Temný vesmír (1988)

Ujíždím na laciných béčko/céčkových hororech osmdesátých a devadesátých let, takže můj nadhled je vždy a opravdu hodně velkorysý. Tady ale bohužel nejde přimhouřit ani jedno oko, ani to třetí oko...Tohle je totální kokotina s tak trapným vetřelcem, že už to ani k smíchu nebylo. 1* za jistý statut kultu, který si tento film získal ve zlaté éře VHS.

Odpadlík - Vražedná soutěž, 1. část (1994) (epizoda)

Spojení dvou, na sebe navazujících, dílů klasického Odpadlíka, akorát s jiným ( horším dabingem ), než jsem zvyklý z televize. Odpadlíka jsem kdysi sledoval hodně akčně a i přes očividnou jednoduchost, místy až tupost, jsem ho vždy měl rád. Bohužel tyto dva díly, spojené ve film, jsou jedny z těch slabších, nudných. 2*

John Wick 2 (2017)

Ultimátní akční jízda, stovky mrtvých, hektolitry krve, introvertní Keanu, skvělé záběry, hudba, vše šlape jako hodinky. I když byl první díl ještě o trochu lepší, plnou palbu hvězd si tahle pecka opravdu zaslouží. Palec nahoru za ,,rozšíření" klanu nájemných zabijáků !

Nebezpečné místo (1994)

Jedna z těch VHS klasik devadesátých let. Pohodová odlehčená bojovka, kterých ve své době vznikalo nespočet. Neurazí, nenadchne. Já jsem na těchto kouskách vyrůstal, takže pro ně mám trochu slabost. 3*

Zásah (2016)

Nekompromisní 200% jízda !!!! Iko Uwais a indonéská produkce opět zabodovaly ! Plná palba a padlá brada až na zem.

Blair Witch: 20 let poté (2016)

Nečekal jsem vůbec nic, jediné lákadlo pro mě byla režie nadějného Adama Wingarda, který má za sebou několik fajn kousků ( v čele You´re Next ). Samotný děj, kde po dvaceti letech hledá klučina svou sestru uprostřed lesů, je opravdu stupidní. Nesympatická parta post-puberťáků, nesouvislé postupy pitomé od samého počátku stopáže, klasické patlání pátého přes deváté...Náběh na sračku roku. Příjemně to ale zachránila atmosféra druhé poloviny, kde i přes dementní chování aktérů ( nic neobvyklého zejména u US produkce ) místy příjemně mrazila. Rozšíření ,,báchorky" o čarodějnici z Blair není na škodu a dům uprostřed lesa je opravdu strašidelný. Samotný závěr už moc nešokuje, ale odhalená podoba čarodějnice je skvělá ( případná omluva za drobný spam ). Takže se to celé nakonec dalo dokoukat bez jakékoliv újmy, znechucení, nebo znudění. Nejde o žádný přepychový kousek, spíše o tuctovou jednohubku, lehce zapomenutelnou, ale neurážlivou, u které se člověk párkrát příjemně vyleká. 50 %

Poslední boj (2006)

Vynikající bitky versus ultra sračkoidní zbytek. Bohužel, soubojů tu není tolik, aby člověk zapomněl na ten průjem, který se snaží být dějem...

V zajetí démonů 2 (2016)

O něco slabší než první kus, stále ale pořád velice povedená a fungující duchařina. 8/10

Pach krve 5: Krvavý masakr (2012)

Bídnému hodnocení tady se nedivím, tohle je kousek pro vybranou společnost fajnšmekrů, kteří si v tomto (sub)žánru libují. Wrong Turn je od prvního dílu výstavní slasherovské béčko, se všemi důležitými klišé, které k tomuto odvětví patří - hektolitry krve, nápadité vraždy, dementní záporáci, luxusní toaletní humor ( zde vévodící, skvělými hlášky, fotr od mutantních dementů, jehož hraje sám velký Doug Bradley ), sem tam nějaký ty kozy a parta teenagerů, s běžnou debilní zápletkou nějaký tý párty někde v ,,Neznámově" ... Všichni tu padají jako mouchy po dešti, nehledě na pohlaví, věk, nebo barvu pleti, mutanti se s tím opravdu neserou :). Konec dle mého gusta,...Já se bavil, víc než jsem čekal. Takže za mne pohodové 4* .