnou scénu zvedám o hvězdičku. Jinak taky dobré usvědčení vraha na konci.

Beverly Hills 90210 - Slepé místo (1994) (epizoda)

Pohled na zděšeného Steva, jakmile si uvědomí, že s Brandonem omylem vstoupili do gay baru, je celkem zábavný. A druhá hvězda za závěrečnou scénu - focení kalendáře pro charitativní účely.