Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Keďže som film videl prvýkrát v detskom veku, len ťažko ho môžem hodnotiť bez ružových okuliarov. Je pravda, že humor vo Venturovi rokmi trochu zostarol a niektoré scény boli celkom cringe. Zväčša ma však úprimne bavili, pričom by som najviac vyzdvihol Aceove vystúpenie baletky na psychiatrii.

A co když je to pravda? (2005)

Romantika, ktorá sa príliš neodlišuje od svojich bratríčkov. Miestami až nepekne presladená, ale čo na tom, keď na mňa pôsobí tak milo a prívetivo? Veľkú zásluhu pri hodntení má aj hlavná aktérka, Reese Witherspoon. Bez nej by bola Just Like Heaven len cukrom popráškovaná konina. Možno sa vo mne skrýva viac citlivosti než si dokážem pripustiť.. (ne-malá podobnosť s http://www.csfd.cz/film/223653-posel-ztracenych-dusi/ )

Ada (2021)

Výborní herci, krásne prostredie a svojské posolstvo, ktoré bolo na môj vkus až príliš symbolické a naťahované.

Ad Astra (2019)

Vizuálne príťažlivé, príbehovo pútavé, no miestami (hlavne k záveru) pomerne uťahané. Ad Astre chýbala údernosť a viac emócií. Zvažujem, či snímke udeliť tri alebo štyri hviezdy, no predsa sa nakoniec asi prikloním k slabšej štvorke. Chazelleho First Man ma dostal určite o kus viac, ale aj Ad Astra si v rámci tohtoročných filmov zaslúži svoju pozornosť. Potešenia sa môžu dočkať najmä milovníci žánru, ktorým osobne nie som. Napriek tomu dávam slušných 7/10.

Aféry - neuvěřitelné životní příběhy (2016) (pořad) odpad!

Tématicky odpad, len naozaj plytký človek (alebo brutálne znudený) môže dať tomuto šancu na pravidelné sledovanie, ak vôbec na dopozeranie jednej časti. Pár minút náhodného prepnutia medzi reklamami k inému filmu naozaj stačilo. Bulvár najnižšej úrovne.

Aftersun (2022)

Vzťah Caluma a Sophie pôsobil neskutočne autenticky a nemal som mu problém uveriť ani ten najmenší prejav emócie. Osobne mi však chýbalo lepšie zakončenie, dať ich spoločnej ceste finálnu bodku. Takto si iba môžem domýšľať, čo sa stalo neskôr (list dcére znejúci ako rozlúčka, kráčanie do mora, úzkostné stavy).

Agenti nula nula (2004)

Komédia na štýl Agenti Dementi, ale v omnoho lepšej, výslednej kvalite. Navyše hlavný zloduch (Edouard Baer) pôsobil náramné charizmaticky. Opäť vám opakujem, že komédie treba pozerať v skupine aspoň dvoch ľudí a baviť sa budete desať násobne. Originálny námet? To nie. Smiali sme sa? Áno! Vyžaduje sa od tohto žánru snáď niečo viac?

Agora (2009)

Z môjho pohľadu síce zatiaľ najslabší Amenábarov celovečerný film, ale stále nadpriemerná záležitosť, pretože všetky jeho predošlé snímky považujem za naozaj výnimočnú záležitosť. Agora je "iba" veľmi pútavý a kvalitne spracovaný náhľad do histórie, z ktorej možno pozorovať, že sme sa do dnešnej doby zas tak príliš nezmenili, len naše vedomosti a kultúra išli kupredu, ľudská nátura však akosi stále zostala v dobách temna. __ Celkom sa mi do komentára hodí spomenúť pieseň mojej obľúbenej kapely, konkrétne pasáž, v ktorej sa spieva "Justifying violence, citing from the Holy Book, teaching hatred, in the name of God" .

Aha - dvaja v tom (2008) (pořad) odpad!

Príšerná blbosť, vytvorená presne z toho dôvodu, z ktorého vznikla šou mojsejovcov (to malé “m” je zámerné). Ak by ma niekto nepochopil, radšej vysvetlím. Nenájde sa ani žiaden rozumne uvažujúci človek, ktorý by pozeral jednu z týchto “tv šou” kvôli inteligentným názorom Braňa alebo Noriky. To isté platí aj u Mária a Paviela (čo to je za meno do prdele?..). Tým chcem povedať, že ak sa už nejaký ten odvážlivec nájde, vyhľadáva len ich primitívne vtípky a scény, kde sa na celej čiare strápnia. Ja osobne som videl jednu časť a tá mi absolútne stačila .

Ahmed & Salim (2009) (seriál)

Tak prehnaná snaha o vtip sa každý deň nevidí. Facebook sem, Guitar Hero tam a k všetkému treba vsunúť nahraný smiech divákov. F*ck it, I don't like it.