• Krátkometrážní

Pokrevní bratři 2 (2009)

Takže na tohle pokračování jsem musel čekat ty roky, já bych raději čekal dál, nebo ještě lépe - raději bych se vůbec nedočkal. Troy Duffy nám nevypráví příběh, není stejně naladěný jako kdysi, tady nám divákům vyloženě ukazuje že mu po těch letech od jedničky došli peníze a tak se z nouze pustil do pokračování, které už nemá ten náboj a různé neotřelé nápady. Natočený jen aby se zaplatil díky dobrému jménu svého staršího bratra a něco z toho káplo. Akce podle šablony, nuda je v tomto případě samozřejmostí. Na konci snímku se nám pořádně otevřela vrata od stodoly pro další pokračování, to značí fakt, že se asi třetího dílu dočkáme dřív než za dalších deset let. 40%

Rozervaná objetí (2009)

Zatím můj první viděný snímek od známěho tvůrce Pedra Almodóvara a moc poutavý mi zrovna nepřišel. Klasický nezajímavý příběh jako vystřižený ze současných tuzemských telenovel se tu vleče a nejenom že byl k postavám problém se dostat, oni ani nebyly zajímavý. V polovině druhé už to bohužel začalo nudit. Nic pro mě.

Twilight sága: Nový měsíc (2009) odpad!

Po zhlédnutí mizerného prvního dílu jsem si říkal, že takhle špatně dvojka dopadnout nemůže. Omyl, je ještě horší. Prakticky vše co se mi nelíbilo v jedničce, tu dostává nový level. Postavy tupější, scénář je ještě méně záživný, děj slabší, efekty pořád nevěrohodně zpracovány. Na Kristen Stewart se v prvním Twilight ještě dalo koukat a snímek táhla, ve druhém téčku už mi vůbec nepřišla sympatická. Raději natáčení téhle ságy vzdejte, nic dobrého z toho stejně nevznikne.

Užívej si, co to jde (2009)

Zatímco mnoho režisérů ve stáří točí samé propadáky, najdou se také šťastné výjimky co odmítají se k nim přidat a Woody Allen je jednou z nich. Vystavěl tu scénář na malém prostoru odehrávajicí se převážně v bytě, připomíná spíše divadelní hru, je ovšem precizně udělaný. Vykreslil charakterní dvojici, zakomponoval do nich protiklady a Woody u nich také předvedl svůj cit pro dialogy. V první půli jsem se skvěle bavil, druhá polovina však trochu zaostávala, takže jen 70%

Crazy Heart (2009)

Je to sice podobný Wrestlerovi, jenže tady je bohužel absence silnějších momentů a kvalitnějšího scénáře. Scott Cooper, i když to nenatočil vůbec špatně, co si budeme povídat, na Aronofskyho špici nedosahuje. Jeff Bridges potěšil, Maggie Gyllenhaal jsem nevěřil vůbec nic a Colin Farrell nebyl špatný, bohužel větší roli tu stejně nezaujímá. Přesto stále dobrý snímek, který stojí za zhlédnutí nejenom pro country milovníky. I když bych jim spíše doporučil o třídu lepší Walk the Line

Fish Tank (2009)

Sociální drama jedné patnáctileté puberťačky která utíká ze zvého života skrz hip-hopový tanec. Snímek se zbytečně moc vleče ale nenudí a docela rychle uteče. Hip-hopovou hudbu neposlouchám a tudíž mi trochu vadila. Herci to však celkem vynahrazují.

Cestující (2008)

Podprůměrná a nudná podívaná, která stojí za zhlédnutí jen díky herecké dvojici Anne Hathaway, Patrick Wilson. Na nich tu bohužel Passengers stojí a je to až moc velké břemeno pro oba, je to škoda.

Ledově ostří (2007)

Zase další trapná komedie s nesympatickým Will Ferrellem a dementním scénářem.

Ninja Assassin (2009)

Slabota, které bych hvězdu přidal nebýt toho přeefektovanýho hábitu a několika retardovaných scén.

Collapse (2009)

Jedna místnost, ve které jsem jako divák ztrávil s Ruppertem více než hodinu a ani vteřinová nuda. Ruppert je velice zajímavý člověk s velice působivým vyprávěním o současném znepokojivém stavu ekonomiky a lidského přežití. Dále dokument provází pár archivních záběrů pro lepší představivost (já je však nepotřeboval).