• Western

Poznáš muže svých snů (2010)

Kvalitni komedie ve stylu Woody Allena, pri ktere je nakousnuto hodne veci k zamysleni, nad tragikomickymi osudy lidi, ktere se meni jak na bezicim pase. Jednotlive postavy jsou velmi sverazne vykresleny, v hodne vecech mi to pripomina mysleni a osudy, ktere se deji kolem nas a je jen tezke jim uverit..svezi komedie pro poklidne odpoledne ci vecer, ktera utece a skonci tak rychle jak zacne...

Na život a na smrt (1981)

Zajimavy film z krasne kanadske prirody na kterou moc rad vzpominam, dej vnesen do obdobi kolem roku 1931, kdy jeste panovala v Kanade drsna realita a nespravedlive obvineny Albert Johnson je pretvoren ve stvance..kdyz zaznelo ve filmu, ze byl natocen podle skutecne udalosti, jal jsem se zjistit jak to opravdu bylo..v dulezitch momentech byl film hodne pozmenen a byla to velka fikce..Albert Johnson byl "Mad trapper from Rat river" a Mounties po nem sli protoze si stezovali mistni trapperi, ze nekdo jim nici pasti a take lovi v jejich oblasti a nema nato licenci a prislo se na Alberta Johnsona, ten pote, co Mounted police prisla k jeho baraku postrelil jednoho policistu a tak zacala valka mezi nim a Kanadksou jizdni policii. Opravdu vyhodili do povetri jeho srub, on pak utikal cca 250 km nez ho dostihli a zastrelili, mezitim Johnson take stihl jeste zabit prave serzanta Edgara Millena, ktery nebyl zadny paprda jak ve filmu, ale clovek kolem 30 let veku. Dodnes se neprislo odkud Johnson prisel (je hodne teorii - USA, Skandinavie, atd..) a kdo to byl. Kazdopadne jeste k filmu samotnemu, musim vystihnout klasiku Charlese Bronsona, ktery ani nemusi mluvit a i Lee Marwin zahral na sve urovni. Nekdy si rikam, proc uz se podobne filmy dnes netoci...

Barbar (2009)

Musim rict, ze se jedna o hodne zvlastni a zajimavy film, ktery jsem mel chvilemi chut vypnout, ale neco mi nedalo a porad tam bylo jiste napeti ho dokoukat..ve filmu nejsou slova, scenar s nejakym dejem, ale pout a hledani sama sebe v pojeti mystickeho One -eye, ztvarneneho Matsem Mikkelsenem. Vracim se myslenkami k filmu a rikam si co nam tim chtel autor rict, jaky je smysl toho filmu a uz tim je film vyjimecny..nevede divaka nejakym smerem, nedava mu rozkazy co a jak bude a co si ma myslet. Kazdy si mame a musime udelat obrazek sami a zamyslet se nad urcitymi vecmi, smyslu zivota, atd..

Návštěvníci 2: V chodbách času (1998)

Velmi slabe pokracovani uspesneho prvniho dilu, vtipy se trapne opakuji, dochazi ke zmene postavy Beatriz, ktera jiz ma uplne jiny vzhled i chovani... az na par vtipu mne toto pokracovani hodne rozcarovalo a zklamalo, na treti pokracovani se radsi ani koukat nebudu...neni moc co dal komentovat..

Žít po svém (2005)

Mily, klidny a nenarocny film, ktery stoji na kvalitnich hereckych vykonech Roberta Redforda a Morgana Freemana, jen nevim, proc tam cpali Jennifer Lopez, jeji herecke kvality nejsou dobre si myslim a urcite by se nasla jina kvalitni herecka, ktera by film mozna jeste vice umocnila..nejedna se o zadny excelentni pribeh, vetsina veci je predvidatelna a zadne velke zvraty tam nejsou. Presto si myslim, ze snimek ma urcite poslani, zamyslet se nad zivotem a mozna se neuzirat minulosti, at uz je jakakoliv, ale snazit se zivot zit, dokud dychame a hledat nove podnety a smysly, ktere nam k tomu pomuzi. Doporucuji k vylozene poklidnemu veceru pri skleniccce dobreho vina a dobra nalada bude zarucena. p.s. A take musim vyzvednout standartne dobre herecke vykony medveda "Barta".

