• Fantasy

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Nádherná Tarantinova pocta starému Hollywoodu, který se ke konci 60 let blížil ke svému konci a zároveň také pocta krásné herečce Sharon Tate, která neskončila vůbec dobře, ale Tarantino ji zde věnoval to nejcennější - život. Naplno jsem tento film docenil až napodruhé. Spolu s Pulp Fiction a Djangem mistrův nejlepší film.

Koruna - Balmoralská zkouška (2020) (epizoda)

Dechberoucí. Musím říct, že čtvrtá řada je ještě o level jinde než všechny předchozí.

Případ Sloane (2016)

Od začátku až do konce s otevřenou pusou sledujete neuvěřitelný herecký koncert ''rajcovní a chladné bitch,, Jessicy Chastain, který vás ještě uzemní v dechberoucím finále. Na politické drama něco neočekávaného.

Koruna - Série 3 (2019) (série)

Koruna i ve své třetí řadě dokázala o jak kvalitní seriál se jedná. Přitom první dvě epizody mi i díky novému přeobsazení a celkem nezajímavému ději přišly hrozné, ale poté se opět vrátila kvalita a já zjistil, že noví herci své postavy ztvárnily opravdu výborně. Tady především vyčnívá princ Philip v podání Tobiase Menziese a naprosto skvělý a sympatický Josh OˇConnor v roli Charlese. Dalším objevem je Erin Doherty v roli princezny Anny, jejíž kariéru bude určitě zajímavé v budoucnu sledovat. I tato série má jako předešlé několik slabých míst, ale některé epizody jsou zase na hraně geniality. Hudba je v některých epizodách ještě lepší než v předešlých řadách. Pro mě druhá nejlepší řada za první sérií.

Koruna - Aberfan (2019) (epizoda)

Ohromně silná epizoda o jedné tragédii v hornické vesničce, která s vámi emocionálně zacloumá. Chvíli mi ta atmosféra připomínala dokonce skvělý seriál Černobyl. Jeden z nejlepších dílů celého seriálu.

Joker (2019)

Fantastický přerod duševně nemocného člověka v opravdového psychopata a šílence, lehce zahalený do komiksového hávu(temný a špinavý Gotham je skvělý) s naprosto brilantním výkonem Joaquina Phoenixe. Film, který se vyrovná Nolanově batmanovské trilogii a většinu Marvelu hravě strká do kapsy.

Koruna - Série 2 (2017) (série)

Upřímně první polovina druhé řady úspěšného seriálu o britské královské rodině mě docela zklamala a musím říct, že jsem tam necítil ty správné emoce. Byl to zkrátka skvěle natočený průměr. Zhruba od šesté epizody ale seriál nabral zase tu kvalitu, kterou měla předešlá řada a nepolevil až do tísnivého finále. Poslední tři epizody jsou pak opravdu solidní depkařská záležitost. Po trojici hlavních představitelů(Matt Smith,Claire Foy,Vanessa Kirby) se mi bude v budoucích řadách opravdu stýskat. Za mě trochu slabší než první řada.

Tanec s vlky (1990)

Velmi dlouhé a chvílemi i nudné, ale ve výsledku obrovsky komplexní a neobyčejné dílo. Costnerův anti-western, který vlastně v dojemném závěru vypráví o konci jednoho národa, o lidské chamtivosti a neúctě k přírodě a o tom, že svoboda je velice pomíjivou věcí. Tento film ve vás postupem času dozrává a to je na něm to nejskvělejší.

Koruna - Série 1 (2016) (série)

Velkolepá královská freska popisující začátky mladé Alžbety II. na trůně. První dva díly a předposlední díl o konci Winstona Churchilla naprosto strhující a dechberoucí, zbylé jsou kvalitní řemeslo. Herecké výkony, režie, výprava a v neposlední řadě i hudba jsou perfektní. Akorát jako celek mě to tak nedokázalo strhnout a některé epizody mě lehce nudily, ale jinak pěkná podívaná.

Koruna - Atentátníci (2016) (epizoda)

Nejlepší díl první řady. Vcelku dojemné odcházení jednoho z nejvýznamnějších státníků novodobé historie.