• Western

Agora (2009)

Ukázka toho co může náboženství udělat s lidmi, kteří doté doby byli přátelé a nijak si navzájem nevadili. Bezmezná víra až fanatismus, který pohřbívá vše co je trochu jiné a "neodpovídá" danému náboženství. Agora si bohužel "dovolila" moc. Nepodléhala mužům, naopak učila je a byla jedna z velkých odbornic na astrologii a tím si získala pověst čarodějky, atd..a její konec byl smutný. Někdy si říkám, proč se svět z těchto náboženských válek a bezpráví už nepoučí. také film ukazuje schopnost jedinců manipulovat s davem, jaká to nese nebezpečí a jak se cítí běžně slabí ejdinci v davu tak silní a mocní. Celkově se mi film celkem líbil, bylo to zajímavě pojaté téma, i dost neobvyklé, jen tak dál s historickými tématy...

Aguirre, hněv Boží (1972)

Nebýt výkonu Klause Kinského (např. Il Grande Silenzio), který je asi nejdokonalejší záporňák na filmovém plátně, byl by film pro mě téměř poloviční..on ani nemusí mluvit, stačí jeho pohledy a grimasy a působí hrozivě, nečitelně a ďábelsky. Pouť za mocí a slávou, která jde přes všechny překážky a nic ji snad nemůže zastavit, ani smrt všech kolem. Pomalu se rozvíjející komplot, sestavený pečlivě v hlavě Lope de Aguirreho na konci graduje, ikdyž během předešlých událostí to vypadá jakoby stál tak nějak stranou. Musím říct, že jsem nad filmem přemýšlel a na jednu stranu ukazuje, že člověk má jít za svým snem, kterému věří, jinak by jeho život asi neměl smysl (ikdyž tady je to velmi vygradované do extrému), do jisté míry i chování Lope de Aguierreho chápu, žil a pocházel z míst, kde zuřil středověk, život neměl v té době moc velkou cenu a nikde neexistovalo nic hezkého a klidného, kde by bylo možné bez strachu žít..možná hledal ráj, kde bude svým pánem a dá se říct, že ho našel..:)

Falco (2008)

Falco byl nesporně jedním z velkých hudebních průkopníků a jak už tomu bývá, kdo má extra nadání na něco, jinde mu zase něco chybí..proto se projevoval asi jeho chronický strach, že zklame a utápěl se v alkoholu a drogách. Musím říct, že jeho hity "Rock me Amadeus", "Jeanny" (Tou silně pobouřil část populace), či Out of the dark mi utkvěli v hlavě a často si je přehrávám a díky filmu jsem i pochopil snad jejich hlubší smysl a poznal úzkost, jakou Falco trpěl a snažil se před ní utíkat. Manuel Rubey se dobře zhostil své role, ikdyž mi tam trochu chyběla Falcova "psychopatičnost". Přesto mě tento film nezklamal a myslím, že může zaujmout i diváky, kteří nejsou Falcovými fanoušky nebo ho neznají, protože se jedná o zdařilý autobiografický snímek.

Cesta bojovníka (2007)

Zajimavý námět (možná i proto dávám 1*), ale v naprosto tragickém provedení. Myslím, že třeba Valhalla Rising je námětově podobný film, ale naprosto v jiném provedení. Doporučuji zkouknout místo téhle ztráty času!

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Klasický námět, bez nových nápadů, tudíž nic extra. Jednička byla o dost lepší a originálnější.

Dobré srdce (2009)

Prijemny film z jedne zapadle ulice o jednom zapadlem baru v New Yorku. Stary a zapskly a pomalu jiz umirajici majitel baru pri jednom z pobytu v nemocnici narazi na kluka, ktery si chtel vzit zivot. Rekne si, ze ho zmeni a udela z nej nastupce ve svem baru..je to zajimavy pohled na zmenu charakteru a ukazka toho, jak prostredi dokaze ovlivnovat cloveka. Tento film to velmi prijemne a nenasilne ukazuje a podmanuje si divaka velmi dobrym vykonem především Briana Coxe. Doporucuji na pohodovy vecer, kdy je chut na zasmani i trochu zamysleni...

Hadi v letadle (2006)

Na odreagování večer u televize docela zábavný film, ani ne nijak děsící. Co se mi líbí je netradiční námět, hadi v letadle to tu snad ještě nebylo a celkem svižný průběh celého filmu, bez zbytečných scén, co by nudily. Přesto má k realitě tento film hodně daleko, co se tam děje je opravdu někdy velice humorné až neuvěřitelné. Jednou jsem viděl a vícekrát už vidět nechci, už možná i kvůli tomu, že mi vadí přetváření mírumilovných zvířat v příšerné bestie, které je třeba vybít a zahubit...

Smrt čeká všude (2008)

Velmi zajímavý film z válečného prostředí o práci pyrotechniků, kdy život je velmi blizko smrti každu chvíli..Líbila se mi kvalitní kamera, slušné záběry i hudba..původně jsem chtěl dat 4*, ale rozhodl jsem se jen pro 3*, jelikož mi neseděli zbytečné scény jako bylo zakončení filmu, atd.. Přesto musím vyzvednout i moc dobrý výkon Jeremy Rennera..sečteno, podtrženo takový lepší průměr..

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Nekdy je tezke si pripustit, ze parta financniku z Wall street ovlada a taha za nitky ve velke cesti sveta..tento film to ukazuje v cele sve krase..a tudiz nuti lidi k zamysleni jestli je to tak spravne...bohuzel nic jineho nez zamysleni ale asi proti tomu udelat nemuzeme..jedine co mi na tomto kvalitnim snimku vadi je klasicky americka romanticka zapletka s obvyklym koncem..to uz tam byt nemuselo..

Severní polární záře (2005)

Velmi pekne zpracovany film o osudech nekolika lidi, podporeny kvalitnimi hereckymi vykony, predevsim Donalda Sutherlanda. Musim se priznat, ze v par chvilich mi sly slzy do oci..