Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Je to totální sračka, s nulovou atmosférou a všemi trapnými klišé, které si tento žánr dopřává a speciálně v USA. Nečekal jsem trhák, takže vlastně ani zklamaný nejsem. Hodně pasáží absolutně kopíruje jedničku. Triky jsou skvělý, akce odsýpá ...Taková klasická americká bábovka, na kterou si minutu po konci ani nevzpomenete, ale v průběhu sledování, se nenudíte. 2,5*

Bite (2015)

Moc nevím co si o tomhle kousku myslet. Film má své jasné kvality, ale zároveň i hodně záporů ( triky, herecké obsazení ). Veškerá ta ,disgustace" bohužel ( alespoň u mne ) nefunguje tak nechutně, jak by měla, dost možná právě kvůli trikové stránce filmu. Starší sourozenec a dost možná také vzor, o který se Bite opírá ( + jasné známky Cronnenbergovi klasiky The Fly ) - Thanatomorphose , funguje daleko daleko lépe ve všech směrech. I tak je ale Bite kvalitním kouskem, má příjemně tísnivou atmosféru a fajnový závěr + palec nahoru za prostředí bytové jednotky, ve kterým ta mladá ženština mutuje a sní celé obydlí v jedno veliké ,,broučí" hnízdo. 3* zasloužený a aspirant na ,,echt" průměrný horor za rok 2015.

Duch boje (2008)

Kdyby to nemělo tak stupidní dialogy a celkovou ,,zápletku" ( nezápletku ), řval bych radostí, že jsem právě viděl nejlepší akční martial art film - minimálně - za posledních 5 let. Bojové scény, to je naprostá orgie pro milovníka žánru...Bohužel to, co se deje mimo je příšerný průjem. Každopádně 4* z fleku, choreografie by zasloužila metál !!!

Čarodějnice (2015)

Ze začátku musím napsat, že po návštěvě kina jsem zde nahodil pouhé 2* . Tento film si zkrátka zaslouží maximální pozornost a soustředění, které však v kině, ve společnosti post pubertálních párů, požírajících kila popcornu, nedostanete do té správné fáze. Takže jsem odcházel zklamaný z důvodů pocitů, že The Witch je jen jedna náboženská art nuda s místy jemně mrazivou atmosférou. S odstupem doby jsem se rozhodl, že filmu dám ,,druhou šanci", pořídil jsem si jej na DVD, udělal si čas v příjemnou podvečerní hodinu a teď se musím veřejně omluvit, za moje staré, neobjektivní, hodnocení. The Witch je opravdu originiální film, s naprosto jinou atmosférou něž 99% hororů, velice syrovou, depresivní a vážně hrůzu nahánějící. Ta atomosféra tamní doby, kdy Williamsovi , náboženští fanatici, vyhoštěni z vesnice, zažívají sociální krizi v novém domově u hlubokého lesa, mají hlad a děti jim umírají pod rukama opravdu nechutné čarodějnice ! Celý děj nabere naprosto opačný smysl v poslední třetině a člověku dochází, že jde vlastně celou dobu o něco úplně jiného. Spojením deprese, opravdu čirého strachu, zoufalství, špíny a syrovosti 17.století, čarodějnicí, která je vážně nechutně strašidelná, důkaz, jak náboženství dokázalo totálně zfanatizovat, dělá z The Witch opravdu unikátní horor, zcela jiný, než jsou ty ostatní. Chápu místní hodnocení, ale vězte, tenhle film je opravdu potřeba vnímat hodně hluboce. Na druhý pokus jsem nadšen a zbytek dne doprovázen vážně depresivním pocitem.

Vyjednavač (1998)

Divím se a kaju zároveň, že mi tak dlouho unikal takhle skvělý kousek. Naprosto precizní thriller, nervy drásající atmosféra, opět bezchybný Samuel...V devadesátých letech vznikalo mnoho skvělých subžánrovek tohoto tipu a já, bezprostředně po shlédnutí, nemůžu přijít na moc jmen, minimálně stejně kvalitních jako je tento.

Pixely (2015)

Příjemná, vtipná, akcí nabitá, americká jednohubka. Klasická kokotina, u který stačí vypnout mozek a užívat si té naivní, ale příjemné stupidity. Mne tyhle komedie sedí a baví.

Maggie (2015)

2,5 *. Film není špatný, Arnie mne mile překvapil, role milujícího otce mu jde jako ušitá...Nápad super, provedení ale těžce nudné, 3/4 filmu se prakticky nic neděje, film ani moc negraduje, emotivně docela funguje, ale celkový záběr a ,,velkolepé " finále je asi nejhůř vyřešené, jak jen mohlo být. Nevadí mi, že film má poukaz na horor pouze námětem, vše ostatní je pouze psychologické drama...absence jakéhokoliv gore je v tomto případě docela čekatelná...ale přece jen jde o zombie, malinko víc té brutality by přidalo na atmosféře. Každopádně znovu palec nahoru za Arnošta a celkové herecké - kvalitní - obsazení z filmu nedělá úplnou srajdu.

Catacombs (1988)

Ze zlatých let na mne vyskočil tento méně známý horor, s ošoupanou, ale stále fungující tématikou. Ve všech směrech opravdu dobře natočená podívaná. Dostatečně děsivé prostředí klášterních katakomb, pár víc než solidních herců, dobré triky... Tak proč to proboha byla taková nuda... Opravdu veliká škoda a marnění skvělého potenciálu. minut nudných tlachů, náboženských konverzací a dalších zbytečností...a poslední dvě minuty průměrné akce, bez špetky jakéhokoliv děsu, gore, nebo čehokoliv, co do hororu patří. Zklamání veliké

Valentine (2001)

Pokud bych měl nějaký horor onálepkovat jako tuctový, Valentine je naprosto geniální příklad. Tenhle kousek je ve všech směrech tuctová a průměrná záležitost. Jasně dané a jasně využité základní zásady ,,teen-slasheru" , vše jde přesně podle kopíráku tohoto hororového subžánru - tajemný vrah, temná historie, parta mladých ,,krásných " teenagerů, atd.. Což je z jedné stránky dost nuda, protože takových filmů je na světě nehorázně moc a všechny jsou prakticky od začátku do konce jedno a to samé, na druhou stranu, zde to docela dobře funguje, film si drží tajemnou atmosféru, předvede pár solidních gore scén, ,,lekačky" šlapou..tak co by ne. Nebudu jmenovat a už vůbec ne přirovnávat klasiky z let 70. - 80.tých, ale když se ujmuly kusy jako Scream, Urban Legend, nebo I Know What You Did Last Summer, nevidím důvod, proč by Valentine měl být hodnocený hůř. Pro mě zlatá střední cesta, milionkrát ohrané téma, avšak stále funguje...

We Are Still Here (2015)

Váhal jsem mezi 3 a 4, nakonec větší hodnota zvítězila, přeci jenom je tohle povedený kus, který je sice značně tuctový co se námětu týče, navíc má opravdu zdlouhavý rozjezd, na druhou stranu buduje příjemně mrazivou atmosféru ( docela tomu pomáhá feeling osmdesátých let - hudba, kamera, prostředí ) a poslední půl hodinka je náser jako prase ! Vše ostatní už běžný fanda hororu viděl stokrát, ne-li tisíckrát, ale co, v téhle době přijít s něčím originálním je těžká dřina a raději se vždy juknu na ověřenou klasiku z rukou zručných filmařů...což je přesný případ We Are Still Here.