Přátelé (1994) (seriál)

Klasika všech klasik, která mě nikdy, ani po dvacátém zhlédnutí nepřestane bavit. Ano, dabing má milion chyb, ale je skvělý a člověk už si zvyknul a zamiloval se :)

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Srdcovka, jež mě chytla hned od začátku a já napjatě sledovala, čím nás tvůrci zase překvapí a kolikrát mi ještě spadne čelist až na zem. Walter byl úžasný, Olivia (ve všech případech) dokonalá a ty neustálé boží nápady ohledně případů, ale i celých sériových linek! Finále druhé a hlavně třetí řady jsou nezapomenutelná a patří mezi ty nejvíc jaw-drop-down momenty seriálové historie.

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

Další skvělá zatípnutá jednosériovka. Neotřelý námět, zajímavé postavy, skvělé obsazení. Krucinál, proč to nejlepší ruší?! Tohle mělo opravdu hodně našlápnuto a dodnes mě trápí, že se nedozvíme, o co šlo.

Firefly (2002) (seriál)

Co říct, co nebylo řečeno už mnohokrát. Tady lze jen zopakovat, že je to kultovní počin, který zůstal některými nepochopen (kvůli nesmyslnému vysílání epizod v jiném pořadí ovšem není divu) a je převeliká škoda, že byl zrušen. Na druhou stranu se fanoušci dočkali závěrečného filmu a i za to můžeme být vděční. Joss je prostě bůh.

Šestej smysl (2012) (seriál)

Nebylo to žádné geniální veledílo, ale dost mě to chytlo. Škoda, že druhá série neprošla, bylo to příjemná pohodovka, i když ne nijak objevná, jak zkoušela předstírat. Druhá řada by mi fakt nevadila.

Expanze (2015) (seriál)

Expanse si mě získal hned prvním trailerem. Na něco takového jsem čekala od konce Stargate a doufala v pořádné vesmírné sci-fi. A toho se mi dostalo. Většina postav je velice zajímavých a hlavně ne černobílých, některé si oblíbíte takřka ihned. Reálnost, ať už ohledně gravitace či cestovaní vesmírem, dělá spolu s vizuální stránkou z Expanse opravdu netradiční sci-fi. A to v tom kladném slova smyslu, protože tohle se jen tak nevidí, a na Syfy už vůbec ne. Příběhové linie jsou napínavé a první řada má hodně slušně nakročeno z tohoto seriálu udělat kultovku (scéna v Modrém sokolu je pro mě kultovní už teď a epizoda s Donnagerem mě zvedla ze židle). Doufejme, že další řady – snad to Syfy nezakončí po té druhé, materiálu je dost – toto jen potvrdí.

Událost (2010) (seriál)

Neotřelé téma, skvělá provázanost hodně zajímavých a sympatických postav - i těch nesympatických (Željko Ivanek na sebe strhne pozornost všude). To zrušení mě mrzí dodnes, druhá série mohla být pecka. 90%

Dominion (2014) (seriál)

Je to takové béčkové, ale mě to děsně baví, i když je to v podstatě blbina. Prostě guilty pleasure jako prase. První řada byla totální béčko, druhá řada to zvedla a musím říct, že mě mrzí, že to právě po takovém zlepšení zatípli.

Dům loutek (2009) (seriál)

Sem tam to mělo nějakou mouchu, ale přesto je to pro mě kultovka. Body hlavně za Gjokaje, Lachman, Tudyka, Acker a Williams. Eliza převedla své maximum, což nebylo moc, ale byla fajn. Zbytek byl excelentní a závěr se hodně povedl.

Dexter (2006) (seriál)

I přes to finále a menší skluz kvality ke konci ho stejně hodnotím jako jeden z nejlepších seriálu vůbec. Ano, finále zanechalo hořkou příchuť, ale tu genialitu hlavně první a čtvrté řady nic nevezme. Dexter byl skvělý, ale Debra ještě lepší, skvěle napsaná postava. Klidně si to někdy pustím poněkolikáté znova, tohle je prostě špička seriálové tvorby.