X-Men: Dark Phoenix (2019)

Efekty dobrý, spousat barviček, zajímavá holka. Jinak nuda, klišé, nuda, klišé, nuda ... á vyjímka dvě klišé vedle sebe.

Výstraha (1953)

Na jednu stranu odpad a strašný. Ovšem na svoji dobu perfektně natočená agitka. Člověku až připadá, že na tomto a ještě pár filmech stojí "světonázor" mnohých lidí ještě teď. Doporučuji shlédnout jako instruktážní film, který je v několika málo okamžicích pravdivý. Místy je to dobrá naivní komedie. A místy až zamrazí svojí pravdivostí - svévolné zakládání Lidových Milicí, rozdělování pracovního zařazení dle úvahy stranického předáka apod.

Westworld (2016) (seriál)

Co to zase je ? Jedna hvězda za téma, kameru a technické zpracování. Ovšem zbytek je ukázka toho, jak se dá dobré sci-fi téma zazdít hektolitry krve, naprosto nesmyslnými "zvraty" děje a odhaleními o úkladech všech na všechny. Takový kříženec Ztracených, Her o trůny, spaghetti westernu a RUR :D Edit: Já to vydržel jwště kousek do 2. řady a opravdu to nejde ani jako kulisa k mechanické práci. Tak nějak mi připadá, že autoři musí být pěkní levičáčtí pokrytci. Tolik keců o konzumní bílé společnosti a výzev k revoluci jsem už dlouho pohromadě nezažil.

Hvězdná brána: Archa pravdy (2008) odpad!

Twl, co to je? Vykrádačka sama sebe s pár náhradními herci. Zbytečná uhlíková stopa a ztráta času. Ani Claudia Black to nezachánila.

Čtyřicítka na krku (2012)

Ve třiceti bych to měl za trapnou romanticku komedii a asi bych to ani nedokoukal. V těch čtyřiceti bych to možná začal vnímat. Teď mi je až trapně, jak přitakávám, že tak o prostě chodí. Herecké bsazení dobré, spád přiměřený, scény hodnověrné až na ten strašný emerický klišovitý "hepík", fuj. Jsem si vědom jedné hvězdy navíc za nostalgii. ...sátníka.

Sestřičky Modrý kód - Vítej na palubě (2020) (epizoda)

Jedna hvězdička za Kolářovou, která v těch pár štěcích předvádí víc než všichni a hlavně všechny ostatní dohromady. Klobouk dolů, že to vydrží. Ale i přesto víc dílů nedám. Je to ztracený čas.

Aquaman (2018)

Ta jedna hvězda je za technické zpracování IT . Zbytek je stupidní slátanina vzniklá vybrakováním několika pohádek, Rosamundy P., fantasy i klasické scifi. Až je mi trapně za autory. Jediná naděje na úspěch je pustit si to na mejdanu, když začíná být nuda.

Vraždy podle Solveig: Němá svědkyně (2016) (TV film)

Nějak nemou přijít na chuť detektivkám, kde se řeší vše kolem,milionšest věcí. Docela pěkná kamera, ale esoterické pohledy do islandské mytologie nebo duší všech postav, které však mají nacvičené pouze dva max. tři obličeje, je ubíjející. Ani jsem nedokoukal a raději si pustil Modern Mainstream na ČRo Jazz.

Převrat (2015)

Po filmové technické stránce dobrý film až na obvyklé detaily ihned krvavých kolen po pádu a pod. Napětí dobrý, má to dobrý svih až na jeden detail a to je zápletka. Tak primitivně anti -imperialisticky -kapitalistiky -korporačně -amerikanisticky provedená se jen tak hned nevidí. Srovnatelné asi tak s budovatelskými filmy z 50. let.

Star Trek: Discovery (2017) (seriál)

Takový divný. Něco mezi Dr.House, Hry o Trůny od IV řady dál, Ztracenými, trocha Star Wars, genderově provětrat a je z toho navoněná slátanina. Navonění je po technické stránce perfektní, ale to opravdu nestačí.