Punk v Africe (2012)

Svojím tématom zaujímavý, ale nie príliš zábavný dokument. Moju pozornosť stratil počas premietania viacej krát a priznám sa, že sa mi mimoriadne ťažko orientovalo v tom, čo nám tvorcovia vlastne chceli zdeliť. Po premietaní sme však mali možnosť spýtať sa režiséra Punku v Afrike nejaké otázky a tak sa mi čo to vyjasnilo. No aspoň že som sa dozvedel trošičku nového. [MFF Cinematik 2012, PN]

Kluk na kole (2011)

No, očakával som o poriadny kus viac. Prvá polovica snímku výborná, druhá nudná, zbytočná a naťahovaná. Ak by sa tvorcovia viac zamerali na vzťah otec-syn a menej sa púšťali do toho "chuligánčenia" s kaďejakým pouličným plevelom, možno by išla aj hvieza naviac. [MFF Cinematik 2012, PN]

Tři pohřby (2005)

Film tohto typu by som si pravdepodobne lepšie užil sám v teple domácnosti, než v búrlivej kinosále, kde sa diváci smejú na na každom malom vtípku (veď čo, občas to bolo naozaj humorné). Ale holt. Každopádne ma Tommy Lee Jones na poste režiséra mimoriadne prekvapil. Poňatie snímku, v ktorom sa vraciame do minulosti, z dôvodu osvetlenia cesty hlavného hrdinu aj jejho zmyslu je rozmnou voľbou. Aspoň ihneď spočiatku nevieme, o čo tomu kovbojovi v skutočnosti vlastne ide. [MFF Cinematik 2012, PN]

Vor v zakoně, vládce podsvětí (2010)

Obdivujem, že sa traja účinkujúci nebáli takto otvorene rozprávať o svojom "biznise", ale zas na druhú stranu nepovedali ani nič konkrétneho, čo by o nich pravdepodobne polícia nevedela a mohla použiť proti nim. Kto by bol povedal, že zločinci môžu pôsobiť sympaticky? Teda aspoň spočiatku. Časom ma to ich obhajovanie seba samých a presviedčanie o tom, že oni niesú vlastne vôbec zlí začalo unavovať. Ale inak je vnútro škrupinky mafie vcelku zaujímavé.

Avengers (2012)

Akcia ako má byť. Prostoduchá, ale za to vo výslednej forme naozaj efektívna komiksovka. Dal by som si povedať znova - na veľkom plátne, so skvelým ozvučením a kľudne aj s 3D, ktoré príliš neobľubujem.

Diktátor (2012)

Nechápte ma zle, tie tri hviezdy nie sú vôbec zle myslené, ale vo filme sa našlo naozaj málo vtípkov, na ktorých som sa vážne z chuti zasmial. Lepšie ako Bruno, ale na Borata sa teda v mojich očiach Diktátor ani zdiaľky nechytá.

Animatrix (2003)

Už len za SECOND RENAISSANCE I&II a DETECTIVE STORY si Animatrix zaslúži štyri hviezdy. Snímok nehodnotím po jednotlivých poviedkach, ale ako celok.

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Postupom času zisťujem, že niektoré komédie (alebo resp. filmy celkovo), ktoré som kedysi miloval a smial sa na nich, mi teraz prídu tak trochu.. tupé? Áno, to bude to správne slovo. Každopádne pár scénok za spomienku stojí, ale celkovo sa mi príliš zábavy nedostalo.

50/50 (2011)

50/50 je vtipným dramatom alebo smutnou komédiou. Preberte si to po svojom. Každopádne, ja film vnímam ako život samotný. Je trpký, ale zároveň i radostný. Život Adama a jeho okolia zo mňa dokázal vyšťaviť nejednu slzičku a keďže niečo takého považujem pri filme za obrovské plus, spolu s komediálnymi vložkami, roztomilou Annou Kendrick a sympatickou dvojkou Rogen a Gordon-Levitt, nemôžem hodnotiť inak ako plným počtom.

Jump street 21 (2012)

Až takto dobrú zábavu som naozaj nečakal. I want more! Zohraná dvojka, chémia fungovala na 100%, plus kopa skvelých hlášok a skvelo využité prostredie strednej školy. Pokračovaniu by som sa rozhodne nebránil.