Pohádky pro Emu (2016)

Bych nevěřil, že se dá natočit uvěřitelná romantická pohádka v Čechách. A ono fakt jo. Nic přeslazeného, kýčovité jen tak trochu akorát, herecké výkony takové normál. Jen si myslím, že tam bylo pár dobrých bočních příběhových "výhonků", které musely / nemusely být odstřiženy pro zkrácení celkové stopáže na komerční délku. Každopádně docela fajn filmek, na nějž se rád znova podívám.

Konec jednoho léta (2020)

Jedna hvězda za pěknu holku, půl hvězdy za nekopání do křesťanství,a půl hvězědy za lehký závan šedesátkových československých filmů. Ale jen závan. Jinak teda nic moc.

Mr. Johnson (2008)

Kdo nic nečeká, bude mile překvapen. Taková úsměvná záležitost.

Hra na oliheň (2021) (seriál) odpad!

Je pravda, že v některých momentech na začátku (E1+2) umí překvapit, ale pak už to je pouze opakovačka provařeného, nastavená několika nelogickými zvraty. Ono nelogičností tam je víc. podstatě to je mix hororu a celkem primitivní "antiburžoazní" progandy. A samozřejmě bylo potřebné si několikrát pořádně kopnout do křesťanství. A závěr ? Z nuzného proletáře stal se uvědomělý bojovník proti nespravedlnosti světa. Prostě klasické klišé. Doporučit se dá tak akorát jako výplňovka nudy nočního vrátného. Opravdu nechápu fascinaci tímto seriálem. Dodatek : Je až fascinující, jak se někteří, dle živnosti prý filmový kritici, snaží dělat kolem tohoto paskvilu aureolu kritiky kapitalismu. A mnozí neznalí jim to žerou. Že prý měl autor šílené trauma, vypadlo mu šet zubů ze stresu, musel prodat počítač ... šmankote - NO A CO? - To má jako být známka kvality? Prdlajs - je to prostě jen Netflixový kalkul jako prakticky vše ostatní.

Krajina ve stínu (2020)

Silné a bohužel nezvládnuté téma. Události let 1938-9 předloženy tak nějak jako, období války stejně. Závěru je vlastně věnována skoro polovina filmu a ... Kdybych pár věcí neznal z vyprávění svých prarodičů (babička z německočeské rodiny), tak nevím co bych si měl myslet. Takhle jsem si alespoň pár věcí mohl domýšlet. Film nelže, ale pro pochopení mladšími ročníky tam jsou šílené mezery a naprosto nelogické zvraty i nezvraty. Škoda materiálu. Po filmové stránce nevím, asi dobrý, nějak jsem ji nesledoval.

Duhový luk (1972) (seriál)

Tempo seriálu odpoví dá dobovým zvyklostem ale to je asi tak jediné, co tomu jde vytknout. Na dobu vzniku tam je i propagandy jak šafránu. Příběh je vystavěný podle mne velmi dobře a uvěřitelně. Psychologie postav je docela dobře zvládnutá, nic není černobílé. Doporučuji ke shlédnutí. Určitě to dá člověku víc, než nějaký Muž na Radnici nebo podobní Pláteníci. Jó, kdyby se udělal remake, tak by to mohlo být dost dobré. Ale musel by to být někdo ze staré školy. Ještě stojí za pozornost, že všichni hulí jak fabrika. Což je teda poznávací znamení všech starších filmů.

Geostorm: Globální nebezpečí (2017) odpad!

Ne, opravdune! Vydržel jsem 20 - 30 minut. Taková snůška nesmyslů ... to už raději tři díly Ulice.

Dárce (2014)

Pěkný námět, dobrý začátek příběhu. Snaha o ... o co vlastně? Dopadlo to jako vždycky - od poloviny je samé klišé o zachránění světa. A hlavně zachránění všech krásných mladých a nadějných ze spárů zapšklých krutých starců s naprosto vyprázdněných hepíkem. Ale jeden přínos by to mohlo mít - takhle bude vypadat ultrakorektní svět, který mnozí progresivní dnes prosazují. Sice se budou všichni tvářit jak v zemi krále Miroslava, ale ve skutečnosti půjde o Půlnoční království. Ale to už je jiná pohádka.

Agora (2009) odpad!

Nerozumím tomu, že to mnoho lidí bere jako opravdový výlet do historie a věrný popis událostí. Doslova antikřesťanská idiocie z toho doslova stříká na sto stádií a trapný pokus genderového šílenství tomu nasazuje korunu. Vlastně ne, toporná vznešenost Rachel Weisz je ona koruna. Výpra, kulisy, masky, kostýmy, to všechno je skvělé. Dokobce jsou i uvěřitelné herecké výkony vedlejších postav. Ovšem nejvíce mi je trapně z komentářů opěvující Alejandro Amenábara, jak to hezky čerprdelníkům nandal. Smutné čtení o nevědomosti národa.