• Fantasy

Batman a Robin (1997)

Totální kravina a ubohost, která Batmana poslala na dlouhou dobu k ledu. Jedna hvězda je pouze za Umu, která je tady tak sexy, že skoro každýmu chlapovi budou kalhoty sakra těsný.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Pecka! Ano má to spoustu chyb, je tam v některých momentech hodně zpomalovaček a digibordelu, ale i přesto musím říct, že jsem byl nadšený. Je to nesrovnatelně lepší film než ten Whedonův a ty 4 hodiny utekly jako voda. Hlavně je z toho cítit ta temnota, osudovost a zároveň pravý feeling komiksu od DC. Každá z postav má konečně nosný příběhový oblouk a tím pádem, už to nejsou jenom nezajímavé figurky jako v původní verzi. A musím říct, že bych si hned dal pokračování s příchodem Darkseida na Zemi nebo v závěru načrtnutou postapokalyptickou verzi se zlým Supermanem. Ale toho se bohužel už pravděpodobně nikdy nedočkáme.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Krásně příjemná pocta průkopníkovi v odvětví, které mění sny ve skutečnost a které tak všichni milujeme.

Coco (2017)

Krásný pixarovský animák z mexického prostředí o tom, že nikdy nesmíme zapomenout na členy svojí rodiny a lidi, které máme rádi, i když už nejsou mezi námi. Na konci i slzička ukápla.

Aquaman (2018)

Je to sice hrozná blbost, chvílemi až pohádka blížící se spíš k Marvelovským originům nebo Avatarovi než k temnějšímu DC univerzu, ale je to skvěle natočené. Herci jsou spíš průměrní, Momoa je sympaťák, ale jinak je herecké dřevo, Amber Heard v přiléhavém outfitu s famozním výstřihem zase vypadá jako by si odskočila z natáčení pornofilmu(což vůbec nevadí), zbytek hvězdného ansámblu hraje standartně.  Tenhle film je ale hlavně o efektech, které jsou fantastické a podmořská Atlantida i akční scény vypadají úchvatně. Do toho zní syntetická Wiliamsova hudba a na velkém plátně to musí být jízda. Zkrátka jako origin postavy jakou je  Aquaman to funguje velmi dobře

Wonder Woman (2017)

Trochu odklon od předchozích Snyderovských temných superhrdinských filmů, ale i tak dobré. Dokonce až do scény se zákopy, která je vrcholem filmu jsem byl vyloženě nadšen, protože se jednalo o staromilskou a neskutečně příjemnou podívanou s dvojicí sympatických postav. Pak ale přijde závěrečná třičtvrtě hodina a nepěkný digifest s hodně špatným hlavním záporákem, který ten film hodně srazí. I tak jsem ale dost spokojen, protože film táhne nahoru skvělá hudba, kvalitní Chris Pine a hlavně přenádherná a sexy Gal Gadot.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Musím říct, že po dalším shlédnutí po letech a teď čerstvě v návaznosti na Man of Steel musím zvednout hodnocení. Není to taková blbost, jak jsem si původně myslel a nebýt toho šíleně přepáleného cgi finále, tak by jsem byl ještě spokojenější. Snyderova vize je totiž přesně po vzoru komiksů a na rozdíl od Marvelu je temná a vážná. Navíc ve spojitosti s Man of  Steel to dává daleko větší smysl. Výborná hudba, drsný Affleck jako Batman, několik povedených akčních scén a k sličné Amy Adams přibyla kráska Gal Gadot. A veřím, že teď Justice League Zacka Snydera to pěkně uzavře.

Muž z oceli (2013)

Jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší komiksový film od DC vyjma Nolanovy trilogie a Jokera. Epická podívaná mapuje začátky Supermana velice efektně a relativně temně a Snyder tady předvádí ještě snesitelný a hlavně velkolepý digifest. K tomu si připočtěte přitažlivou Amy Adams a efektního záporáka, který má pochopitelnou motivaci a vyjde vám z toho parádní megafilm.

Úkryt v zoo (2017)

Další příběh o utrpení židovského obyvatelstva za druhé světové války, tentokrát z polské Varšavy. Rozhodně nečekejte nový Schindlerův seznam nebo Pianistu, toto je daleko průměrnější. Příběh o ukrývání Židů v rozbombardované Varšavské zoologické zahradě má pěknou dobovou atmosféru, skvělé herce v hlavních rolích(Chastain, Bruhl) a české herce v epizodních roličkách. Na jedno podívání pěkné, ale druhý den  Vám to vyšumí z hlavy.

Tulipánová horečka (2017)

A zase ta Alicia Vikander. A bohužel mi přijde, že od období co se tahle nádherná Švédka stala novou Larou Croft(kterou musím už taky konečně nakoukat), její kariéra trochu skomírá, alespoň co se kvality filmů týká. V romantických dobovkách je podobně jako Keira Knightley jako ryba ve vodě a Královská aféra, Testament mládí nebo Světlo mezi oceány jsou skvělé filmy, toto je ale slabší. Tulipánová horečka je v některých momentech nudná a zcela průměrná. Herecké výkony jsou kolísavé, naprosto nevyužitá je Cara Delevingne nebo i Judi Dench a po relativně zajímavém průběhu je závěr dosti podivný. Kladem je povedená atmosféra Amsterdamu 17. století a kamera, která si přímo hraje se snímáním Alicie v různých detailech. Plusem je také Alicia v postelových scénách, kde je zcela nahá.