• Fantasy

Sedmilhářky - Série 1 (2017) (série)

Až na pár zaškobrtnutí brilantní a skvěle vygradovaný seriál. Ve finále všechno do sebe krásně zapadlo a ukázalo se, jak jsou osudy jednotlivých protagonistek propojené. Herecké výkony naprosto perfektní. Těším se na druhou sérii.

Hra o trůny - Série 6 (2016) (série)

Podle mého názoru možná nejlepší série, která kombinuje precizní scénáristickou práci s velkolepou blockbusterovou fantasy. Prvních šest dílů je naprosto parádních a skvěle budují atmosféru pro finále. Pak přijdou dva lehce slabší díly, ale poslední dvě epizody Bitva bastardů a Vichry zimy jsou asi nejlepšími seriálovými epizoda(poté je lehce dokázal překonat poslední díl Černobylu). U Bitvy bastardů jsem si vzpomněl na to nejlepší z Pána prstenů nebo Statečného srdce a u Vicher zimy za třeba na Kmotra. Opravdu výjimečný zážitek.

Černobyl (2019) (seriál)

První díl mě tolik neoslovil, a tak jsem si myslel, že tuto minisérii doprovází zase jenom velký hype a o takovou událost se nejedná. A to jsem se sakra mýlil, protože nic působivějšího a depresivnějšího jsem na televizní obrazovce ještě neviděl. Od druhého dílu je to postapokalyptická pecka, která se bohužel opravdu odehrála se skvělými hereckými výkony. Na scény s horníky, likvidátory a vyklízeči střechy nikdy nezapomenu. A závěrečný díl je nejspíš nejlepším seriálovým dílem všech dob. Opravdu výjimečná a hrozivá podívaná.

Ladíme! (2012)

Ten film mě nebavil, ale Anna Kendrick je strašně rajcovní ženská. Obě hvězdy za ní

Nebezpečná laskavost (2018)

Zajímavá kombinace komedie a thrilleru, která kupodivu docela funguje. Spousta lidí to přirovnává ke Zmizelé nebo Dívce ve vlaku, ale podobnost s nimi je jenom okrajová, tady se jede v daleko odlehčenější atmosféře a náladě což mě docela mrzelo. Film je nejzajímavější, když je na scéně okouzlující mrcha Blake Lively, která si krade každou scénu pro sebe a vypadá u toho sakra dobře. Jejím protipólem je komediální diblík Anna Kendrick, která nás celým příběhem v podstatě provází. Snímek doplňují chytlavé francouzské songy a finále, které tak trochu připomíná tvorbu Tarantina. Příjemná podívaná. PS: Nechápu to, ale Anna mi tady přijde snad ješte víc přitažlivá a sexy než Blake, taková mladší mamča odvedle, s kterou to chcete v posteli zkusit. Nedivím se manželovi Blake, dokonce ani jejímu nevlastnímu bráchovi. Brotherfucker je top.

Na hraně lásky (2008)

Dost dobrá romance, která trochu připomíná fenomenální Pokání. Příběh básníka Dylana Thomase a jeho žen je ale více civilní a je natočen zkrátka trochu obyčejněji. Filmu vévodí především skvělé obsazení v čele s dvěma krasavicemi Keirou Knightley a Siennou Miller a pak spolehlivý Cillian Murphy ve vedlejší roli. Dylanovi v podání nesympatického Matthewa Rhyse jsem fakt dost záviděl, že měl obě kočky v posteli. Film tahá nahoru také nádherná hudba a nahá Keira v další postelové scéně.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Tenhle film se hodně hejtuje, ale podle mě je to zčásti neprávem. Nejedná se o nejlepší x-menovský film, ale je rozhodně lepší než předešlá Apokalypsa nebo Poslední vzdor a solidně ukončuje novou x-menovskou ságu. Samozřejmě Sophie Turner není úplně nejlepší volba na titulní roli Jean Grey, ale aspoň mi tu přišla chvílemi docela sexy když moc neumí hrát a Fassbender a McAvoy rozhodně nezklamali. Trochu mě mrzí, že málo prostoru dostala Jennifer Lawrence a vůbec mi tam neseděla moje jinak oblíbená Jessica Chastain. Nejlepší je na tomto filmu rozhodně Zimmerova hudba, která je skutečně epická a pak závěrečná akce s vlakem, která patří možná k vůbec nejlepším akčním scénám z celé série.

Pasažéři (2016)

Velmi zábavná a originální sci-fi romantika s pěkným vizuálem. Chvílemi jsem si vzpomněl dokonce i na 2001 nebo Gravitaci. Chris Pratt je sympaťák a fandíte mu a Jennifer Lawrence je zase strašně sexy a ve finále zase skončí v tílku. Pokud se chcete příjemně odreagovat a máte rádi sci-fi, Pasažéři jsou výborná volba.

Špinavý trik (2013)

Jennifer Lawrence a Amy Adams jsou bohyně!!!

Dům na konci ulice (2012)

Ten film za moc nestojí, ale Jennifer Lawrence v tílku je jednoznačně za čtyři hvězdy.