• Western

Travellers (2011)

Nic extra ve srovnani s jinymi explotation snimky jako Temne lesy, Eden Lake, atd..ale co me zaujalo take hodne byl ten zvrat, ktery nebude cekat asi nikdo, kdo se na film podiva..Zaver mi prisel jakoby uz autor nevedel jak film ukoncit, presto nebyl uplne spatnej. Ale doporucuji vice profi snimky, kde nejde o lacinou honicku v lese bez dotazenych scen a koncu...

Hooligan Wars (2012)

Film celkove neni spatny, takove klasicke akcni becko na odpocinek, kde neni extra zapletka, ani extra dej, proste jde o akci. Parta fotbalovych hooligans se popere a razem jednomu z nich, ktery aspiroval na hrace profi fotbalu se meni zivot, ma dlouhodobe zraneni nohy a musi si hledat jiny job, jelikoz k podepsani kontraktu melo dojit v nasledujicich mesicich a k tomu manzelka cekajici decko na krku. Prestehuji se do levnejsi ctvrti, kde ziji polaci (velmi "oblibeni" v Anglii) a hlavni hrdina se rozhodne podnikat s pojizdnym kramkem na zmrzlinu, hod dogy, atd..to se ale nelibi mistnimu gangu polaku a tak po par varovanich mu auticko zmasakruji. V spatne financni situaci se rozhodne pro pomoc svych byvalych pratel z hooligans, ale zjistuje casem, ze se zamotava do nebezpecne hry gangu, kde vyjit zivy neni tak lehke..

Okolo futbola (2013)

Musim rict, ze po delsi dobe zase jeden skutecne realny a naprosto naturalisticky udelany film z prostredi fotbalu a hooligans. Presne zobrazuje rysy ruskeho fotbaloveho "Undergroundu", pocinaje od skupin a lidi, kteri se tam pohybuji a konce skvelym ztvarnenim jendotlivych postav, ktere maji i hodne tech vlastnosti, ktere mi vadi, jako prehlizivost jinych narodu, mensin, atd.. Musim rici, ze vsemu jsem uplne nerozumnel, jelikoz jsem film videl pouze v ruskem jazyku, zatim jeste jsem titulky nebo anj ci cj dabing nesehnal. Ale i presto film mel hlavu a patu, nechybely zajimave zapletky a zvraty. Je to dalsi kvalitni pokracovani po filmech typu Proc?, I.D., Football Factory, Rise of Footsoldier, Green Street Hooligans, the Firm, ci Kass. Jentak dal...

Pan Nikdo (2009)

Tento film se snazi zachytit tri ruzne verze a pribehy co by se stalo "kdyby to a to", je to zajimavy pokus, ale bez jakekoliv myslenky ci pointy na konci filmu. Take nechapu proc je tam dana ukazka budoucnosti, ktera vicemene nehraje zadnou roli. Mozna mi ten film nesedl, nebo jsem ho uplne nepochopil co nim chtel autor rici. Ale jednu vec vim, ze nema smysl premyslet na minulosti, co by bylo kdyby to a to, my zijeme soucasnosti a budoucnosti a minulost uz nevratime, pouze se z ni muzeme poucit a kroky a rozhodnuti, ktera delame muzeme udelat pouze jednou a jsou "unikatni". Tudiz ani z tohoto pohledu me film nezaujal. Po dlouhe dobe to bylo predstaveni, ktere me vazne nebavilo a anych ho zhlednul cele musel jsem se hodne snazit a konec si pustit druhy den, jelikoz ten prvni jsem otravene utnul promitani..

Úplné bezvětří (1989)

Zajimavy thriller s prakticky v te dobe neznamou Nicole Kidman, ktera se myslim zmenila k lepsimu, prinesl ke konci trochu nudnou zapletku a vyvrcholeni, ktere myslim, ze film trochu zkazilo. Zacatek byl zajimavy, prubeh taky, hlavne diky skvele zahrane postave trosecnika Billy Zanem, jeho sileny pohled a zpusob chovani bylo desive. Ale celkove se mi film celkem libil, prestoze misty postradal spad..

Zodiac (2007)

Zajimavy film podle skutecne udalost, nejhorsi natom je, ze dodnes se nevi, kdo je za vrazdy opravdu vinen a pripad byl po roce 2000 zase znovu otevren..desive..

Za hranicí strachu (2007)

Na zacatku se film vyviji celkem zajimave, i celkem autenticky zobrazuje prostredi na US-mexickych hranicich, kam si jezdi amici uzivat a casto nato doplaceji, ale postupem casu ztraci na kvalite a vrcholi trapnym zakoncenim, kde se pokud o autentickou fikci ponekud znetvoril v "klasicky akcnak", kde "hrdina" pobije celou tlupu satanistu...je to skoda, ze se film odvijel na tehle vlne, mohla to byt jinak dobra podivana. Ale alespon jsem se dokopal si trochu precist o cele veci, ktera se opravdu stala v 90. letech a nebyt toho, ze satanisti unesli americkeho studenta, coz zvedlo velkou patracku a zadky mexickych policajtu, tak by asi satanisti meli na ranci Matamoros sve akciccky dodnes...

Cesta k moři (2003)

Zajimavy film o odlisnem mysleni lidi, jejich rozhledu a pohledu na svet. O lidech, kterym staci ke stesti malo, uzivaji si zivot kazdou chvilkou a problemy resi s nadsazkou. Film podbarvuje typicka latinsko americka muzika, ktera k dane atmosfere nadherne sedi. Kdo nehleda zadny dej, zapeklitou zapletku, ale prijemny film na relax a zasmani tady ho ma..

Nevhodný den pro rybolov (2009)

Vynikajici film, skvele vymodelovani postav ze vsech stranek, nechybi zapletka s velmi necekanym koncem...takove filmy mi v dnesni dobe holywoodu a dalsich komercnich zalezitosti chybi.

Kajínek (2010)

Tento film mi prijde jako uplna fraska, mozna byt to nejaky snimek, ktery by nebyl vazany k nejake skutecne udalosti, stal by aspon trochu zato. Sice autor pise, ze je to napul fikce, ale mne to prijde hodne spatne, bud to ma byt fikce uplne nebo se drzet skutecnych udalosti a ne z toho udelat neskutecny mix, kde se divak stezi dozvi kdo opravdu Jiri Kajinek je. Plus muze mit film na snaze o akcni pojeti ve stylu Holywoodu, velmi dobre zasazena postava Novotneho, ktereho vyborne zahral Vladimir Dlouhy, ale jinak nic. I neverohodne jsou materialy a vybava, ktera se pouziva, napr. telefony, ktere maji se v te dobe nepouzivali, elektronika v bytech taky neodpovida dobe, atd..mozna jsem cekal od filmu neco ve stylu skutecneho pribehu Jiriho Kajinka, proto tak zaporne hodnoceni, ale ani kvalitativne me film nezaujal a povazuji ho za beckovy..