Pomáhat a chránit (2011)

Vynikajici detektivni komedie, kde autori dokazali dat dohromady dva skvele zanry, aniz by si navzajem vadili. Dej zasazeny do zapadniho pobrezi Irska, kde muzeme videt nadherne irske scenerie a vecne zelene plane, se odehrava predevsim kolem sverazneho policisty a svym zpusobem resiciho nastale situace v podani vyjimecneho herce Brendana Gleesona, irskeho syna, ktery se sve role zhostil velice zdarilym zpusobem a nektere sceny si myslim, ze prejdou na legendarni:). Nekdy si rikam, jak az nekdy sverazny humor je pouzivan, bez nejakych skrupuli, s klasickou irskou satyrou. V tomto se mi take vykresleni zapadniho pobrazi libi, jelikoz je to presne takove, jako kdyz jsem tam zil a gaelstina je jazyk, ktery uz je vicemene udrzovan jen hlavne tam. Ale zpet k filmu, i gangsteri jsou zajimave vykresleni, vcetne klasickeho anglana, ktery s hraje na drsnaka. nejsou tam nejake extra dlouhe akcni sceny, pripomina to vice realy zivot nez desetiminutove trapne prestrelky. Prijde mi, ze ve filmu se objevilo hned nekolik veci, ktere se jini boji davat do sve produkce nebo si nechteji priznat pravdu, sami si uvazte jake veci to jsou (poradim zacina to korupci, rasisticke vtipky, atd.). V tomto se mi i libi jak ke vsemu pristoupil Don Cheadle, ktery byl i clenem produkce. V neposledni rade se mi libi i zvukova kulisa filmu, songy jako od Middle of the Road - Chipry Chipry Cheep Cheep a Johna Denvera Leaving on a jet plane an konci filmu. Celkove shrnuto jedna se o velmi mily film, ktery me v posledni dobe potesil a moc jsem si ho uzil. Neni tam zadny prevratny dej, zmeny v situacich, ale tvori ho postavicky, ktere ta vystupuji od Brendana Gleesona a klukem na ruzovem kole se psem konce. A ty hlasky, to je opravdu neco:)Jentak dale s takovymi filmy:)

Catch .44 (2011)

Tu jednu hvezdu davam jen kvuli vykonu Foresta Whitakera, jinak byl film opravdu ubohy, snaha napodobit starsi dila jako Pulp Fiction, atd. se vubec nepovedla..nechapu co autor zamyslel ani o co se snazil, naprosta katastrofa..

Slunce, seno, erotika (1991)

Musim rict, ze me hodnoceni je kladne, ukazuje to krasne totalitni skanzen na vylete do ciziny, nekdy mozna i dnes to tak vypada..je musim rict, ze jsem se pobavil..jednou si myslim, ze to bude mit dokumentarni hodnotu:))..a farar otik a cecilka opet nezklamali..preci jen se to chce divat trochu ocima lidi, co presli od hrube totality a najednou zacali poznavat nove moznosti a "jiny" svet..

Nádech (2010)

Posledni dobou jsem moc nemel cas koukat na filmy, ale jsem rad, ze jsem si na tento snimek cas udelal, tema mi nejdriv prislo klasicke klise, neco ve stylu jiz predeslych, vyprodukovanych filmu, ale postupne se mi svoji az brutalni realitou a autenticnosti zaryval do podvedomi..tak to proste chodi a takove to je..kdo ma vetsi sanci prezit? Vetsinou ten kdo si v tomto pripade operaci zaplati..ikdyz v tomto snimku tomu nakonec bylo jinak a tim me taky celkem dostal, takovy konec jsem vazne necekal a hodne me potesil. Je to ukazka propletenosti zlocinu naskrz vsemi sektory v latinske americe, kde bud lide poslouchaji a pripoji se ke zlocinu nebo je jejich zivot otazka hodin, ci dnu..Musim rict, ze jak hudba, tak scenar a kamera se mi hodne libily. A ten konec, no proste neco jineho nez klasicke happyendy..doporucuji shlednout a popremyslet o svem svedomi..kdo by se jak rozhodnul ve finalni chvili..ja si sam nejsem jisty..

Prosinec (2009)

Zajimavy film z temneho a destiveho Islandu, kde ve filmu ani slunce nezasviti a stejne temny je i dej celeho filmu, ktery pusobi opravdu hodne depresivne, ikdyz nakonec prijde takova hezka tresnicka na dortu, kdyz se rodina sejde i pres vsechny trable a nevyrcene veci u vanocniho stolu..Byt hlavnim hrdinou tak se z Argentiny ani nevracim a zustanu na slunnem jihu:)