Andromeda (2000) (seriál) odpad!

Dal jsem na čísi radu, že máme dát seriálu šanci. Pár dílů jsem vydržel. Asi 6, možná i víc. Už nevím, sledoval jsem to při mechanické práci a byla to hrozná nuda. Je to prostě slátanina.

Den poté (2004) odpad!

Nějak se mi nechce hodnotit filmařské řemeslo, ale scénář velmi slabý - tradiční příběh hrdinství zachránců světa. Ovšem omáčka o změně klimatu se moc nepovedla na některé věci doslova odporůjí Přírodovědě a Fyzice na úrovni základní školy nebo i "Školy života". To už fakt ne. Takovou slátaninu si fakt mohli odpustit.

Hry bez hranic (1965) (pořad) odpad!

A co se vlastně hodnotí? Infantilní scénář, skvělé výkony neherců, nudné proslovy komentátorů ? Z výborných nápadů pro soutěže na mládežnických táborech nebo jen svěží recesi udělat mezinárodní soutěž je poněkud mimózní. Člověku je až trapně z nuceného humoru.

Fargo - Season 4 (2020) (série) odpad!

Dvě hvězdy za muziku + dvě hvězdy za skvělé reálie 50-let. Kromě názvu to mělo s původním něco společného tak leda zábleskem u mormonského lovce uprchlých vězňů a ve vyšinuté zdravotní sestře. Ale to byl opravdu pouhý závan. Jinak vlastně docela nuda. Kdybych neměl puštěné jako pozadí k mechanické práci, tak bych to nevydržel. Do skoro deseti hodin roztáhnout mafiánskou střílečku ála spaghettivestern je docela ... prostě nuda. A ještě k tomu to celé prošpikovat progresivistickou propagandou ... vlastně docela hnus. I ten nejhorší černoch je vykreslen jako hrdý a světa znalý člověk. který byl k případnému zločinu dotlačen zlým bílým mužem. Snaha o zdání, že Irové nejsou až tak bílý je docela komická. Všichni bílí jsou křiváci, zloději, rasisti, utlačovatelé, psychopati, případně alkoholici či nemocní a neschopní "degeneráti". A pokud náhodou ne, tak jsou to slaboši, kterým musí černý ukázat cestu a vytáhnout je ze šlamastiky. Žid vykreslen jako zrádce svého lidu. A mormon, coby jeden z mála odkazu na křesťansví, vykreslen jako bigotní magor a Italové jako svíčkoví pánbíčkáři. Samozřejmě nejvzdělanější a nejkladnější osoba ... míšenka s černou pletí, jako kdyby na scénáři pracovali i manželé Obamovi. Lehký odkaz na maurskou spravedlnost - přímočarý islám by tomu také napovídal. Ostatně celá černošská společnost je vykreslena též velmi nevěrohodně už třeba díky absenci víry. Přičemž je všeobecně známo velmi hluboké křesťanské založení černoškých komunit v té době. Prostě to je celé nějaké dojebané. Takže za rasizmus -1, za nevěrohodnost komunit -1, za naprostou absenci nápadu -1, za velmi divné zacházení s křesťanstvím -1, celkem = 0 bez pardonu.

Národ sobě - kultura tobě (2021) (koncert) odpad!

Kdo si nepamatuje, jak dopadli pejsek a kočička při tvorbě dortu, musí si tím projít. Patláma matláma, trapnost jak z Eurovize. A ten zvuk ... nemastný, neslaný - strašný. Nikdy bych neřekl, že pro mne bigbeťáka, bude duet Jeníka a Kecal z prodané nevěsty nejlepší hudební zážitek za celý večer.

Barbora řádí (1935)

Nedošinská + Pištěk + Plachta = záruka laskavého přirozeného humoru. Ostatní herci perfektně sekundovali. Jednoduchá zápletka, žádná patetická křeč nebo podbízení se. Tenhle film vždy příjemně osvěží.

DějePIC! (2017) (pořad)

Nechápu, proč je tolik dospělých přesvědčeno o tom, že pořad pro děti musí být infantilní s primitivní jakože srandou. Ať už se jedná o film nebo písníčky. Tohle je fakt docela zběsilé. Inteligentní humor pro děti v tomhle státě zvládá snad akorát instituce "Kašpárek v rohlíku".

Zločiny Velké Prahy - U zdi (2021) (epizoda) odpad!

Křečovité, nudné, trapné. A ten progresivisticko - antiteistický závěr byla poslední kapka. Promarněný čas.

Deset věcí, které bychom měli udělat před rozchodem (2020)

A mě se to docela líbilo. Bylo to min. za 3,5. Jednu dávám za nohappyend a půl jako bonus jen tak. samozřejmě, že o nějaké romantice mluvit nelze a docela mne udivují zdejší kecy o nejnesympatičtějším páru. Trochu realismu by to chtělo, vážení, koukněte se na sebe. Prostě to tak v životě chodí, že se potkávají lidé, kteří se k sobě nehodí, skřípe to a stejně to spolu z nějakého důvodu zkouší tak dlouho, až je malér. Ale přeci jen, půl hvězdy uberu, protože na špatných vztazích nenese vinu vždy a jen muž. A druhou půli seberu za nepřímé navádění k rozmazlování dětí. Za to hašteření u stolu bychom se ségrou dostali oba baňu přes celou papulu bez ohledu na to, kdo začal. Ale každopádně doporučuji shlédnout. Ovšem místo lehkého růžového doporučuji popíjet bourbon.

Hlava Medúzy - Hlava Medúzy (2021) (epizoda) odpad!

Proč? Za co? Tohle opravadu nešlo. Pustil jsem si to jako kulisu a fakt se to nedalo. Což o to, Čvančarová je pěkná holka ale když dostane příslušnou roli a režisér ji umí vést, tak je fakt dobrá. Ovšev tomto je jen a pouze trapná. Jako celý první díl tohoto dílka a ani nemám chuť vidět další. Ani ta nuda, jen trapno.