Tajné životy - Epizoda 3 (2014) (epizoda)

No, nevím, aby byly dvě skoro dospělý děti naštvaný a uražený, že s nima máma nemůže jet stanovat, a že tedy jedou jen s tátou? Oba rodiče jsou celkem v pohodě, tak nechápu, o co jde... Ale rozhodně jsem zvědavá na Beátu - to určitě nebude vyloženě kladná postava, ostatně to se mi zatím na seriálu líbí, že hlavní charaktery nejsou černobílé.

Tajné životy - Epizoda 1 (2014) (epizoda)

Na první epizodu slušný. Akorát jsem si teda nepředstavovala, že ty klientky v azylácích budou takový odrzlý, konfliktní slepice.

Útěk z vězení - Spojení přerušit (2006) (epizoda)

Tragickej díl. Od žumpy ho zachránil Bellick a jeho vyprávěnky u výslechu. Jinak všechno špatně, díry v logice, tuny patosu, najednou mají všichni na všechno čas, i ten hrobeček mu udělaj, a ty "zvraty" v ději jsou po těch 33 epizodách už opravdu hodně předvídatelné. A Scofield má výpadky paměti, v jedný chvíli řve na otce: "Tos byl ty! To ty za všechno můžeš!" a za půl hoďky "I love you, daddy". Hrůza.

Orange Is the New Black - Úplně jiná díra (2014) (epizoda)

Jak napsal Necrotongue, sláva! Konečně zas epizoda, která mě bavila (až teda na ty neustále se vracející debaty o pee-hole), a kde mě tolik neiritovala Piper, naopak, v několika chvílích jsem se bavila i díky ní (situace se So So a Big Boo, nebo když nalézala své věci, které si mezitím přivlastnily jiné spoluvězeňkyně). Ale říkám si, že to, co se děje mezi Polly a Larrym už překračuje hranice dobrého přátelství, a obávám se, že už je to jen krůček k něčemu jinýmu. Což o to, o dvojici Piper-Larry mi tolik nejde, tam by na to Larry měl s nadsázkou "právo", ale Polly a její manžel... No, uvidíme.

13. komnata - 13. komnata Luboše Xavera Veselého (2016) (epizoda) odpad!

Mně je úplně jedno, že má ten člověk nadváhu, já hlavně nechápu, jak může bejt tak oblíbenej, a jak tohle zaměstnání vůbec může dělat, když nedá dohromady souvislou větu a na každé následující slovo musíme čekat půl hodiny. Taky je mi dost nesympatický, když má někdo na zdech ve svym bejváku x desítek zarámovaných fotek sebe. Na nich je Xaver buď sám, nebo s nějakými "celebritami". A ještě si dovolím zareagovat na výrok Saudka, když Xaverovi řekl: "Škoda, že nechlastáš." Při pohledu na dvojřadí flašek na Xaverově parapetu jsem si spíš říkala, hmm, slušná zásoba. Tak kdo to teda pije?

Ženská na vrcholu (2019) odpad!

Odporná nesnesitelná klasická propaganda typu: ve městě je to na hovno, ten opravdový život je jen na horách/na vesnici/v lese/na ostrově/dosaďte si cokoli. "Příběh" bez vtipu, napětí, sympatických postav (nebo aspoň jedný!), vlastně celé bez příběhu. Předvídatelné od prvních pěti minut. K tomu dva příšerní dětští neherci, ta holka naprosto bez talentu, a k tomu neumí mluvit (viz "k čemu mi by to bylo?"), ten chlapec zas s tak uměle předstíraným nadšením, že je z toho člověku blivno. Proti tomuhle jsou Muzzikanti skvělou zábavou, a tímto se jim omlouvám.

Pátek čtrnáctého (2003) (TV film)

Chvílema dost úsměvné. Nejslabší a nejstrašnější je ta první rozmluva mezi mladým detektivem a blonďatou pokojskou Karolínou, ostatně všechny scény s ní jsou dost příšerný, na pohled i na poslech. Za ty ksichty co hází bych ji bejt tím detektivem nakopala do řiti. A kdo proboha chodí na pracovní pohovor s batohem z plyšovýho medvěda a k tomu v šatech sotva pod zadek, to teda nevim. Protikladně působí dost slušně hrající Lukáš Vacek coby ten malý kluk. Dalo se na to dívat, řekla bych, že na poměry české krimi produkce té doby lehký nadprůměr. Čtvrtá hvězdička za Rímskýho ("Guláš, no.").

Black Books - Série 2 (2002) (série)

Po opětovném zkouknutí po letech hodnotím 2.sérii coby nejslabší. Na čtyři o něco méně zábavné epizody připadají jen dvě, které jsou sice výborné (The Entertainer, Hello Sun), ale poměrově je to prostě o něco méně, než u první série, kde mi přijde slabší pouze pilotní epizoda, a než třetí, kde naopak na čtyři skvělé epizody připadají dvě méně vtipné (Little Flutter, Travel Writer). Ale i když mě 2.série baví o trošku méně, stále jsou to solidní čtyři hvězdy.

Na mušce - Série 2 (2019) (série)

Tak úplně moc nechápu (a nesouhlasím s nimi) ty časté narážky na "lesbický vztah" a celkově zmiňování lesbického tématu. Podle mě je to v tomhle seriálu úplně podružný, tohle není Orange is the new black nebo The L word... Ta fascinace, nebo jakýsi pouto, co tam mezi nima je, podle mě vůbec není podmíněný stejným pohlavím, nijak s ním nesouvisí. Já jsem byla s touto sérií téměř stoprocentně spokojena, protože mi 2.série přišla lepší, než první, a i mě tedy víc bavila. To opravdu nemám často, naopak. Tady to bylo dost jiný - první série mě vtáhla až někdy v poslední třetině, zatímco tady se jede celkem zvostra už od začátku. Zatím musím říct, že Killing Eve předčilo moje očekávání a můžu jej doporučit. Snad to ta třetí řada neshodí.

Útěk z vězení - Otis (2006) (epizoda) odpad!

Strašná epizoda. To s L.Jayem snad nemysleli vážně? A jasně, když vám přišijou ruku, tak se vám tam prvních pár minut udrží nitěma bez jakýkoli dlahy či podpory. Stejně tak nevim, jestli čeká, že mu kost sroste (a nervový spoje se obnoví, cévy apod.), když ta ruka ležela v tom chladícím boxu x hodin. A policajti, který "stíhaj" Lincolna a Scofielda jsou naprosto neschopný (ne poprvé). Začíná se mi obnovovat paměť co se týče důvodu, proč jsem sledování tohohle seriálu během druhý série před lety vzdala. Edit: cha! můj 666. komentář, to určitě něco znamená :D